light προιοντα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123

    light προιοντα

    Γεια σας παιδια,θελω τη βοηθεια σας!ξερω τι λεγεται για τα light προιοντα οτι δεν βοηθανε πραγματικα!λετε να πειραζει λοιπον που πινω που και που ενα ποτηρι coca cola zero?εσεις τι γνωμη εχετε???:yes::yes::yes:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Τα λάιτ προϊόντα αν τα τρως στις σωστές ποσότητες θα σε βοηθήσουν στην προσπάθεια. Αν όμως είναι να φας επιπλέον από αυτά, εκεί είναι η παγίδα.
    Όσον αφορά τα αναψυκτικά, γνώμη μου είναι να τα αποφεύγουμε όσο μπορούμε, είτε λάιτ είτε κανονικά είναι. Αυτό που δίνουν στον οργανισμό μας είναι άδειες θερμίδες και κακό στο στομάχι.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    ευχαριστω <3 το ερωτημα μου ειναι ομως αν το ποτηρακι με τη coca cola zero πειραξε γιατι προσπαθησε πολυ ολη τη βδομαδα και αισθανομαι πως στα χαλασα..δεν μου αρεσει και τοσο η coca cola αλλα το ανθρακικο με βοηθαει οταν με ποναει η κοιλια απο τη δυσπεψια <3 <3 <3

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Το να πιεις ένα ποτήρι αναψυκτικό δεν χάθηκε ο κόσμος Missmary852. Αν όμως σου αρέσει μπορείς να πίνεις αρκεί να έχεις μέτρο, γιατί μπορεί να λένε λάιτ όμως το λάιτ έχει να κάνει με την περιεκτικότητα σε ζάχαρη, δεν σου λέει αν είναι λάιτ και στα υπόλοιπα συστατικά.
    Όπως κι ο καφές. Μας λένε ότι δεν έχει θερμίδες. Σου θέτω το ερώτημα: είναι δυνατόν καρπός της φύσης να μην έχει θερμίδες; Οπότε, όπου βάζουμε μέτρο καλό μας κάνει!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    α καφε δεν πινω,μου φαινεται πολυ πικρος και καποιοι λενε και πως ξυπνας και τετοια αλλα τι να πω ρε παιδια θεμα συνηθειας ειναι!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •