Μοναξιά... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 75
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    114
    Ματζουράνα μου όπως καλύτερα από εμένα ξέρεις, μιας και πάσχεις, η ψωρίαση δεν είναι μεταδοτική, αυτοάνοσο είναι. Οπότε χαλαρά μπορείς να πας κολυμβητήριο.

    Καταλαβαίνω ότι το να πας και να πεις δεν με νοιάζει και να βγάλεις το μπουρνούζι αλλά beyonce ενώ σε κοιτάνε με τα βλέματα της απέχθειας, δεν είναι ότι πιο εύκολο. :cul::cul:
    Κοίτα μήπως μπορείς ώρες που δεν έχει πολύ κόσμο για να νιώθεις πιο άνετα.

    Μύκητα μπορεί να κολήσεις εάν η πίσινα είναι πολύ κακοσυντηρημένη, αλλά δεν είναι σύνηθες διότι τα βασικά (χλωρίωση του νερού) τα ακολουθούν. Στα μπάνια αν είσαι προσεκτική με την υγιεινή σου δεν θα έχεις θέμα, μόνο όπως είπε το μπουμπούκι το πόδι του αθλητή επειδή τα πόδια μας είναι εκτεθειμένα λόγω σαγιονάρας, που δεν κάτι φοβερό.

  2. #32
    Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις συμβουλές σας! :thumbup:

    Θα το ψάξω...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Τι ωραία και πολλά vlogs για να παίρνουμε κουράγιο! Κι εγώ τελευταία βλέπω κάτι εκπομπές (αν και γενικά είμαι κατά των reality που εκμεταλλεύονται ανθρώπινες ζωές) που προσπαθούν να εμπνεύσουν ανθρώπους να τρων πιο σωστα και να γυμνάζονται... Δεν είναι και διαμάντια και με πολλές επιφυλάξεις, έτσι για καμμιά βραδιά αυπνίας παραθέτω:

    supersize vs superskinny ( https://www.youtube.com/watch?v=0lJO20K54rg )
    extreme makeover diet edition ( https://www.youtube.com/watch?v=hOB-n2E2QUI )

  4. #34
    Originally posted by marulenia
    Δεν είναι και διαμάντια και με πολλές επιφυλάξεις, έτσι για καμμιά βραδιά αυπνίας παραθέτω:

    supersize vs superskinny ( https://www.youtube.com/watch?v=0lJO20K54rg )
    extreme makeover diet edition ( https://www.youtube.com/watch?v=hOB-n2E2QUI )
    Το πρώτο το έχω πετύχει και εγώ!

    Σ' ευχαριστώ που μας τα έδειξες!

    Όντως είναι λίγο αμφιλεγόμενα αυτά τα reality, όμως κάποια από αυτά σε παρακινούν πολύ! Και εγώ χάζευα με τις ώρες το πρώτο που γράφεις.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    Originally posted by marulenia
    Τι ωραία και πολλά vlogs για να παίρνουμε κουράγιο! Κι εγώ τελευταία βλέπω κάτι εκπομπές (αν και γενικά είμαι κατά των reality που εκμεταλλεύονται ανθρώπινες ζωές) που προσπαθούν να εμπνεύσουν ανθρώπους να τρων πιο σωστα και να γυμνάζονται... Δεν είναι και διαμάντια και με πολλές επιφυλάξεις, έτσι για καμμιά βραδιά αυπνίας παραθέτω:

    supersize vs superskinny ( https://www.youtube.com/watch?v=0lJO20K54rg )
    extreme makeover diet edition ( https://www.youtube.com/watch?v=hOB-n2E2QUI )
    Χαχα και εγώ τα έχω δει πολλές φορές αυτά... ακριβώς όπως το είπες, σε βράδια αϋπνίας. Τώρα θυμήθηκα και μια άλλη τέτοιου είδους εκπομπή που είχε κάνει επεισόδιο και στην Ελλάδα και νομίζω είχε σχολιαστεί στο forum παλιότερα.. Big Meets Bigger λεγόταν και ήταν αρκετά σοκαριστικό, με μια αγγλική οικογένεια να επισκέπτεται μια οικογένεια στην Κρήτη που η μητέρα είχε ξεφύγει τελείως στα κιλά και έκανε το ίδιο και με την κόρη της. Έψαξα να σας δώσω link αλλά δυστυχώς δεν το βρίσκω. Ήταν το αγγλικό Big Meets Bigger Season 1 Episode 2 με τίτλο Greece στο BBC. Αν το βρείτε κάπου δείτε το!

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    114
    Μαρυλένια αυτά τα έχω δεί και εγώ. Διαμάντια δεν είναι όντως, αλλά δίνουν αρκετές πληροφορίες . :spin:

    Επίσης εγώ είχα δεί του Jammie Oliver το "Food Revolution" και το "Fat Doctor".
    Το 2ο παιδιά προσεκτικά γιατί έχει να κάνει με βαριατρικές επεμβάσεις και έχει και σκηνές από τα χειρουργεία, με φουλ περιήγηση στο τι κόβεται, ράβεται. :P

    Ωραία σήμερα θα ψάξω να βάλω αυτό μπουμπούκι. :spin:

    ΥΓ. επειδή είμαι ελαφριά δυσλεκτική, κάποιες φορές το συντακτικό μου μπορεί να είναι πουτ@ν@, ενώ μπορεί να ξεχνάω να γράψω και λέξεις. Δείξτε επιείκεια :sniff:

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    Originally posted by Silk
    Μαρυλένια αυτά τα έχω δεί και εγώ. Διαμάντια δεν είναι όντως, αλλά δίνουν αρκετές πληροφορίες . :spin:

    Επίσης εγώ είχα δεί του Jammie Oliver το "Food Revolution" και το "Fat Doctor".
    Το 2ο παιδιά προσεκτικά γιατί έχει να κάνει με βαριατρικές επεμβάσεις και έχει και σκηνές από τα χειρουργεία, με φουλ περιήγηση στο τι κόβεται, ράβεται. :P

    Ωραία σήμερα θα ψάξω να βάλω αυτό μπουμπούκι. :spin:

    ΥΓ. επειδή είμαι ελαφριά δυσλεκτική, κάποιες φορές το συντακτικό μου μπορεί να είναι πουτ@ν@, ενώ μπορεί να ξεχνάω να γράψω και λέξεις. Δείξτε επιείκεια :sniff:

    Silk αυτό του BBC λόγω πνευματικών δικαιωμάτων το έχουν κατεβάσει από παντού, μόνο από άλλες χώρες έχει. Αν το βρεις όμως βάλε το link και εδώ Του Olivier το έχω δει και εγώ, θα ψάξω και το Fat Doctor, thanks!! Ρίξε μια ματιά στα channels που αναφέραμε πιο πάνω αν θες, έχουν ενδιαφέρον..

    Το τελευταίο δεν χρειάζεται καν να το σχολιάζεις.. τι επιείκεια? Λες και εμείς γράφουμε με ποιητικό λόγο χαχα.. be yourself!! :thumbup:

  8. #38
    Χαίρομαι που αρχίζουμε και ζωντανεύουμε το φόρουμ!

    Εύχομαι να συνεχίσουμε έτσι! :thumbup:

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Από το fat doctor τα επεισόδια τα έχει εδώ:
    https://www.youtube.com/channel/UCIW...hBzlyXAQJBPWsw

    αλλά για όσους δεν είναι εξοικειωμένοι με τα αγγλικά θα πρέπει να αρκεστούν στους ο,τι να' ναι υπότιτλους του youtube.

    Την πρώτη season του jamie oliver τη βρήκα εδώ:
    https://www.youtube.com/channel/UC4u...0wG-D46HnsgcAQ

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Α τι ωραία! Αναρωτιέμαι αν μπορούμε να βρούμε σε κανέα τόρεντ ολοκληρη την σειρά.... Χμμμ θα το ερευνησω μολις βρω λιγο χρόνο και θα σας πω

  11. #41
    Μπουμπούκι, καλέ πού χάθηκες;;;

    Με την δική σου παρότρυνση και με την αφορμή των εκπληκτικών αποτελεσμάτων της Leny από το γυμναστήριο, άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά να πάω κολυμβητήριο!

    Είναι το μόνο είδος άσκησης που δεν θα καταπονήσει το σώμα μου.

    Που λες, έκανα έρευνα αγοράς στα γύρω κολυμβητήρια, πήρα τηλέφωνα και ρώτησα για την ψωρίαση.
    Μου είπαν ότι δεν έχουν πρόβλημα με την ψωρίαση (αφού είναι αυτοάνοσο), το μόνο που θέλουν είναι χαρτί από τον δερματολόγο ότι μπορώ να πάω σε πισίνα (για να μην μου χειροτερέψει η ψωρίαση).

    Αν όλα πάνε καλά με τα χαρτιά από τους γιατρούς, σκέφτομαι σε κανένα μήνα από τώρα (που θα χω χάσει με το καλό λίγα παραπάνω κιλά) να ξεκινήσω!

    Θα δούμε πώς θα πάει!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    Originally posted by Μαντζουράνα
    Μπουμπούκι, καλέ πού χάθηκες;;;

    Με την δική σου παρότρυνση και με την αφορμή των εκπληκτικών αποτελεσμάτων της Leny από το γυμναστήριο, άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά να πάω κολυμβητήριο!

    Είναι το μόνο είδος άσκησης που δεν θα καταπονήσει το σώμα μου.

    Που λες, έκανα έρευνα αγοράς στα γύρω κολυμβητήρια, πήρα τηλέφωνα και ρώτησα για την ψωρίαση.
    Μου είπαν ότι δεν έχουν πρόβλημα με την ψωρίαση (αφού είναι αυτοάνοσο), το μόνο που θέλουν είναι χαρτί από τον δερματολόγο ότι μπορώ να πάω σε πισίνα (για να μην μου χειροτερέψει η ψωρίαση).

    Αν όλα πάνε καλά με τα χαρτιά από τους γιατρούς, σκέφτομαι σε κανένα μήνα από τώρα (που θα χω χάσει με το καλό λίγα παραπάνω κιλά) να ξεκινήσω!

    Θα δούμε πώς θα πάει!
    Γεια σου γλυκιά μου! Τρέχω αυτές τις μέρες και δεν είχα χρόνο να μπαίνω στο forum. Σήμερα είχα λίγο πιο free πρόγραμμα και με έβαλαν να κάνω την πρώτη μου ατασθαλία, μετά από 25 μέρες διατροφής έφαγα ένα κομμάτι πίτσα.. και μου φάνηκε η πιο νόστιμη του κόσμου, χαχα. Πολύ χαίρομαι που το πήρες απόφαση, αλήθεια μακάρι να σου αρέσει, αν και είμαι σίγουρη!!! Έχω αρχίσει εδώ και λίγες μέρες ένα νέο τρόπο μέτρησης μερίδων και θρεπτικών συστατικών, πέρα από τις θερμίδες και ήθελα να μπω να σας το γράψω κάποια στιγμή, γιατί μου φαίνεται πολύ καλό και εύκολο, αλλά θέλει ανάλυση και δεν προλάβαινα. Πείτε μου αν ενδιαφέρεστε να το κάνω. Φιλιά όμορφες!

  13. #43
    Καλημέρα Μπουμπούκι!

    Φυσικά και ενδιαφερόμαστε!
    Όποτε βρεις χρόνο, γράψε το!

    Μπράβο για τις 25 ημέρες διατροφής και μπράβο που έμεινες μόνο στο 1 κομμάτι πίτσα!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    το έγραψα κάπως πρόχειρα στο section παχυσαρκία. ρίξτε μια ματιά

  15. #45
    Originally posted by Μαντζουράνα
    Καλησπέρα παιδιά.

    Σήμερα είχα την ανάγκη να βγω έξω και να επικοινωνήσω με κόσμο.
    Πήρα τηλέφωνο όλους τους γνωστούς μου και κανένας δεν μπορούσε να έρθει μαζί μου.
    Έμεινα σπίτι.
    Πήγα στην ταράτσα του σπιτιού μου, κάθισα εκεί κάποια ώρα και βαρέθηκα.

    Μπαίνω εδώ μέσα και επικρατεί τελείως νέκρα. Γιατί έτσι;
    Μήπως επειδή είναι Αύγουστος; Μα και τον υπόλοιπο χρόνο έτσι είναι.

    Το να μπαίνω εδώ μέσα και να γράφω μόνο τί έφαγα μέσα στη μέρα είναι τελείως βαρετό. Αν ήθελα μόνο καταγραφές, έχω και word στον υπολογιστή μου.

    Μ' έπιασε ένα παράπονο τώρα. Θα ήθελα να συμμετέχω σ' ένα φόρουμ ενεργό, που θα γίνονται συζητήσεις με ενδιαφέρον και θα χαίρομαι κάθε φορά που θα μπαίνω.

    Υπάρχει και από άλλους η διάθεση να ζωντανέψουμε αυτό το φόρουμ, ή μάταια έφτιαξα αυτό το τόπικ;
    Ματζουράνα κεγω οποτε εχω μοναξιες αποζητω την παρέα του φόρουμ.αλλά καμια φορά αποθαρρυνομαι απο το να γράψω .
    Ποτε δεν κατάλαβα το νόημα του τι έφαγα σήμερα ειδικα όταν βλέπω οτι μπορεί να μπει κάποιος μετα απο ενα μήνα ,να αδιαφορήσει για οτιδήποτε άλλο έχει γραφτεί(απο μια απο καρδιας εξομολογηση μεχρι έστω κ ενα ανέκδοτο η μια κλισεδουρα) αλλά να γράψει τι έχει φαει. Καταλαβαίνω ,μέχρι ενα σημείο,οτι με την καταγραφη μπορείς να πάρεις μια συμβουλή απο κάποιο μέλος αλλά μέχρι εκεί άλλο νόημα δεν πιανω αλλά μπορεί κάτι να μην αντιλαμβάνομαι. Ίσως αν ήμουν αντμιν να είχα μπει σε πειρασμό να το διαγραψω ίσα ίσα απο περιέργεια να δω την αντιδραση αλλά μάλλον είναι δίλημμα τύπου χρεοκοπία η μνημόνιο.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •