Μοναξιά... - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 75 of 75
  1. #61
    rain μου σε ότι αφορά τους άλλους, δν πιστεύω οτι το πρόβλημα είναι των άλλων κ οτι οι άλλοι είναι κακοί κ εμείς θύματα αλλά ότι η γενική μου άποψη είναι οτι ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις δικές του πράξεις κ οτι δν μπορώ να σκάω εγώ για τις συμπεριφορές των άλλων εφόσον η δικιά μου είναι σωστή. όπως το είπες αρκεί να εξελισσόμαστε κ να κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε κ κάποιος θα βρεθεί να το εκτιμήσει έστω κ ο ίδιος μας ο εαυτός.
    πριν λίγο καιρό γκρίνιαζα εδώ πέρα οτι κανείς δν μαγαπά κ κανείς δν νοιάζεται μην με χάσει κτλ κτλ ενώ εγώ τους θέλω όλους κτλ κτλ
    τώρα είμαι σε φάση , δν μπορώ να σκάω άλλο , ας μείνω μονη ,πιο καλή η μοναξιά,κ αν κανείς δν μαγαπά, θα γουστάρω μόνη μου. λίγο κουκουρούκου την έχω δει, βάζω ένα ποτό κ χορεύω μόνη μου κ διάφορα τέτοια. ε λοιπόν, νομίζω οτι αρχίζω να βγάζω μια συνεννόηση τώρα που χαλάρωσα με τους άλλους τελευταία, έστω κ επιφανειακή ,μια συγκατάβαση .

    για την μόρφωση που λες , δν έχουν σημασία οι τίτλοι αλλά η καλλιέργεια κ τα στάνταρτ. θυμάμαι τον εαυτό μου, να είμαι φοιτήτρια , να τρέχω να μάθω γλώσσες , υπολογιστές, μουσική , να διαβάζω πολύ λογοτεχνία,. να κάνω πολλές γνωριμίες, παρέες κτλ κτλ
    τώρα έχω κλειστεί στο καβούκι μου έχω γίνει μια μαίρη παναγιωταρά, δουλειά σπίτι δουλειές κ τέτοια ωραία, έχω παρατήσει όλα τα χόμπυ μου, κ το μυαλό μου σα να στένεψε. προσπαθώ να το ανοίξω με καλαπόδι αλλά τιποτα!:crazyκακό χιουμοράκι)

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    258
    Σκάω γιατί στο τέλος μένω χωρίς φίλους επειδή μου φέρονται άσχημα και έτσι με ξεχνάνε όλοι. Είμαι κι εγώ του στυλ όπως λες κι εσύ του ότι νοιάζομαι μόνο εγώ και όχι αυτοί ίσως επειδή έχω λίγους φίλους. Και αυτοί οι λίγοι δυστυχώς δεν είναι όλοι καλοί, και κάποιοι είναι και μακρυά. Τι να κάνω, ούτε κι εγώ έχω χόμπυ, και ένα αγόρι να γνωρίσω θα μου πει δεν έχεις χόμπυ, δεν έχεις δουλειά, δεν έχεις φίλους;;; Και έτσι με απορρίπτουν και τα αγόρια. Βουλιάζω στην κατάθλιψη και δεν ξέρω πως να ξεφύγω! Πραγματικά θέλω όπως κι εσύ όλη τη μέρα να είμαι σπίτι και να τρώω και να μην κάνω τίποτα. Και από πάντα έτσι ήμουνα, γιατί πάντα είχα κατάθλιψη, άσχετα που κατάφερα (με το ζόρι) να τελειώσω μία σχολή. Η αλήθεια είναι ότι κάνω συνεχώς παρέα με λάθος άτομα, αλλά αμφιβάλλω και αν υπάρχουν τα σωστά, και αν υπάρχουν, ή είναι σπάνιο να τα βρεις, ή εγώ κάνω κάτι λάθος που δεν το έχω ανακαλύψει ακόμη (και τα χάνω). Δηλαδή μπορεί κάπου να έσφαλλα και να μην το κατάλαβα και τελικά ο άλλος ή η άλλη να άξιζε, αλλά δεν το πολυπιστεύω αυτό. Πάντως, με το να κατηγορούμε εμείς ή οι άλλοι τον εαυτό μας, δεν δίνουμε χώρο στο να τον αγαπήσουμε, γι' αυτό, τουλάχιστον εδώ μέσα, και μιας και είμαστε καλά παιδιά, καλύτερα μην το κάνουμε και ας παρηγορούμε ο ένας τον άλλον.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Μα τι όμορφο θέμα... Αν ξέρατε πόση δύναμη θα μου έδινε να μπορούσα να σας μιλάω πιο συχνά.
    Είναι μεγάλο κρίμα να μην υπάρχει Chat...
    Προσωπικά ζαλίζομαι με το scrolling up/down στο φόρουμ και γι' αυτό δεν είμαι πολύ ενεργή...

    Αφήστε που θα 'θελα σε πολλούς να απαντήσω άμεσα και βαριέμαι να κάνω συνέχεια quote...

    Πάντως να ξέρετε πως σας διαβάζω και σας αγαπώ, έστω από μακριά.
    Μαντζουράνα, μπήκα στο μπλογκ σου και πραγματικά μπράβο σου για την προσπάθεια...
    mpumpuki, τσέκαρα το StrawberryRipples και η μικρούλα τα σπάει. Μπορεί εν καιρώ να δοκιμάσω και εγώ τις ασκήσεις χορού που προτείνει!
    rain, αλίμονο αν το να βρεις πραγματικούς φίλους και σχέση ήταν εύκολο... Μην απογοητεύεσαι, κάποια στιγμή θα έρθουν.
    Στο μεταξύ διάβασε κανα καλό βιβλίο, άκου τη μουσική που αγαπάς, θαύμασε κάποιους ανθρώπους για τη δύναμη καρδιάς τους... Κάνε πράγματα που σε χαλαρώνουν. Απόλαυσε ένα καφέ στο μπαλκόνι


    :love:

  4. #64
    Μα τι ωραιο τικερακι είναι αυτο !!!!!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Σε 'μενα μιλάτε μανδάμ; :P:bouncy:

  6. #66
    Ναι χρυσο μου απο που το πηρατε εκ παρισιας?

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Εκ ιντερνετίας..... φοβερή αγορά! :spin:

    Εσείς βλέπω ακόμα τα καλοκαιρινά φοράτε..!

  8. #68
    Originally posted by Sethunya
    Μαντζουράνα, μπήκα στο μπλογκ σου και πραγματικά μπράβο σου για την προσπάθεια...
    Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! :starhit:

    Έχεις δίκιο για το τσατ, όμως δεν μπορεί να γίνει για τεχνικούς λόγους απ' ό,τι έχω καταλάβει.

  9. #69
    Originally posted by Sethunya
    Εκ ιντερνετίας..... φοβερή αγορά! :spin:

    Εσείς βλέπω ακόμα τα καλοκαιρινά φοράτε..!

    α να χαθείς σνομπαρία που θα μου πεις εμένα οτι φοράω τα καλοκαιρινά!εδώ στας καναρινίους νήσους έχει ακόμα καλοκαίρι δεν είναι σαν τον μπίθουλα που μένετε εσείς


    "μαρή κατίνα σύρε να φέρεις το καινούριο τικεράκι, η σεντούγιεννα πήρε καινούριο κεγώ ακόμα στα καλοκαιρινά είμαι "

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    χαααχαχαχαχα εχει χιονιαααα και χιονανθρωποο *_*
    Κι εγω θελω! Ζήλεψα :P

  11. #71
    μα που είναι ο κόσμος σήμερα, έκανε λίγο καλοκαιρία κ όλοι έξω?

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Εγώ εδώ είμαι (διαβάζω υποτίθεται.... :P )

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    (νωρίς δεν είναι για εξεταστική

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Ξερω κι εγω τι κανουν.... είναι τρελοί αυτοί οι Άγγλοι!!!! Δεν ξερω κανεναν άλλον περα απο εμας να εχει εξεταστική απο τώρα

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    "μαρή κατίνα σύρε να φέρεις το καινούριο τικεράκι, η σεντούγιεννα πήρε καινούριο κεγώ ακόμα στα καλοκαιρινά είμαι "
    :lol:


Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •