Μοναξιά...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1

    Μοναξιά...

    Καλησπέρα παιδιά.

    Σήμερα είχα την ανάγκη να βγω έξω και να επικοινωνήσω με κόσμο.
    Πήρα τηλέφωνο όλους τους γνωστούς μου και κανένας δεν μπορούσε να έρθει μαζί μου.
    Έμεινα σπίτι.
    Πήγα στην ταράτσα του σπιτιού μου, κάθισα εκεί κάποια ώρα και βαρέθηκα.

    Μπαίνω εδώ μέσα και επικρατεί τελείως νέκρα. Γιατί έτσι;
    Μήπως επειδή είναι Αύγουστος; Μα και τον υπόλοιπο χρόνο έτσι είναι.

    Το να μπαίνω εδώ μέσα και να γράφω μόνο τί έφαγα μέσα στη μέρα είναι τελείως βαρετό. Αν ήθελα μόνο καταγραφές, έχω και word στον υπολογιστή μου.

    Μ' έπιασε ένα παράπονο τώρα. Θα ήθελα να συμμετέχω σ' ένα φόρουμ ενεργό, που θα γίνονται συζητήσεις με ενδιαφέρον και θα χαίρομαι κάθε φορά που θα μπαίνω.

    Υπάρχει και από άλλους η διάθεση να ζωντανέψουμε αυτό το φόρουμ, ή μάταια έφτιαξα αυτό το τόπικ;

  2. #2
    καλησπέρα Ματζουράνα.Ωραία η ιδέα σου και εγώ θα προσπαθήσω να συμμετέχω όσο μπορώ.Δυστυχώς δουλεύω αρκετές ώρες και με το ζόρι προλαβαίνω να μπαίνω να γράφω το ημερολόγιο διατροφής.Ελπίζω το Σαββατοκύριακο να είμαι πιο ενεργή.Ήδη αυτή η επαφή που έχει αρχίσει και υπάρχει έστω και στο θέμα της καταγραφής εμένα με έχει βοηθήσει απίστευτα,Νοιώθω ότι μπήκα σε μια σειρά.Το πόσο θα κρατήσει;άγνωστο...αλλά πιστεύω ότι με τη βοήθεια όλων πλέον όλα θα πάνε καλύτερα.Φιλιά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    405
    καλησπερα..κια γω συμφωνω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!απο βδομαδα ομως γιατι θα λειπω ετσι αγαπες μου?ακομα πιστευω οτι το τσατ πρεπει να λειτουργησει παντα εστω και να δινουμε και καποιο ραντεβου,χαιρομαιπολυ που ειμαστε εδω φιλιααααααααααααααα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Κάτσε πρώτα να δροσίσει λίγο ο καιρός, γιατί δεν είναι εποχή να έχει κανείς τον υπολογιστή ανοιχτό για ώρα. Είναι εποχή για μπάνια -ακόμη- και βόλτες εκτός σπιτιού. Να εγώ μπήκα για λίγο... τώρα αύριο πάλι! Το λαπτοπ ζεματάει και φτιάχνω ομελέτα επάνω του!

    Συμβουλή: βόλτα βγες και μόνη σου, δεν είναι απαραίτητο να έχεις παρέα.

  5. #5
    Λοιπόν περνάω κι εγώ κάθε Αύγουστο με τις ίδιες σκέψεις. Οι φίλοι λείπουν, ο κόσμος φαίνεται να κινείται σε slow motion, όλα μια πηχτή ζεστή σούπα...Η παρέα, η επικοινωνία βοηθάει πολύ αλλά διαπιστώνω μια γενικευμένη υπολειτουργία ακόμα και στον εαυτό μου.

    Με βοηθάει το διάβασμα αρκετά και τώρα τελευταία έχω βρει και ένα site με audio books (στα ελληνικά) και απασχολώ λίγο το μυαλό μου με αυτό.

  6. #6
    Τί έγινε παιδιά;

    Γιατί σβήστηκαν οι απαντήσεις μας;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Προφανώς έχω κουράσει και τον σέρβερ,Ράνα μου και ήταν σαφέστατος στην επιλεκτική του διαμαρτυρία... :roll:

  8. #8
    Originally posted by NADINE
    Προφανώς έχω κουράσει και τον σέρβερ,Ράνα μου και ήταν σαφέστατος στην επιλεκτική του διαμαρτυρία... :roll:
    Χαχαχαχαα!

    :tumble: :tumble: :tumble:

    Τί είναι αυτά που λές!

    Αυτό που έγινε σήμερα με την αλλαγή του σέρβερ (όπως έγραψε για κάποια ώρα το απόγευμα), γίνεται συχνά; Ή είναι κάτι πρωτοφανές;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Μόλις έστειλα μήνυμα στο αφεντικό,ρωτώντας το κυρίως για την επαναλειτουργία του chat room.Εν αναμονή απάντησης...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Νομίζω πως φταίει το καλοκαίρι, εξάλλου κάθε καλοκαίρι οι ίδιες σκέψεις δεν μας βασανίζουν όλους....;
    Και ναι το τσατ νομίζω θα βοηθούσε....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    232
    Originally posted by NADINE
    Προφανώς έχω κουράσει και τον σέρβερ,Ράνα μου και ήταν σαφέστατος στην επιλεκτική του διαμαρτυρία... :roll:
    Δεν προλαβα να διαβασω τις απαντησεις αλλα αν κρινω απο τη δικη μου μαλλον ο σερβερ δεν γουσταρει γκρινιες! So long with my drama, ειδες ματζουρανα τελικα ποσος κοσμος ειναι ενεργος κ διαθεσιμος; 😀

  12. #12
    Είδα ναι.

    Είχα γράψει (αλλά σβήστηκε), ότι αυτά που έγραψες leny ήταν πολύ ενδιαφέροντα! Και παρόλο που ισχύουν, ας προσπαθήσουμε να γίνουμε μια παρέα εδώ. Το μόνο που χρειάζεται είναι λίγη καλή διάθεση! :thumbup:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    232
    Συμφωνω απολυτα, και γι αυτο ειμαι και παλι εδω μεσα. Ισως υπο τις παρουσες συνθηκες να μας ειναι πιο ευκολο να λειτουργησουμε ομαδικα και να εχουμε ουσιαστικοτερη αλληλεπιδραση.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Θα βοηθούσε ιδιαίτερώς το τσατ όπως προαναφέρθηκε!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα,καλό μας μήνα και φθινόπωρο!
    Μόλις επικοινώνησε μαζί μου ο NikosD,ο οποίος μου απάντησε πως το τσατ δεν αναμένεται να επαναλειτουργήσει
    γιατί απαιτεί έλεγχο 24ωρο καθημερινά,κάτι που είναι δύσκολο να καλυφθεί με τις υπάρχουσες δυνατότητες.
    Λυπάμαι που σας απογοητεύω...Ξέρω πως κάποιοι το περιμένατε καιρό...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •