Τα έχω χάσει.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Originally posted by spiritaki
    Έτσι πάντα θετική να είσαι κοπέλα μου!!!

    Τι ώρα εφαρμογή που είναι αυτή....
    Τα έγραφα σε χαρτί εγώ από την προχθές αλλά δεν πετύχαινα τίποτα μάλλον.. Μην πω ότι έτρωγα πολύ περισσότερο.. με το πρόσχημα ότι έτρωγα συχνότερα!

    Αχ πάμε δυνατά μαζί με αισιοδοξία... Στρουθοκάμηλος και εγώ αλλά πρέπει να το αλλάξω.. αν και συμπαθώ τις καμήλες...

    Καλή μας τύχη και δύναμη!!! Εσύ είσαι αποφασιμένη και σίγουρα θα το πετύχεις και θα έρθεις στα κιλά που είμαι εγώ στάνταρ... Ελπίζω και εγώ να έχω πάει μέχρι τότε στα κιλά που θέλω και να τα διατηρώ.. Για την υγεία μας ρε γαμώτο!!!
    Γεια σου Spiritaki!
    Ναι βρε συ, πάμε όλοι μαζί! Μέσα από αυτή μας την επικοινωνία όλοι μπορούμε να βοηθηθούμε. Είναι κάτι σαν group therapy
    Εγώ ήδη έχασα το πρώτο κιλάκι δειλά δειλά! Να πω την αλήθεια, η εφαρμογή αυτή είναι το καλύτερο εργαλείο που βρήκα ποτέ! Είναι απίθανο. Ασκεί κάτι επάνω μου (χαχα) και αμέσως πειθαρχώ! Το αγαπώ, το αγαπώ, το αγαπώ!

    Μάκαρι να φτάσω στα κιλά που επιθυμώ αλλά προς το παρόν δεν το πολυσκέφτομαι γιατί ο όγκος είναι μεγάλος και με φοβίζει ο αριθμός..

    Καλή συνέχεια και σε σένα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Καλημέρα! Διάβασα όσα έγραψες, είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να νιώθεις και να αποκαλείς τον εαυτό σου όπως επιθυμείς. Περάσαμε όλοι από αυτό το στάδιο. Όσες και όσοι σου απάντησαν πιο πάνω σου μιλούμε με βάση την προσωπική μας εμπειρία. Με βάση αυτήν λοιπόν, μάθε να παλεύεις για τη ζωή σου, ειναι το χρηματιστήριό σου. Επένδυσε συστηματικά λοιπόν στα "κέρδη" από τις απώλειες...είναι οι μόνες που επιφέρουν τόσο πολύ κέρδος!!! Καλή δύναμη και θα τα ξαναπούμε!!!

  3. #18
    Originally posted by Άκης
    Καλημέρα! Διάβασα όσα έγραψες, είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου να νιώθεις και να αποκαλείς τον εαυτό σου όπως επιθυμείς. Περάσαμε όλοι από αυτό το στάδιο. Όσες και όσοι σου απάντησαν πιο πάνω σου μιλούμε με βάση την προσωπική μας εμπειρία. Με βάση αυτήν λοιπόν, μάθε να παλεύεις για τη ζωή σου, ειναι το χρηματιστήριό σου. Επένδυσε συστηματικά λοιπόν στα "κέρδη" από τις απώλειες...είναι οι μόνες που επιφέρουν τόσο πολύ κέρδος!!! Καλή δύναμη και θα τα ξαναπούμε!!!
    :wink1:
    Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!
    Όπως έχω γράψει και παραπάνω, πριν πάρω τα τελευταία 15 κιλά, δεν ένιωθα αποστροφή. Μπορώ να πω ότι τα πήγαινα σκετικά καλά με τον εαυτό μου. Έβγαινα ακόμα και σε φωτογραφίες (πλέον όχι - το δηλώνω). Μάλλον για μένα αυτά τα 15-20 κιλά, για το σώμα μου δηλαδή, πρέπει να ήταν ένα κομβικό σημείο. Από κει και πέρα, άρχισε να φθίνει σε όλα. Σε εικόνα, σε αντοχές, σε ποιότητα... Και να με τώρα εδώ στον αγώνα

    Σας παρακολουθώ όλους και σας θαυμάζω για τη δύναμη ψυχής που έχετε επιδείξει. Για εμένα, είτε κάποιος πάρει το δρόμο του χειρουργίου, είτε της δίαιτας, είναι το ίδιο μαχητής! Και μπράβο σε όλα τα παιδιά! Και καλη δύναμη και σε σένα (διάβασα όλη την ιστορία σου :thumbup: )

    Από άποψη ψυχολογίας, πάω πολύ καλύτερα σε σχέση με την πρώτη μέρα. Βέβαια είναι νωρίς ακόμη για πανηγυρισμούς, αλλά αισθάνομαι ότι αυτή τη φορά είναι διαφορετικά. Βέβαια στο χέρι μου είναι έτσι κι αλλιώς απλά η πειθαρχία μου είναι σε άλλο level ξαφνικά. Ψάχνομαι τώρα για να βρω κάποιου είδους άσκηση να ακολουθώ συστηματικά.

    Πήγα να ζυγιστώ σήμερα, τσουπ! άλλο ένα κιλάκι κάτω!
    Η αλήθεια είναι ότι έχω και το διάβασμα μέσα στη μέση (ναι είμαι ακόμα φοιτήτρια - Φυσικού :sniff: ) το οποίο το έχω συνδέσει - αν όχι με φαγητό - με καφέδες, χυμούς, cola... Και τώρα κάνω περικοπές..
    Θα ενημερώνω για τη συνέχεια!

    Σας ευχαριστώ όλους και πάλι!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Ε τώρα ήρθε η στιγμή για να κάνεις ένα καλό "Μεταπτυχιακό" στον εαυτό σου....Σου το ευχόμαστε από καρδιάς. Εδώ πάντα εάν μπορούμε να βοηθήσουμε!! Και όπως λέγαμε παλιά στην κατασκήνωση.."κατηφοριά ποτέ καμιά σ'ανηφοριές δεν ανεβαίνει.."...που σημαίνει ότι είμαστε υποχρεωμένοι σε ανηφόρες....πάρε λοιπόν φόρες και ξεκίνα...

  5. #20
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    25
    Καλη δυναμη, apogoiteumeni μου και να θυμασαι πως εδω μεσα αντλουμε δυναμη ο ενας απο τον αλλον.
    Και ο κυριος λογος που συμβαινει αυτο ειναι οτι το "σε καταλαβαινω" δεν λεγεται χαριν ευγενειας αλλα ειναι πραγματικο.
    Καθε μερα που "κερδιζεις" κανοντας κατι καλο για τον εαυτο σου ειναι ενα επιπλεον κινητρο και για μας, για τον καθενα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Apogoiteumeni, στο "μεταπτυχιακό" που ανέφερε ο Άκης θα έχεις από ότι φαίνεται πολλούς συμφοιτητές!!

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    20
    Εγώ απλώς ελπίζω να σταματήσουμε στο "μεταπτυχιακό" και να μην χρειαστούμε και "διδακτορικό" διότι εκεί τα πράγματα είναι πάρα πολύ δύσκολα!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Άμα πάρουμε και διδακτορικό ποιος μας πιάνει μετά!!! Θα πάρουμε φαλάγγι τις έδρες :lol:

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    20
    Δεν έχει και like να σου πατήσω βρε marulenia :P
    Δεύτερο διδακτορικό για μένα.. Σαν εφιάλτης στον δρόμο με τις λεύκες μου φαίνεται.... Χαχαχαχα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Αυτά έχει η ακαδημαϊκή καριέρα... Αλλά στο τέλος θα αναπαυτούε στις δάφνες μας!!
    :thumbup::bouncing::bouncy::bouncy::bouncing::thum bup:

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Παιδιά κι εγώ δεν αντέχω δεύτερο Διδακτορικό....έλεος!! Ένα μαστεράκι όμως στην παχουλοκομψολογία το έχω...χιχιχιχιχιχι Σε καλό μας σήμερα...βγάζουμε τους αυτοσαρκασμούς μας..αλλά η αλήθεια παραμένει ότι όλα όσα γράφουμε είναι πράγματι αληθινά και τα νιώθουμε. Ακριβώς όπως είπαν οι "συμφοιτήτριες" παραπάνω...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Εύγε Dr. Άκη!! Ο τομέας της παχουλοκομψολογίας πιστεύω ότι θα γνωρίσει μεγάλες δόξες!!!

  13. #28
    Χαχαχα! Τι γραφετε βρε?
    Ακη, Δημητρη,Μαρουλενια,Σπιριτα κι σας ευχαριστω πολυ για τη δυναμη που μου δινετε.. Οποτε νιωθω αδυναμη,μπαινω σας παρακολουθω και ισιωνω.. Ειναι υπεροχο!

    Κοιτα να δεις που απο μεταπτυχιακο Πυρηνικης Φυσικης θα βγω με Παχουλοκομψολογιας.. χιχι!
    Οτι ξερεις τελικα, καλο ειναι

    Κι αλλα 200γρ κατω χτες!!! :roll:

  14. #29
    Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    25
    Originally posted by apogoiteumeni


    Κι αλλα 200γρ κατω χτες!!! :roll:
    Ειδες που λιγο απο δω, λιγο απο κει και με πολλες δοσεις καλης διαθεσης και ενθαρρυνσης/κουραγιου ολο και κατι κινειται? :starhit:

  15. #30
    Σήμερα ζυγίστηκα πάλι και ήμουν 103.7 ! Σταθερά χάνω 1kg τη βδομάδα. Είναι πολύ όμορφο συναίσθημα και για άλλη μια φορά σας ευχαριστώ πολύ γιατί παίξατε τεράστιο ρόλο στην προσπάθειά μου!
    Επίσης, ενώ στην αρχή και για ένα μήνα περίπου ασχολιόμουν διαρκώς με το φαγητό και τη δίαιτα, πλέον δεν το σκέφτομαι καν! Δε χρειάζεται να προγραμματίζω και να υπολογίζω μια-μια τις θερμίδες μου. Έχουν γίνει όλα μια όμορφη συνήθεια.
    Έχω έως τώρα αποχαιρετίσει έντονες και απίστευτα ενοχλητικές καούρες, πόνο στη μέση κατά τη διάρκεια περπατήματος και αρκετά παντελονάκια :bouncy:
    Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου αλλά το ταξίδι ως εδώ ήταν υπέροχο και με έχει κάνει να ξανα-ανακαλύψω τον εαυτό μου!
    Καλή συνέχεια σε όλους!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •