Ημερολόγιο Ευγνωμοσύνης - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast
Results 181 to 195 of 210
  1. #181
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    χαχαχα ιόλη πολύ καλά το έθεσες!

    αχ αυτοί οι παππούδες- θειοι! εμένα μου την είπε έτσι ένας πελάτης μεγαλούτσικος. "πρέπει να χάσεις κιλά". κ συνέχιζοντας μου αποκάλυψε το "μεγάλο μυστικό" για μια διατροφολόγο που βοήθησε να χάσει η κόρη του σε ένα μήνα 11 κιλά. ποπο λέω από μέσα μου βασανιστήρια!

    άρχισα κεγώ με την σειρά μου το χιούμορ να δείξω οτι είμαι άνετη κ ακομπλεξάριστη κ οτι δν έχω πρόβλημα που μου το είπε μπροστά σε όοοοολους και μάλιστα συνέχισα κ την συζήτηση κ καλά να μάθω όντως από τις γνώσεις του κυριούλη που τόσο "καλοπροαίρετα" ήθελε να μοιραστεί μαζί μου αλλά από μέσα μου έβραζα...
    Μανταμ η σταση σου αψογη!! χαρα στο κουραγιο σου! εγω επειδη ακουω τετοιου τυπου "συμβουλες" απο πολυ μικρη εχω χασει την υπομονη μου.. ειναι το κοκκινο πανι μου που λενε! αφηνιαζω!!!! χαχαχα

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Καλησπέρα! Νιώθω ευγνωμοσύνη για το ότι υπάρχουν άνθρωποι σαν και εσάς,που έχουν το θάρρος να μοιράζονται τις ανησυχίες και τα προβλήματα,και αντί να κατακρίνουν και να κρίνουν ο ένας τον άλλον δένονται σαν ομάδα και βοηθάνε ο ένας τον άλλον

    Νιώθω ευγνωμοσύνη που άν δεν ήταν η μαμά και το αγόρι μου να με ταρακουνίσουν ακόμα θα είμουν η κοπέλα που απλά θα ευχόταν κάποτε να γινόταν κορμάρα και ταυτόχρονα θα καταβρόχθιζε και την σοκολάτα απο απογοήτευση

    Νιώθω ευγνωμοσύνη για τους ανθρώπους που πίστεψαν σε εμένα και που μου έδωσαν ευκαιρίες να πιστέψω και εγώ σε εμένα..

    Νιώθω ευγνωμοσύνη για όλα τα κακά και τα καλά που πέρασα,ώστε να είμαι σήμερα ζωντανή. <3

  3. #183
    λέω να κάνω μια τελευταία άσκηση ευγνωμοσύνης για φέτο και να γράψω τι μου δόθηκε απλόχερα στο 2015 και τι κατάφερα να κάνω για μένα.
    - έχω την δυνατότητα να εργάζομαι, μεγάλη υπόθεση στις μέρες μας.
    - οι γονείς μου ,παρά την διαφορά ηλικίας που έχουμε, είναι γεροί και δυνατοί και γερνάνε επιτυχώς και τους χαίρομαι.
    - πήρα μπόλικη αγάπη
    - εμφανίστηκαν ίχνη από κάτι που έψαχνα.
    - κατάφερα να περιορίσω 2 κακές μου συνήθειες.
    - τόλμησα να δεχτώ την βοήθεια από τρίτους
    - δοκίμασα την υπομονή μου
    - μπήκα στην διαδικασία να δοκιμάσω κάτι πιο εξωστρεφές
    - τόλμησα να λουφάρω όταν εξαντλήθηκαν οι αντοχές μου
    - απάντησα ,υπερασπίστηκα τον εαυτό μου ,ζήτησα εξηγήσεις και έθεσα όρια.

    τέλος να ευχαριστήσω όλους εσάς τους συμφορουμίτες που ανέχτηκατε τις αερολογιές-παπαροφιλοσοφίες-μπουρδολογίες μου. εύχομαι να αυξάνονται οι θαμώνες και να μειώνονται τα τρολ-μποτ.

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    How to be more Grateful

    Δηλαδή πώς να είμαστε πιο ευγνώμονες...

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ευγνωμοσύνη
    για τους φίλους
    για το επιτραπέζιο με τις όμορφες εικόνες που όσες φορές κι αν το παίξω δε θα το βαρεθώ ποτέ
    για τον συ
    που γεννήθηκα σε παραθαλάσσια πόλη και ξέρω τι σημαίνει να ανοίγει το μάτι σου από το μπλε
    ευγνωμοσύνη για κάθε ένα που συμμετέχει στις ασκήσεις ευγνωμοσύνης και με βοηθά να μην ξεχνώ να κάνω τις δικές μου
    Σε ευχαριστώ λοιπόν Δόνια Δουλτσινέα

  6. #186
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μαρουλένια τρελα ξενυχτια!!

  7. #187
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    party animal αστα να παν Λενιω

  8. #188
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Έτσι πρεπει το καλοκαιρι! Χαιρομαι ελπιζω να περνάς καλα!!

  9. #189
    τι κάνετε σύντροφοι φορουμίτες! σας χαιρετώ όλους από εδώ και κάνω την άσκηση ευγνωμοσύνης μου για τον μήνα Αύγουστο.

    -νιώθω ευγνωμοσύνη που δρόσισε σήμερα. ελπίζω να κρατήσει λίγο ακόμα.
    -που σε λίγες μέρες έρχεται πάλι το πσκ
    -που ανταλλάζω μαγνητάκια με τους φίλους μου και κοιτάω όμορφες φωτογραφίες

  10. #190
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μανταμ χαθηκες, ελπιζω να εισαι καλα!!

  11. #191
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Kαλα που σχολιασατε γιατι δεν ειχε πεσει στο ματι μου το ημερολογιο ευγνωμοσυνης. Λοιπον, γιατι ειμαι ευγνωμων.
    -Γιατι εχω δικο μου σπιτι, κρεβατι, πιατο φαι, μενω με τους γονεις μου που σε γενικες γραμμες ειναι αγαπημενοι
    -Στο απο πανω διαμερισμα μενει η γιαγια μου με τον θειο μου και πολλες φορες μαζευομαστε, σχεδον καθε μερα, και ας μην εχω αδερφια νιωθω αγαπη και ζεστασια
    -Εχω περασει εκει που θελω
    -Θα κανω ερασμους το 2019
    -Εχω υγεια, εχω χασει κιλα και οκει σε βαθος χρονου θα χασω και τα υπολοιπα
    -Εχω μια παρεα απο το πανεπιστημιο, καλα κοριτσια που αν τυχον δημιουργηθει ενα θεμα παντα το συζηταμε και το λυνουμε.Παρα το γεγονος οτι απο το σχολειο δεν αξιζει κανεις να κρατησω, τουλαχιστον βρηκα αυτες τις κοπελες.
    -Θα ακουστει περιεργο αλλα νιωθω ευγνωμων τελικα που δεν εμπλεξα με εναν που κοντευα να μπλεξω.
    -Ειμαι ευγνωμων που μπορω να κανω εγω επιλογες για διαφορα θεματα και οχι αυτα για μενα.
    -Ειμαι ευγνωμων που γνωρισα προσφατως εναν ψυχοθεραπευτη που κανει μια λεγομενη θεραπεια θητα και καναμε λιγο και με βοηθησε, αλλα προκειται να κανουμε μια μεγαλη συνεδρια και ειμαι υπερενθουσιασμενη. Δυστυχως, καταλαβα οτι οι ψυχολογοι ειναι ενα αχρηστο επαγγελμα. Κανεις ενα θητα και στανιαρεις. Αρκει να πιστευεις.

    Αυτα νομιζω!
    (σημερα εφαγα κατι καραμελιτσες γαλακτος χαχα, παλι το χαλασα αλλα καλη καρδια. Διακοπες ειχα, ας με δικαιολογησω παλι για να μην νιωθω ασχημα.)

  12. #192
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Go on !!!

  13. #193
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    A ξεχασα, η γιαγια εχει και σκυλο και καθε μερα παιζουμε

  14. #194
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Δηλωνεις μεχρι 2 πανεπιστημια με σειρα προτιμησης και μετραει ο μεσος ορος των μαθηματων που εχεις δωσει μεχρι στιγμης αρκει να εχεις δωσει τουλαχιστον 10 μαθηματα συνολικα και το επιπεδο της γλωσσας σε β2 που για τα αγγλικα ειναι το lower! Αρα τυπικα ειναι μονο ο μεσος ορος.
    Αγγλια θελω, εχω σταμπαρει 2 πανεπιστημια σε τελεια τοποθεσια!!!

    Οσοι κανουν την θεραπεια αυτη δεν ειναι ψυχολογοι με πτυχιο ωστοσο ειναι πολυ πιο αποτελεσματικοι. Γιατι ο ψυχολογος απλα συζηταει μαζι σου και αναλυει γιατι εχεις το ενα και το αλλο. Απαξ και κανεις το θητα, δυστυχως, αντιλαμβανεσαι οτι ο ψυχολογος ειναι αν οχι αχρηστος, χωρις λογο υπαρξης. Υπερβολικη και ακραια αποψη μεν, αλλα την υποστηριζω, πλεον. Ευτυχως αυτος ειναι γνωστος μας και θα μου το κανει χωρις λεφτα. Απλα ετυχε και συναντηθηκαμε και εκανα λιγο και ειδα αποτελεσμα στον τροπο σκεψης μου, στην ενεργεια μου, και γενικα. Μπορω να σου στειλω σχετικα λινκ αν εχεις ορεξη να δεις περι τινος προκειται.

    Με λιγα λογια, ενω με τον ψυχολογο συζητας, με αυτον του λες τι προβληματα εχεις, τι αρνητικες σκεψεις κανεις και με μια σειρα απο ερωτησεις βρισκετε τη ριζα του προβληματος. Και εκεινος συγκεντρωνεται πνευματικα και ενορατικα και βαζει ολη του την ενεργεια και επεμβαινει στον εγκεφαλο σου με την συμπαντικη ενεργεια, σου βγαζει τα αρνητικα ''προγραμματα'' και ενσταλασσει στο μυαλο σου τα ''θετικα'' τους. Δηλαδη ενω βλεπει μια αρνητικη κατασταση, πιστευει με ολη του την ενεργεια οτι υπαρχει η αναλογη θετικη και σου αλλαζει τις εγκεφαλικες συναψεις. Μπορει να ακουγεται μεταφυσικο, μπορει να το εξηγω και χαλια, αλλα δεν ειναι, ειναι απλη φυσικη, βασιζεται στη δυναμη της θελησης και του εγκεφαλου.

    http://thetahealinggreece.com/el/

    Υπαρχει και βιντεο στο youtube ειναι δυο μερη 50 λεπτα το καθενα, απο την Μαρια Τελιδου. Αν θες δες το και πες μου και εσυ εντυπωσεις. Αν θες μπορω να σου στειλω και πιο εξειδικευμενα σε u2u! =) φιλια :love:

  15. #195
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Αυτη ειναι η μέθοδος αυτο εχω διαβασει κ εγω... Κ εγω σκεφτομαι οτι θα μου αρεσε να παρακολουθήσω καποιες συνεδρίες, σκεφτομαι ομως τα χρηματα κ προτιμώ να τα ξοδέψω σε κατι αλλο, αν κ σγρ θα βοηθούσε.. Κορίτσια σας ευχομαι καλες σπουδες! Ειναι τα καλυτερα χρονια!

Page 13 of 14 FirstFirst ... 311121314 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •