Ημερολόγιο Ευγνωμοσύνης - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 210
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ε τι μπορεί να σου κάνει ένα φίδι... Λίγες μέρες έχω τις μαύρες μου.. Ελπίζω να είναι γιατί αποφάσισε η περίοδος μου να με επισκεφτεί... Για αυτό το λόγο μου ήταν πολύ δύσκολο να νιώσω ευγνωμοσύνη για κάτι, παρ' όλα αυτα θα κάνω μια προσπάθεια... Νιώθω ευγνωμοσύνη για τα δυο μου πόδια. Γιατί όσο στεναχωρημένη κι αν είμαι, όσο χαμένη στο μικρόκοσμο μου και στα προβλήματα μου, μπορώ να τα πάρω και να περπατήσω μεχρι που θα μου τελειώσουν οι αντοχές...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    ορμώμενη από τη marulenia που ανέφερε την περίοδό της, να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου στο σώμα μου που πια στα 40 του αποφάσισε να λειτουργήσει σαν ένα σώμα κανονικής γυναίκας και να έχω περίοδο περίπου κάθε δυο μήνες, συχνότητα-ρεκόρ για μένα που πέρασα μια ολόκληρη ζωή, από τα 17 έως και τα 37 με λήψη χαπιών για να έρθει η περίοδος, με αυτο-απόρριψη εξαιτίας αυτου κτλ κτλ.
    Σε κάθε μου κύκλο λοιπόν, κάνω μια μικρή γιορτή μέσα μου!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Το σώμα από μόνο του το αποφάσισε,κοπελιά;
    Τι πραγματικά συνέβη μόλις έγινες 37;
    Τι ήταν αυτό που ελειπε τόσα χρόνια;
    Σα να διακρίνω αγνωμοσύνη μέσα στο τόπικ της ευγνωμοσύνης...
    Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους...

  4. #19
    Αποφάσισα να γράψω κι εγώ στο τόπικ της ευγνωμοσύνης.Πρώτα από όλα νοιώθω ευγνωμοσύνη που υπαρχει αυτό το φόρουμ ουσιαστικά, στη ζωή μου τον τελευταίο καιρό.Νοιώθω ευγνωμοσύνη για όλες εσάς που μπήκατε στον κόπο να διαβάσετε την ιστορία μου και για τις καλοπροαίρετες συμβουλές που μου δώσατε.Με κάνατε να νοιώσω ότι υπάρχουν άνθρωποι δίπλα μου που μπορώ να μοιραστώ τον πόνο που νοιώθω.Αυτό από μόνο του λειτούργησε καταλυτικά,νοιώθω πιο ανάλαφρη και πιο δυνατή.Ήδη ξυπνάω με ένα ευχάριστο συναίσθημα στην ψυχή μου και με μία δύναμική που με εκπλήσει.Άρχισα να κάνω πράγματα για τον εαυτό μου και να τον φροντίζω λίγο.Ίσως έχω αρχίσει να φέρομαι και καλύτερα :smilegrin:
    Δεν θέλω να λέω μεγάλα λόγια γιατί ως τώρα όλες οι μεγάλες δηλώσεις που έχω κάνει ειδικά στο θέμα της διατροφής,διαψεύτηκαν.Αλλά τουλάχιστον πλέον νοιώθω ότι έχω συνοδοιπόρους που μιλάμε την ίδια γλώσσα και νοιώθουμε η μία την άλλη.Φιλιά πολλά σε όλες

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Originally posted by NADINE
    Το σώμα από μόνο του το αποφάσισε,κοπελιά;
    Τι πραγματικά συνέβη μόλις έγινες 37;
    Τι ήταν αυτό που ελειπε τόσα χρόνια;
    Σα να διακρίνω αγνωμοσύνη μέσα στο τόπικ της ευγνωμοσύνης...
    Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους...
    Ε βρε μπελά που βρήκα, πρέπει να τα ξεράσω όλα σε αυτό το φόρουμ! Ε ναι λοιπόν, το παραδέχομαι, στα 37 μου γνώρισα εσένα και την περίεργή σου , σχεδόν μεταφυσική, επιρροή στα του κύκλου μου! Ευχαριστήθηκες τώρα που τις ικανότητές σου τις ξέρει πια όλο το φόρουμ και θα σου ζητούν τις υπηρεσίες σου και άλλες ομοιοπαθούσες?!!!

  6. #21
    Originally posted by Mak
    Originally posted by NADINE
    Το σώμα από μόνο του το αποφάσισε,κοπελιά;
    Τι πραγματικά συνέβη μόλις έγινες 37;
    Τι ήταν αυτό που ελειπε τόσα χρόνια;
    Σα να διακρίνω αγνωμοσύνη μέσα στο τόπικ της ευγνωμοσύνης...
    Για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους...
    Ε βρε μπελά που βρήκα, πρέπει να τα ξεράσω όλα σε αυτό το φόρουμ! Ε ναι λοιπόν, το παραδέχομαι, στα 37 μου γνώρισα εσένα και την περίεργή σου , σχεδόν μεταφυσική, επιρροή στα του κύκλου μου! Ευχαριστήθηκες τώρα που τις ικανότητές σου τις ξέρει πια όλο το φόρουμ και θα σου ζητούν τις υπηρεσίες σου και άλλες ομοιοπαθούσες?!!!
    Curiosity killed the cat... αλλά θα ήθελα ειλικρινά να μου πείτε τί εννοείτε κορίτσια! Μου κινήσατε την περιέργεια! :starhit:

  7. #22
    έλα ρε θέλω κεγώ... ναντίν αν έχεις προγεστερόνη και την χορηγείς με μεταφυσικό τρόπο πλιζ γκιβ ιτ του μι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Κι αφού αποκαταστάθηκε η τάξη των πραγμάτων,λυπάμαι,κορίτσια ,αλλά αυτό αναπτύχθηκε
    ανάμεσα στο Κάκι μου κι εμένα. Όποιο μεταφυσικό χάρισμα έχω υφίσταται ή όχι από μόνο του.
    Ποτέ κατά παραγγελία. Μακάρι να μπορούσα να σας εξυπηρετήσω όλους!
    Σουσουράδα μου,με το καλό να βρεις κι εσύ τη λύση σου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Καλημέρα, θα έρθει κι η σειρά μας Μαντάμ Σουσου!!! Θα ήθελα να πω ότι νιώθω ευγνωμοσύνη γι αυτον τον λαμπερό ήλιο που έχει σήμερα, που ίσως σταθεί ικανός να με βγάλει από το σπίτι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Νιώθω ευγνωμοσύνη για την τεχνολογία. Γιατι με βοηθά στις ώρες της ανεργίας μου. Μου γνωρίζει καινούργια πράγματα και μου κρατά συντροφιά...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Νιώθω ευγνωμοσύνη για τον καφέ μετά το μεσημεριανό. Τον ευγνωμονω περισσότερο κι απο τον πρωινό καφέ. Με ξυπνάει, με ξεκουράζει, με ξεφουσκώνει και μου κόβει την ακατάσχετη όρεξη για γλυκο, ζεστός κρύος δε με νοιάζει! Χωρίς γάλα ή κρέμα...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Σήμερα θα ήθελα να πω ότι νιώθω ευγνωμοσύνη για τα τραγανά, ζουμερά και χορταστικά μήλα, που ελπίζω να μάθω να τα χρησιμοποιώ σα σνακ...

  13. #28
    Originally posted by marulenia
    Σήμερα θα ήθελα να πω ότι νιώθω ευγνωμοσύνη για τα τραγανά, ζουμερά και χορταστικά μήλα, που ελπίζω να μάθω να τα χρησιμοποιώ σα σνακ...
    1 μήλο την ημέρα.. τον γιατρό τον κάνει πέρα! :wink1:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Originally posted by Μαντζουράνα

    1 μήλο την ημέρα.. τον γιατρό τον κάνει πέρα! :wink1:
    Αν ισχύει αυτό θα το ευγνωμονώ που με γλίτωσε κι από τους γιατρούς η ανασφάλιστη

    Νιώθω ευγνομωσύνη για την επιστήμη που μέσα από παραδείγματα ανθρώπων όπως η -wow- μου δείχνει πως ακόμα κι αυτά που φαίνονται αδύνατα μπορεί να γίνουν δυνατά. Και πως ακόμα κι αν δεν τα καταφέρω, ακόμα κι αν αγγίξω τους μεγαλύτερους φόβους μου ακομα και τότε θα μπορέσω να βρω λύσεις.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Νιώθω ευγνωμοσύνη για τα 800 γραμμάρια που φύγαν από το κορμί μου από την πρώτη μέρα που γράφτηκα στο forum. Μπορεί να μην είναι σταθερή και μεγάλη απώλεια, αλλά τουλάχιστον σταμάτησα να κινούμαι ανοδικά.

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •