Ημερολόγιο Ευγνωμοσύνης - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 210
  1. #46
    αχ τι ωραία μαρουλένια! αν και παιδί της πόλης(δεν έχω ούτε καν χωριό) πόσες φορές μετά από μια δύσκολη μέρα σκέφτομαι να τα αφήσω όλα κ να πάω να ζήσω σε ένα χωριουδάκι, ούτως η άλλως κ εδώ στην πόλη μες την απομόνωση είμαστε.
    όσο για τις κότες, ευτυχώς η πεθερά είναι από χωριό κ νιώθω τεράστια ευγνωμοσύνη που μπορώ να φάω το χειμώνα ζεστή κοτόσουπα από χωριάτικη κότα(μμμμμ,σάλια θλρπ θλρπ)

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Μετά από πολλές μέρες αγνωμοσύνης, θλίψης και πίκρας, θα ήθελα να πω ότι νιώθω ευγνωμοσύνη για κείνους που μένουν, για αυτούς που απλώνουν το χέρι ακόμα κι όταν εσύ δεν το ζητάς και σε αγκαλιάζουν και σε κάνουν να νιώθεις ότι δεν είσαι μόνος.

  3. #48
    αχ κορίτσια ελπίζω να περάσει αυτή η άσχημη διάθεση κ να μην δίνουμε σημασία στην κακεντρέχεια των άλλων, γιατί για μένα, μόνο δικά τους κόμπλεξ και ζήλιες καθρεφτίζει.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    αχ κορίτσια ελπίζω να περάσει αυτή η άσχημη διάθεση κ να μην δίνουμε σημασία στην κακεντρέχεια των άλλων, γιατί για μένα, μόνο δικά τους κόμπλεξ και ζήλιες καθρεφτίζει.
    :thumbup: κι εγώ το ίδιο ελπίζω. Να δεις που θα το καταφέρουμε στο τέλος...

  5. #50
    νιώθω ευγνώμων που έχω ένα τόσο καλό αγόρι. στάθηκα τυχερή κ σε αυτό

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    νιώθω ευγνώμων που έχω ένα τόσο καλό αγόρι. στάθηκα τυχερή κ σε αυτό
    <3 Ω γλυκούλα!!! Λοιπόν κι εγώ δεν έχω νιώσει ευγνωμοσύνη για την αγάπη... Και μου έδωσες την ευκαιρία να το κάνω. Ευχαριστώ και για αυτό..

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Νιώθω ευγνωμοσύνη για το νόστιμο υγιεινό, χορταστικό και μαλακτικό τραχανά... Το πρωινό που μεγάλωσε γενιές και το έχουμε παραμελήσει...

  8. #53
    marulenia μας μετέφερες λίγο από μυρωδιά χωριού είμαι βέρα Αθηναία χωρίς χωριό, αλλά τελευταία μένουμε σε προάστειο και το φτάνουμε στο 1/10 αυτό που λες

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Κι εγώ στα 27 απέκτησα χωρίο. Επίκτητο Ίσως για αυτό να το εκτίμησα... Από το να ζεις σε κέντρο βρωμούπολης, καλύτερα στο προάστιο euapap!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Σήμερα ένιωσα ευγνωμοσύνη που έχω ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι μου και ανεξάρτητη θέρμανση και νυχτερινό ρεύμα για να μπορώ να ανάβω πιο άνετα το θερμαντικό σώμα... Γιατί άρχισαν τα κρύα...

  11. #56
    μετά από μια εβδομάδα γκρίνιας κ αρνητισμού σκέφτηκα οτι θα μου κάνει λίγο καλό να νιώσω ευγνωμοσύνη για κάποια πράματα που έχω δεδομένα, όπως τους ανθρώπους που μαγαπάνε κ νοιάζονται για μένα κ με αντέχουν παρόλη την αρνητική μου διάθεση. επίσης το ζεστό μου τραχανά, το οτι μπορώ να κάτσω να δω μια ταινία κ να απολαύσω την ηρεμία ενός άδειου σπιτιού.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Για το μόνο που μπορώ να πω άφοβα ότι νιώθω ευγνωμοσύνη είναι η υγεία μου. Οκ ψιλοπροβλήματα υπάρχουν αλλά το γενικό πλαίσιο είναι καλό. Κατά τ' άλλα δε βρίσκω ένα τομέα της ζωής μου που να πηγαίνει καλά. Επαγγελματικά-ερωτικά-φιλικα κλπ έχω πατώσει.
    #feeling_blue :'(

  13. #58
    Pink καμιά φορά το οτι δν έχουμε κάποια πράματα δν σημαίνει οτι έχουμε πιάσει πάτο αλλά ότι δν συμβιβαζόμαστε. κ ειδικά όταν μιλάμε για μικρές ηλικίες δείχνει οτι έχεις ένα βάθος χαρακτήρα κ δν θα δεχτείς να μπεις σε μια σχέση που δν σε καλύπτει ,ούτε να κάνεις αβαρίες με άτομα που βλέπεις οτι δν αξίζουν.

    για τον επαγγελματικό τομέα, η κατάσταση είναι γενική. εκεί δν έχω κάτι να πω.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Ευχαριστώ για τα λόγια σου μανταμίτσα μου! Απλά η κατάσταση κρατάει χρόνια(ειδικά στο ερωτικό κομμάτι τα έχω κάνει χάλια). Και τώρα που τα κιλά δεν είναι πια τόσο το πρόβλημα δε μπορώ να καταλάβω τον λόγο. Είμαι γενικά κοινωνική, χαμογελαστή κλπ. θα μου μιλήσουν θα κάνουμε πειράγματα αλλά ως εκεί. Αφού ώρες ώρες λέω δε μπορεί έχω τον ανθρωποδιώχτη!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    μμμμ.. Εμένα τελειομανία μου μυρίζει πάντως...

    Πολλές φορές πάντως στο παρελθόν πίστεψα ότι το πρόβλημα είναι τα κιλά... Πχ, δεν κάνω σχέση γιατί ποιος θα με κοιτάξει με τόσο βάρος; ή δεν έχω καλή δουλειά γιατί ποιος θα δώσει αρμοδιότητες στη χοντρή...ή δε με θέλουν οι φίλοι μου γιατί κανένας δε θέλει να κυκλοφορήσει την υπέρβαρη. Σίγουρα υπάρχουν κακεντρεχείς, κακοπροαίρετοι, ρατσιστές άνθρωποι, αλλά κατέληξα να σκέφτομαι πως τα κιλά ήταν και είναι η δικαιολογία, το δίχτυ ασφαλείας και η πηγή της αναβλητικότητας για να αντιμετωπίσω άλλα...

    Σήμερα λοιπόν νιώθω ευγνωμοσύνη για τη μέρα που ξημέρωσε και που δεύτερο βράδυ στη σειρά κατάφερα να διώξω τις αγχώδεις σκέψεις και να κοιμηθώ σχετικά φυσιολογική ώρα.

Page 4 of 14 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •