Ημερολόγιο Ευγνωμοσύνης - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 210
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Περαστικά Ελένη τι ωραία που τα έγραψες!!!

    Καλημέρα και καλή βδομάδα,

    Νιώθω ευγνωμοσύνη:
    Για τους φίλους που ακόμα κι όταν φέρομαι απαράδεκτα με συγχωρούν και πάμε παρακάτω..
    Για την Κυριακάτικη βόλτα
    Για τα φιλιά του βαφτισιμιού μου
    Για τον ήλιο το χθεσινό, σίγουρα για τον ήλιο...
    Για τη μανούλα μου που ακόμα και στα δικά της δύσκολα πράττει πρώτα για μας...

  2. #92
    νιώθω ευγνωμοσύνη για την μαρουλένια που τα πάει τόσο καλά κ μου δίνει κουράγιο κ εμένα. κ για την μανούλα μου κεγώ, μόνο κ μόνο που υπάρχει γιατί είναι τόσο γουτσου γούτσου ζουζούνα!!



  3. #93
    Καλημέεεερεςςς!!!
    Νιώθω ευγνωμοσύνη :
    - Που έχει ήλιο και πίνω καφέ στο μπαλκονάκι μουυυυυυ...........!!!
    - Που ο γείτονας λείπει για Σκ, δεν έχει ρεμπέτικα πρωί πρωί, και μπορώ να ακούσω όμορφα κ ωραία τη μουσικούλα μου !!!
    - Που δε δουλεύω πρωί και μέχρι τις 2 μπορώ να παρτάρω !!! (λέμε τώρα)
    - Που έκλεισα 2 μήνες άβαφτη, και επιτέλους μπορώ να βάψω το ξεβαμμένο μου μαλλί !
    - Που έχω κάθε μέρα στο πιάτο μου βιολογικά σπιτικά προϊόντα , και αλήθεια έχουν γεύση και μυωδιά άαααλλη φάση....!!

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Καλημέρα,

    σήμερα νιώθω ευγνωμοσύνη:
    που έχω ένα κεραμίδι πάνω από το κεφάλι μου
    για τον καιρό που ζεσταίνει
    που μπορώ να κάνω ακόμα τις μικρές μου αποδράσεις
    για τα πράγματα που με εκπλήσσουν ακόμα
    για το ξυπνητήρι μου που χτύπησε εγκαίρως

  5. #95
    α πες μας κ άλλα για την απόδραση!!!!!


    νιώθω ευγνωμοσύνη γιατί μπόρεσα κ έκανα ένα πρωινό μπάνιο πολύ αναζωογονητικό πριν πάω στην δουλειά. που έχω ζεστό νερό όποτε θέλω, μυρωδάτα σαμπουάν για εξπρές αρωματοθεραπεία, σεσουάρ για να στεγνώσω την χαίτη μου, ίσιο μαλλί για να μην παιδεύομαι με τις ώρες. μούρλια μούρλια!!!!

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Τρομερή απόδραση, χο χο,

    καλέ ένα σινεμά εκτός προγράμματος με συνοδεία μπύρας άφτερ και το ευχαριστήθηκα και για αυτό είμαι ευγνώμων.
    Επίσης
    χθες ένιωσα ευγνωμοσύνη
    που πέτυχα το γρήγορο λεωφορείο και γύρισα στο πιτς φιτίλι
    που έχω μια αδερφή που αγαπιόμαστε
    για τις ευχάριστες εκπλήξεις της μέρας
    για τους παλιούς κινηματογράφους της πόλης, που παίζουν ωραίες ταινίες και κάνουν και διάλειμμα ο ήχος είναι απαλός, έχεις άνετο χώρο γι τα πόδια σου, ξύλινα καθίσματα με βελούδινη επένδυση... (ναι ναι πήγα και χθες για ταινία)

  7. #97
    α ποιες ταινίες είδατε????

    -νιώθω ευγνωμοσύνη γιατί κοιμήθηκα φουλ 8ωρο.
    -γιατί βρήκα, από συλλογή μπεστ σέλερ ,2 βιβλία που μου έλειπαν στην τιμή των 13 ευρώ κ τα δύο κ νιώθω πολύ πραουντ για την αγορά μου

  8. #98
    Νιώθω ευγνωμοσύνη γιατί...

    - άργησα λίγο να ξυπνήσω και δεν προλαβαίνω (...) να πάω στην εθνική....
    - δεν βρέχει ακόμα και μπορώ να πάω σούπερ μάρκετ
    - ο ξαδερφούλης μου επιτέλους μίλησε για το bullying που δέχεται στο σχολείο επειδή δεν λέει καλά το σίγμα και θεωρείται γελοίος, καθυστερημένος και άλλα που δε γράφονται,και μας εξήγησε ότι οι μελανιές δεν είναι από πέσιμο στα διαλείμματα
    - που πονάω λιγότερο κ μπορώ να περπατήσω
    - που ήρθε η παραγγελία μου από την Πολιτεία !!!!!

  9. #99
    αφιερωμένο στον νηματοθέτη!!!!



  10. #100
    χαχαχαχαχαχαχαχα :bigsmile:

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Λολ!! Ευχαριστώ για την αφιέρωση!!!

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    νιώθω ευγνωμοσύνη

    που σήμερα μου φαίνεται ότι θα έχω λίγο παραπάνω χρόνο για να κάνω τις δουλειές μου κι ίσως και να κάνω κάτι καλό για τον εαυτό μου
    που ένας δικός μου άνθρωπος θα κάνει μεγάλες και θετικές αλλαγές στη ζωή του που σχεδόν θα πάψω να ανησυχώ για αυτόν
    για τη Σουσού που με κατεύθυνε μεθοδικά στις τριάδες και για την pink, την black, τη smart, τη Μαρία και τη Μαμασίτα Besbab που με τις συμβουλές τους με βοηθούν να τις κατανοήσω
    για τα λεωφορεία που δεύτερη μέρα σερί δε με ταλαιπώρησαν
    για εκείνον τον άνθρωπο που έγραψε εκείνο το εφηβικό βιβλίο, που ούτε τον τίτλο του θυμάμαι, ούτε το συγγραφέα, αλλά είχε εκείνη τη φράση που καρφώθηκε στο μυαλό μου και με προστάτευε τα τελευταία χρόνια.. "Μην κάνεις δίαιτα, κάθε δίαιτα είναι καταστροφική, οι δίαιτες είναι αυτές που σε παχαίνουν"

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    414
    Θα διαβάσει κανείς τον νήμα τούτο και θα νομίζει ότι στο eatingdisorders είμαστε οι πιο ευτυχισμένοι άνθρωποι πάνω στη γη...

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Γιατί δεν είμαστε; Τι μας λείπει;
    Baklavas, σε αυτό το τοπικ δημιουργούμε θετικές συνδέσεις, το είπε κι η νιουροσαιενς,
    κατέθεσε την ευγνωμοσύνη παρακαλώ.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    728
    Νιώθω ευγνωμοσύνη προς τον εαυτό μου! Ναι, το σκέφτομαι τον τελευταίο καιρό, νιώθω ευγνωμοσύνη για εμένα. Που "κερδίζω" καθημερινά τη μάχη εναντίον των εμποδίων που βάζει το μυαλό μου, που δε βρίσκω σαν δικαιολογία ότι νυστάζω κ σηκώνομαι από το κρεβάτι έστω κ με το ζόρι κάποιες μέρες για να κάνω τη γυμναστική μου, που παρόλο που σκέφτομαι κάποιες φορές ότι μου λείπουν οι λιχουδιές μου δεν μπαίνω στον πειρασμό να υποκύψω και που για πρώτη φορά στη ζωή μου διατηρώ έναν υγιεινό τρόπο ζωής ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΑ για μεγάλο διάστημα πιστεύοντας πλέον ότι έγινε τρόπο ζωής. Τέλος νιώθω ευγνωμοσύνη προς το σώμα μου που μου ανταποδίδει με την εξωτερική του εικόνα το γεγονός ότι το φροντίζω και μόνο θετικά σχόλια ακούω πλέον!! (γιατί δε ξέρω πόσες φορές ακόμα θα άντεχα να ακούσω το "είσαι τόσο ωραίο κορίτσι κάνε κάτι για τα κιλά σου" )

Page 7 of 14 FirstFirst ... 56789 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •