Ημερολόγιο Ευγνωμοσύνης - Page 14
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 196 to 210 of 210
  1. #196
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Και εγω, μην νομιζεις, εαν αυτος ο κυριος δεν ηταν γνωστος μας και δεν προσφεροταν δωρεαν, δεν ξερω κατα ποσο θα κινητοποιουμουν να παω γιατι τα λεφτα ειναι δυσκολα, οσο και αν τα αξιζει η συνεδρια.

  2. #197
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Γεια σου Dulcinea
    Εμενα μου ειπε να κανονισουμε κανενα 7ωρο μια μερα, κανονικα 70 ευρω ειναι, αλλα σε εμενα δωρεαν. Το νοημα ειναι ακριβως αυτο, το κανετε μια φορα και μετα δεν το ξανακανετε. Βεβαια μου εχει πει οι ανθρωποι που εχουν πολυ αρνητικο περιβαλλον σε βαθος χρονου ξαναπανε, αλλα σε βαθος χρονου, οχι πχ καθε βδομαδα. Και αν δεν πας στον ψυχολογο η αποσβεση θα γινει ανετα των χρηματων.
    Τα αποτελεσματα, για να μην λεμε ανακριβειες, δεν ειναι αναγκαιο να τα δεις εκεινη τη στιγμη. Εκεινη τη στιγμη απλως νιωθεις καλυτερα χωρις να ξερεις γιατι. Και με το περασμα του χρονου μακροχρονια το προβλημα μειωνεται. Δηλαδη, εγω εκανα με αυτον πολυ λιγο γιατι οπως ξαναειπα βρεθηκαμε για λιγο, εκανα για την αυτοπεποιθηση, για το χασιμο κιλων και το να βαζω τα ορια μου. Η διαδικασια ειναι οτι αφου στα εμφυτευσει τα θετικα στο μυαλο, μετα το συμπαν σε δοκιμαζει. Πχ μετα απο αυτο εφαγα και βαφλα και σουβλακι που ειχα να φαω εναν χρονο. Ομως, δεν ενιωσα ΚΑΘΟΛΟΥ τυψεις και συνεχισα με πολυ μεγαλυτερη ευκολια τη διατροφη μου. Η πχ αρχισα να νιωθω πιο ομορφη οταν εβγαινα εξω. Και με το περασμα του χρονου ολο και μειωνεται το προβλημα. Δηλαδη δεν ειναι μαγικο τσακ μπαμ, τελειωσες. Αλλα φυσικα ειναι αποτελεσματικο και σε βοηθα απιστευτα.
    Εγω σταματησα, ναι, γιατι συνειδητοποιησα πρακτικα οτι δεν με βοηθουσε καθολου. Απλως της ελεγα, μιλαγα, μιλαγα,μιλαγα, οκ ηταν καλο γιατι ενιωθα οτι μιλαω σε καποιον που με καταλαβαινει αλλα μεχρι εκει. Αυτο μπορει να το κανει και ενας εμπιστος σου φιλος. Αλλα με γενικες συμβουλες τυπου αγαπησε τον εαυτο σου, δεν πας πουθενα. Η με το να μου αναλυσει γιατι εχω το χ προβλημα, παλι, χαιρω πολυ,purple. Πρακτικα, δεν γινεται κατι χειροπιαστο που να σε αλλαξει. Με αυτο αλλαζει η ενεργεια σου, και στην ουσια το εχεις κανει μονος σου, γιατι στον εγκεφαλο σου πια εχεις θετικα προγραμματα, οχι αρνητικα οπως ειχες. Και δινεις τη μαχη ΜΟΝΟΣ που σε βαθος χρονου να πουμε εαν δεν την εχεις κερδισει, σιγουρα εχεις μειωσει το προβλημα στο 70% ! Και οσο περναει ο χρονος ακομα περισσοτερο!

    Και εγω δεν ξερω αν θα βρεις στην επαρχια καποιον που να ασχολειται. Ευχομαι να περασεις Αθηνα, να βρεθουμε μαζι και με τον θεραπευτη μου και να κανει την καλυτερη τιμη που αν του πω η κοπελα ειναι φιλη μου μπορει να στο κανει και ετσι! Yπομονη εναν χρονο λοιπον!:eureka:

  3. #198
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    7 ωρες συνεχομενες;;;; καλα τι λεγατε ττοσες ωρες;; βεβαια 70 ευρω ειναι καλη τιμη αλλα κ παλι ειναι καμποσα χρηματα, θα προτιμουσα να παρω κανενα ρουχο η καλλυντικα που τελευταια αγοραζω αρκετα. Θα ηθελα παντως καποια στιγμη να παω.. εαν εχω χρηματα που μου περισσευουν..

  4. #199
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Οχι, δεν καταλαβες, δεν εκανα τη συνεδρια αυτη ακομη, οταν την κανω να αναμενετε εντυπωσεις! Dulcinea, κοιταξες τιποτα απο αυτα που ειπα?

  5. #200
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Ναι, μην ακουω χαζα, πιστευω σε σενα, με συστημα και θεληση θα πετυχεις! Το χεις εσυ

  6. #201
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Θα περασεις, η Αθηνα ειναι πολυ ωραια για σπουδες, εγω περασα εκπληκτικα!! Καλη επιτυχια, θα διαβαζεις καθημερινα, με πολλες επαναληψεις, αλλα πιστεψε με αξιζει τον κοπο!

  7. #202
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ευγνωμοσύνη για τις πρώτες δροσιές
    και που μπόρεσα να πάρω άνετα παπούτσια τρεξίματος
    και που έχω παρέα στο τρέξιμο
    και που υπάρχουν δωρεάν μουσικά ποντκαστς για να κανουν ευχάριστες τις προπονήσεις

  8. #203
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Ευγνωμοσυνη που σημερα εκλεισα 1 χρονο γαμου κ ειμαστε πιο αγαπημενοι απο ποτε!! Που γυριζω σπιτι κ νιωθω πληρης!!
    Ευγνωμοσυνη που απολαμβανω ενα καθαρο σπιτι κ ενα υπεροχο κρεβατι για ξεκουραση!

  9. #204
    νιώθω ευγνωμοσύνη που δεν με έπιασαν οι κλειστές μου κ κανόνισα να βγω για καφέ με μια φίλη από τα παλιά. με ανανεώνουν αυτές οι συναντήσεις με ανθρώπους που έχω χαθεί λόγω απόστασης κ διαφορετικού τρόπου ζωής.
    νιώθω ευγνωμοσύνη και για τους φίλους που έχω κοντά μου κ πλέουμε σε ίδια μήκη κύματος κ δεν με αφήνουν να νιώσω μοναξιά.
    νιώθω ευγνωμοσύνη για τον καιρό ,επιτέλους δροσιά, κρίμα βέβαια για τις τόσες πλημμύρες κ καταστροφές.
    τι καλά που αυτήν την εβδομάδα δεν απομονώθηκα στην ασφάλεια του σπιτιού κ του καναπέ και κυκλοφόρησα λίγο έξω. πραγματικά μειώθηκε αρκετά η ποσότητα των φαγητών που καταναλώνω.
    επίσης κοιμήθηκα κ καλά αυτές τις μέρες.
    είμαι σε ανεβασμένη διάθεση. να δω πόσο θα κρατήσει.

  10. #205
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μαντάμ μου πόσο χαίρομαι! Το είχες ανάγκη, θα κρατήσει, εφ'όσον βλέπεις τι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα θα το συνεχίσεις!

  11. #206
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Dulci πολυ πολυ ευχαριστα νεα! Χαιρομαι πολυ για σενα
    Αν και ολα τα της ευγνωμοσυνης τα ειπα πιο πανω, θα πω κ ευγνωμοσυνη στον εαυτό μου που τρωω κ κατι που ως τωρα ειχα στα εκτος, χωρις τυψεις πχ μια δυο φετες ψωμι. Ακουγεται αστειο αλλα για μενα ειναι σημαντική ψυχολογικη εξελιξη. Και πλεον κανω γυμναστικη οκ, δεν με πολυνοιαζει η ζυγαρια, θελω μονο ξ χανω λιπος κ να παιρνω μυ και αυτο θα φανει στους ποντους. Μακροπροθεσμα κ στη ζυγαρια αλλα thats not the point.

  12. #207
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ευγνωμοσύνη για το βίντεο που ανάρτησε η MissButterfly σε άλλο νήμα
    για το μαύρο σκύλο της κατάθλιψης και το οποίο προμόταρε στο 3.24 τις ασκήσεις ευγνωμοσύνης ως μέθοδο αντιμετώπισης.

    Κι έτσι θυμήθηκα τις ασκήσεις ευγνωμοσύνης μου για σήμερα
    ευγνωμοσύνη που έχω δουλειά
    που έχω αγάπη
    για τη μουσική
    που γλίτωσα απο ανθρώπους που μου ρουφούσαν το είναι μου
    που χθες κοιμήθηκα 8ωρο

  13. #208
    οοοο αι γουιλ τζόιν γιου! σήμερα δεν έχω και πολλά κέφια. γιαυτό ένας λόγος παραπάνω.

    νιώθω ευγνωμοσύνη που υπάρχουν πολλοί καλοί κ γλυκύτατοι άνθρωποι που μου φέρονται τόσο καλά παρόλο που υπάρχουν άλλοι τόσοι που με απογοητεύουν.
    νιώθω ευγνωμοσύνη για αυτόν που φρόντισε να μας έχει αυτήν την εσπρεσιέρα στο γραφείο
    ευγνωμοσύνη στον εαυτό μου που κατάφερε μία φορά να απαντήσει αναλόγως.
    ευγνωμοσύνη που είναι παρασκευή και όχι δευτέρα
    ευγνωμοσύνη στην μις, κεγώ με την σειρά μου, προβληματίστηκα χθες με το ποστ της

  14. #209
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Νιώθω ευγνωμοσύνη που υπάρχει αυτό το φόρουμ.
    Πραγματικά αισθάνομαι οτι τα καταφέρνω χάρη σε εσάς :yes:

  15. #210
    Member
    Join Date
    Mar 2018
    Location
    Κόρινθος
    Posts
    53
    Ευχαριστούμε για το όμορφο άρθρο!

Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •