Ημερολόγιο Ευγνωμοσύνης - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast
Results 166 to 180 of 210
  1. #166
    Originally posted by marulenia
    τη Μυρωδάτη για την όμορφη πορεία της, που μας δίνει θάρρος και κουράγιο
    Μαρουλένια αι λοβ γιου! :smug:

  2. #167
    πάλι καλά που μου χωράει έστω αυτό το ένα παντελόνι από πέρσι

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    ευγνωμοσύνη

    που είμαι αρτιμελής
    που υπάρχει ανοχή κι αγάπη στον κόσμο
    που ακυρώθηκε σήμερα μια συνάντηση που είχα και δε θα τρέχω τελείως σαν την τρελή
    για τους ξηρούς καρπούς
    για τη συνταγή για πρωινό με γιαούρτι και βρώμη ( http://diatrofis-imerologio.blogspot...g-post_27.html )που ενώ δεν έτρωγα γιαούρτι την είδα τόσες πολλές φορές που αποφάσισα να τη δοκιμάσω και ξετρελάθηκα!!

  4. #169
    παιδί μου όποιος ξέρει να τρώει ,βρίσκει χαρά κ με τα υγιεινά! αυτό τουλάχιστον το έχουμε κατακτήσει αν μη τι άλλο!
    υπάρχει παράδεισος κ στο μούσλι!

  5. #170
    Originally posted by marulenia
    ευγνωμοσύνη
    ...για τους ξηρούς καρπούς
    για τη συνταγή για πρωινό με γιαούρτι και βρώμη ( http://diatrofis-imerologio.blogspot...g-post_27.html )που ενώ δεν έτρωγα γιαούρτι την είδα τόσες πολλές φορές που αποφάσισα να τη δοκιμάσω και ξετρελάθηκα!!
    :smilegrin:
    Μαρουλάκι μου δεν είναι τέλειο πρωινό;
    Είμαι εθισμένη σ' αυτό!!
    Χαίρομαι πολύ που σου άρεσε!
    Πάντως και εγώ είμαι ευγνώμων που υπάρχουν οι ξηροί καρποί!! :thumbup:

  6. #171
    Originally posted by Μαντάμ σου σου
    παιδί μου όποιος ξέρει να τρώει ,βρίσκει χαρά κ με τα υγιεινά! αυτό τουλάχιστον το έχουμε κατακτήσει αν μη τι άλλο!
    υπάρχει παράδεισος κ στο μούσλι!
    :smilegrin:
    Είσαι θεά!
    Συμφωνώ 1000%!

  7. #172
    ευγνωμοσύνη για την φιλοσοφία,
    "κάνε ότι μπορείς σιγά σιγά και ότι κάνεις", που ειπώθηκε σε ανύποπτο χρόνο από άνθρωπο εξαιρετικά υπερκινητικό.θα μου πεις σιγά τα ωά. επειδή ειπώθηκε όμως από το συγκεκριμένο άτομο είχε κ τον ανάλογο αντίκτυπο σε μένα! είναι πολύ απλό απλά εγώ ήμουν ανέκαθεν του "κάντο οσο καλύτερα κ πιο γρήγορα μπορείς κ αν δν μπορείς κάτσε κάτω κ άρχισε την γκρίνια κ τα κλάματα"

    από τότε προσπαθώ να κάνω τις δουλειές μου αργά αργά χωρίς πολλές πολλές νευρώσεις και χωρίς να βάζω στον εαυτό μου στάνταρτς. έτσι έχω παρατηρήσει οτι καταφέρνω πολύ περισσοτερα

    πςςςς 2 σε 1 εξάσκηση ευγνωμοσύνης- υπομονής!!

  8. #173
    Όποιος το είπε είχε πολύ δίκιο!
    Με το άγχος και την τελειομανία δεν καταφέρνουμε τίποτα!

  9. #174
    ξεχασμένο υπερτόπικ!

    σήμερα νιώθω ευγνωμοσύνη που υπάρχουν άνθρωποι που παίρνουν στα σοβαρά αυτό που κάνουν κ προσφέρουν βοήθεια κ στήριξη.

  10. #175
    νιωθω ευγνωμοσυνη που εχω συγγενεις οπως ενας θειος μου που ειχε να με δει 2-3 χρονια κ το πρωτο πραγμα που μου ειπε ειναι "γιατι ετσι βρε κουκλα μου, πολλα κιλα πηρες..." κ μου θυμισε πρωτον να μην πηγαινω σε οικογενειακες συναντησεις κ δευτερον να αρχισω να σκεφτομαι τον εαυτο μου κ οχι μονο τους αλλους..

  11. #176
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Originally posted by Ioli_sun
    νιωθω ευγνωμοσυνη που εχω συγγενεις οπως ενας θειος μου που ειχε να με δει 2-3 χρονια κ το πρωτο πραγμα που μου ειπε ειναι "γιατι ετσι βρε κουκλα μου, πολλα κιλα πηρες..." κ μου θυμισε πρωτον να μην πηγαινω σε οικογενειακες συναντησεις κ δευτερον να αρχισω να σκεφτομαι τον εαυτο μου κ οχι μονο τους αλλους..

    Χαχαχαχα!! Να μην πηγαίνω σε οικογενειακές συναντήσεις! Απίστευτη ατάκα... Με έκανες και γέλασα!!

  12. #177
    χαχαχα ιόλη πολύ καλά το έθεσες!

    αχ αυτοί οι παππούδες- θειοι! εμένα μου την είπε έτσι ένας πελάτης μεγαλούτσικος. "πρέπει να χάσεις κιλά". κ συνέχιζοντας μου αποκάλυψε το "μεγάλο μυστικό" για μια διατροφολόγο που βοήθησε να χάσει η κόρη του σε ένα μήνα 11 κιλά. ποπο λέω από μέσα μου βασανιστήρια!

    άρχισα κεγώ με την σειρά μου το χιούμορ να δείξω οτι είμαι άνετη κ ακομπλεξάριστη κ οτι δν έχω πρόβλημα που μου το είπε μπροστά σε όοοοολους και μάλιστα συνέχισα κ την συζήτηση κ καλά να μάθω όντως από τις γνώσεις του κυριούλη που τόσο "καλοπροαίρετα" ήθελε να μοιραστεί μαζί μου αλλά από μέσα μου έβραζα...

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κ εγω πιστευω οτι καποιος που δεν ειναι μέλος της οικογένειας σου, οταν σου λεει τετοια πραγματα το κανει αποκλειστικά κ μονο για να σε προσβάλει. Εμενα μου ειχε τύχει στην ηλικία των 25, παλι με μια πελάτισσα στο γραφειο που δούλευα κ μου λεει, πρεπει να χασεις κιλα κ ειναι απαράδεκτο να εισαι ετσι, κ της απάντησα, στον πατέρα μου κ στον γκόμενο μου ετσι αρέσω. Δεν άντεξα, την πλήρωσε αυτη κ για ολους τους προηγούμενους...

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Ευγνωμοσύνη για τα ερωτευμένα μάτια που σε κάνουν να μη χάνεις την πίστη σου στις ιστορίες αγάπης.

    Ευγνωμοσύνη για την κρέμα κρυοθεραπείας..

    Ευγνωμοσύνη για όσους με εκτιμούν κι εκτιμώ..

  15. #180
    Originally posted by eleni1986
    Κ εγω πιστευω οτι καποιος που δεν ειναι μέλος της οικογένειας σου, οταν σου λεει τετοια πραγματα το κανει αποκλειστικά κ μονο για να σε προσβάλει. Εμενα μου ειχε τύχει στην ηλικία των 25, παλι με μια πελάτισσα στο γραφειο που δούλευα κ μου λεει, πρεπει να χασεις κιλα κ ειναι απαράδεκτο να εισαι ετσι, κ της απάντησα, στον πατέρα μου κ στον γκόμενο μου ετσι αρέσω. Δεν άντεξα, την πλήρωσε αυτη κ για ολους τους προηγούμενους...
    και πολυ καλα εκανες! δεν καταλαβαινουν καποιοι ανθρωποι οτι το να πεις στον αλλο "πρεπει να χασεις κιλα" δεν ειναι απλα μια συμβουλη για την υγεια του γιατι σχετιζεται με την εμφανιση του, την αυτοπεποιθηση του κλπ... δεν ειναι σαν να λες π.χ. "πρεπει να κοψεις το καπνισμα". Τωρα αν το καταλαβαινουν κ το κανουν επιτηδες ειναι χτυπημα κατω απο τη μεση κ θελουν πολυ κραξιμο!!!

Page 12 of 14 FirstFirst ... 21011121314 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •