xekinao dukan ..osoi pistoi proselthete
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99

    xekinao dukan ..osoi pistoi proselthete

    Geia sas kai apo mena ! ta kila ginan polla opote apo aurio xekinao ti dukan. opoios tin kanei i tin exei kanei sto parelthon tha xaro poli na me voithisei !! 1i fasi gia 10 meres.. erxomai aurio vradi me anafora kilon kai ti efaga

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!
    Αν θέλεις, γράφε ελληνικά για να γίνει σεβαστός ο όρος του φόρουμ και να διευκολυνθούμε και όσοι δυσκολευόμαστε.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6

    ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ

    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ.ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΗ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΟΥΛΕΣ.ΠΑΜΕ ΠΑΡΕΑ ΘΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΣΕ SUPPORTARW ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΕΣΥ.ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΤΥΧΗ

  4. #4
    κορίτσια μην κάνετε τέτοιες δίαιτες, μια φίλη μου έκανε εγχείρηση ομφαλοκήλης και οι γιατροί της είπαν οτι το έπαθε επειδή έκανε dukan, να προσθέσω οτι είχε 2-3 παραπανίσια κιλά ,με την dukan έχασε 10 και τώρα έχει πάρει πίσω 20 κ έχει κ αραίωση στα μαλλιά της

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    216
    +1 στη σου σου !
    κορίτσια και οι 2 έχετε θέμα με υπερφαγικά επεισόδια όπως έχω δει να λέτε σε άλλα ποστ..
    Το πρόβλημα που πρέπει να λυθεί επομένως δεν είναι τα κιλά...
    Αλλά τα υπερφαγικά/βουλιμικά επεισόδια..
    Και να τα χάσετε τα κιλά αμα η ρίζα του προβλήματος μένει άλυτη θα ξαναμπούν!
    Άσε που τέτοιες χημικές δίαιτες δεν είναι καλές για τον οργανισμό μας.. Για μένα όποιος τις κάνει δεν αγαπά το σώμα του..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΓΩ ΞΕΚΙΝΑΩ ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΗ ΓΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΛΛΑΣΕΙ ΑΠΟ ΒΟΥΛΗΜΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ,ΙΣΩΣ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΛΕΙΣΕΙ,ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΤΡΩΩ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΕΠΕΙΤΑ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΑΣΚΗΣΗ.ΟΙ ΔΙΑΙΤΕΣ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΠΙΒΛΑΒΗΣ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ,ΩΣΤΟΣΟ ΕΑΝ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΜΙΑΣ,ΤΟ ΠΟΛΥ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΔΡΟΥΝ ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ.ΟΥΤΩΣ Η ΑΛΛΩΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΤΟΥ ΤΡΩΩ ΞΕΡΝΑΩ 'Η ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

  7. #7
    έχεις δίκιο στο οτι το πρώτο στάδιο είναι να σταματήσεις τους εμετούς κ τα καθαρτικά, (να ξες οτι μετά από λίγο καιρό οι εμετοί σε παχαίνουν γιατί έχουν διαλύσει τον μεταβολισμό σου) και πλέον οτι τρως θα το βάζεις κανονικά.

    αλλά τι θες την αποτοξίνωση? είναι τελείως λάθος όρος διατροφικά που οι όλοι οι γιατροί κοροιδεύουν ενώ τα περιοδικά επαναλαμβάνουν κ ξαναεπαναλαμβάνουν.

    μετά τις δύο εβδομάδες τι θα κάνεις?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    99
    και γω θα συμφωνησω με γιολαντα.. οι πρωτεινικες ειναι οι μονες που με βοηθουν να σταματησω τα υπερφαγικα.. ξερω οτι πρεπει να τρωω μονο πρωτεινη και ετσι αποκλειω ολα τα υπολοιπα απ το μυαλο μου. Σε μενα τουλαχιστον ο μονος τροπος να σταματησω τα βουλιμικα ειναι να δω τον εαυτο μου στα 58-60 κιλα.. και ετσι λυπαμαι να χαλασω αυτο που βλεπω... λαθος σκεψη αλλα δυστυχως ετσι λειτουργω !

  9. #9
    προσπάθησε να αντλήσεις ικανοποίηση κ από άλλα πράματα πέρα από το να είσαι στα "ιδανικά σου κιλα". υπάρχουν φοβερά πράματα που θα σε κάνουν να νιώσεις γεμάτη. όλο αυτό είναι μια εμμονή.

    δν θέλω να κάνω την έξυπνη κ όλο υποδείξεις, γιατί κεγώ καλό κουμάσι είμαι

    για να καταλάβω την λογική σε αυτό που λέτε, η ντούκαν σας κόβει την υπερβολική όρεξη? ή μπορείτε να τρώτε οτι θέλετε από ένα είδος κ αυτό διώχνει τις ενοχές εν μέρη?

    χριστίνα μετά θα κάνεις βουλιμικά για να διατηρηθείς στα κιλά που θες και μετά από συνήθεια. κόψτο όσο είναι νωρίς

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    6
    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΟΒΕΙ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ,ΝΙΩΘΩ ΧΟΡΤΑΤΗ ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΕΦΤΩ ΣΕ ΒΟΥΛΗΜΙΚΑ.ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΩ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΤΑΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ,ΝΑ ΜΟΥΔΙΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΠΑΩ,ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΗ ΔΟΥΛΕΥΕΙ Ο ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΠΑΩ ΤΟΥΑΛΕΤΑ ΚΑΙ ΞΕΠΡΙΖΟΜΑΙ.ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣ ΤΩΝ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΙΣΣΟΡΟΠΗΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΟΛΥΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΘΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ.ΣΗΜΕΡΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ.ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΨΩ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΚΥΛΗΣΕΙ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    XristinaKalb χαζευα σήμερα το τοπικ με τις φωτογραφίες πριν και μετα και είδα και ένα δικό σου ποστ του 2011. Τότε είχες φτάσει τα 60 κιλα. Κατάφερες και τα διατήρησες κάποιο χρονικό διάστημα; Φοβάσαι ότι θα ξαναφτάσεις πάλι στο προηγούμενο βάρος σου;

  12. #12
    Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    43
    Εφτασα (και εγω) τα 100 κιλα. Οποτε θελω να κατεβω σε διψηφιο, βρηκα την ντουκαν, ειναι οντως τοσο ευκολη οσο τη βλεπω; Επισης και σε ατομα με παραπανισια κιλα μπορει να προκαλεσει προβληματα; Ειδα πως ειναι μια χαρα για την απωλεια των περιττων κιλων.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •