Και παλι σε αναμονη για Sleeve...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    4

    Και παλι σε αναμονη για Sleeve...

    Γεια σας, ημουν προγραμματισμενη για το Μανικι στις 18/9/14 αφου πρωτα αφαιρουσα το γαστρικο δακτυλιο. Και "καλη" μου τυχη το δακτυλιδι ειχε εισχωρησει στο σταμαχι και ειχε δημιουργησει μολυνση. Για 6 ωρες ο γιατρος μου προσπαθουσε να βρει το δακτυλιδι που ηταν περι τυλιγμενο απο την μολυνση και με αποτελεσμα να μην μπορει να μου κανει το sleeve γιατι το σταμαχι μου ηταν χαλια και δεν θα εκλειναν οι ραφες ειπε.
    Τωρα μετα απο ενα μηνα ειμαι και παλι σε αναμονη για το στομαχι μου να αναρωσει και να μπορω να χειρουργηθω. Θελει 6 μηνες μου ειπε και εμενα να με πιανει η απογνωση.
    Παιδια ειμαι χαλια ψυχολογικα , και τρωω και πιο πολυ απο πριν.
    Δεν θελω να περιμενω τοσο πολυ. Θελω την γνωμη σας και καποιου γιατρου, αν μπορω να κανω την επεμβαση πιο γρηγορα , στους 3 μηνες ας πουμε ή ειναι επικυνδυνο οντως. Εχω και 4 παιδια , εχω και την εννοια τους.
    Βοηθεια ειμαι απεγνωσμενη.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Καλή μου είπες δύο λέξεις για τον λόγο που επιβάλουν να περιμένεις 6 μήνες: 4 παιδάκια.
    Άκου το γιατρό σου και κάνε υπομονή. Δώσε στο στομάχι σου το χρόνο να θρέψει την πληγή και να γίνει καλά. Δεν είναι παίξε-γέλασε οι επεμβάσεις αυτές, όσο απλές κι αν είναι.

    Ορίστε μια είδηση του Αυγούστου που το συζητούσαμε κιόλας: http://www.isarkadias.gr/43506/news/...-pachisarkias/

    Η γυναίκα αυτή είχε κάνει δακτύλιο. Σου δίνω την είδηση για να σε θορυβήσω για καλό δικό σου και των παιδιών σου. Δώσε τον χρόνο λοιπόν στον εαυτό σου να κάνει ένα γερό υγιές στομάχι για να μπορέσεις μετά να κάνεις την επέμβαση.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Πέρα από την επικινδυνότητα, μετά από ένα περιοριστικού τύπου χειρουργείο, το να κάνεις πάλι περιοριστική επέμβαση,είναι εξαιρετικά πιθανό να αποτύχει και αυτό και να οδηγηθείς σε 3ο χειρουργείο παχυσαρκίας...Σε πολλούς έχει συμβεί εξ αιτίας λάθος επιλογών.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •