Διακοπη φαρμακων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    8

    Διακοπη φαρμακων

    Γεια σε ολους...Εχω διπολικη διαταραχη και ακολουθουσα εδβ και καιρο το παρακατω σχημα 1seroquel 300, 2 depakine 500, 1 seropram,1 Titus,1 Nozinan.(τα δυο τελευταια για τον υπνο).Ειχα σταθεροποιηθει αρκετα,αλλα καπου μεσα στις διακοπες επαθα ενα φοβερο επεισοδιο και μετα απο αυτα ενιωθα οτι δεν ειχα καλυψη απο τα φαρμακα.Ειδα το γιατρο μου μολις γυρισε απο διακοπες και μου προτεινε να συνεχισουμε ετσι για μια εβδομαδα για να σταθεροποιησουμε τον υπνο...Δεν ξερω τι συνεβη ομως και απο εκεινη τη στιγμη ενιωσα ανικανη να συνεχισω να τα παιρνω.Μετα απο λιγες ωρες χωρισα με απο οχτω χρονια σχεσης,αλλα χωρις τα φαρμακα νιωθω οτι μπορω να το ξεπερασω.Ενω τα φαρμακα θα με κανουν αβουλη,ενα ζομπι που θα τριγυρνα στις αναμνησεις...Περιμενω το ραντεβου μου στο γιατρο τωρα να του πω...Φοβαμαι μηπως μου δωσει τιοπτα πιο βαρια φαρμακα...Αυτα,ευχαριστω που με ακουσατε!

  2. #2
    gia sou silmarien,pairno kai egw to seroquel tha hthela na milhsoume,pairno 2 twn 300mg

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    στα νώτα μου
    Posts
    1,559
    τι σημαίνει εδβ;

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    8
    Λοιπον...Καλη χρονια σε ολους!Ειχα πλου καιρο να μπω...Εχω σταματησει απο αυτο το σχημα και τωρα παιρνω Λιθιο και Λαμικταλ καθως και μια πολυ μικρη δοση Σεροκουελ 2χ25.Ειμαι πολυ καλυτερα,εχει βελτιωθει αισθητα η ποιοτητα της ζωης μου,εχω επιστρεψει στο πανεπιστημιο και σε ολες μου τις δραστηριοτητες,ολα καλα!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •