Τι ΔΕΝ έφαγα σήμερα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη για!
    Posts
    156
    Αντιστάθηκα στον ηλιόσπορο. Ξέρω... δυο τρεις κουταλιές της σούπας απ΄όλους τους ξηρούς καρπούς επιτρέπονται χαλαρά. Το θέμα είναι πως εγώ φλέρταρα με την ιδέα όλης της συσκευασίας. Το αντίστοιχο μου συμβαίνει και με το παγωτό. Γι αυτό... ξουτ κακό μακριά από μένα! Είναι οι λεγόμενες τροφές που με ψυχαναγκάζουν να τις φάω. Ας απομακρυνθούμε και για λίγο. Δεν έγινε τπτ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    258
    Καλησπέρα κορίτσια και αγόρια, είπα να συμμετέχω κι εγώ στο φόρουμ μιας και σας διαβάζω και σας χαίρομαι!! :smilegrin:
    Εγώ αν θεωρείται κατόρθωμα αυτό δεν ξέρω, δεν έφαγα μια σοκολάτα γάλακτος και αντί αυτού έφαγα μισή κουβερτούρα! Ήταν για να φτιάξουμε γλυκό, αλλά δεν μας πειράζει! :wink2:
    Εύχομαι όλοι να είστε καλά και να προσέχετε τη διατροφή σας και να φτάσετε στα κιλά που θέλετε, γιατί, αν είστε έτοιμοι να το αποδεχτείτε δεν υπάρχει πιο ωραίο πράγμα από το να αρέσετε στον εαυτό σας (και εσωτερικά, και εξωτερικά, αλλά τώρα αναφέρομαι στο εξωτερικό κομμάτι) και να έχετε την υγεία σας.
    Εγώ όταν ήμουν 12 κιλά μείον ή και 15, πέταγα από τη χαρά μου!! Μετά είχα ανάγκη από μια στήριξη για κάτι που μου συνέβαινε και το ξανάριξα στο φαί!! Απλά πρέπει να εκφράζουμε αυτά που νιώθουμε! Πχ, αν δεν είμαστε καλά, να το πούμε σε μια φίλη-φίλο, και όχι να το καταπολεμούμε σιωπηλά και να το ρίχνουμε στο φαί, γιατί κάνουμε μόνο κακό στον εαυτό μας έτσι! Δεν θα 'ταν καλύτερα αν είχα ζητήσει τότε στήριξη; Θα ήταν, αλλά επέλεξα την αυτοκαταστροφική οδό.

  3. #18
    Rain, καλώς ήρθες και πάλι στην παρέα μας!
    Μπράβο που δεν έφαγες την σοκολάτα γάλακτος!
    Είναι μια σημαντική αρχή αυτό!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    258
    Ευχαριστώ Ματζ!! Σε φιλώ. :love:

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    414
    Δεν έφαγα 1 εκμέκ ούτε 2 μακαρόν!!!

    Επειδή κατά τις 6 με έπιασε μια υπογλυκαιμία (όχι πως μου είχε φύγει ποτέ) ξεκίνησα να πάω να πάρω ένα εκμέκ που πολύ το ήθελα, Φτάνω στο ζαχαροπλαστείο, κοιτώ τα γλυκά και αποφασίζω να πάρω καλύτερα 3 μακαρόν επειδή σκέφτηκα ότι θα ήταν λιγότερο παχυντικά. Παίρνω τα 3 μακαρόν τρώω το ένα και τα άλλα δύο τα έδωσα στον φίλο μου τον Κώστα στο μαγαζί του οποίου πήγαινα και του είπα "Αγόρασα 4 μακαρόν, δύο για μένα δύο για σένα για να γλυκαθεί ο στόμας μας λιγουλάκι εμάς των πικραμένων..."

    Κοινώς του τα μπιφτέκωσα και ας παχύνει αυτός τώρα (είμαι καθίκι;)

  6. #21
    χαχαχα, καλά έκανες!!
    Μήπως ο φίλος σου αυτός είναι από αυτούς που όταν πας σπίτι τους σου δίνουν διάφορα παχυντικά;
    Γιατί αν ναι, πήρες την εκδίκησή σου!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    216
    Originally posted by rain
    Εγώ αν θεωρείται κατόρθωμα αυτό δεν ξέρω, δεν έφαγα μια σοκολάτα γάλακτος και αντί αυτού έφαγα μισή κουβερτούρα!
    Εννοείται πως είναι πρόοδος! Μπράβο!!!!!!!!!!

    Το ίδιο ισχύει και για τον Μπακλαβά...

    Εγώ παιδιά ΔΕΝ έφαγα ολόκληρη τη σοκολάτα γάλακτος που μου έφερε μια φίλη...
    Έφαγα ακριβώς τη μισή, αλλά όπως το κόβω παίζει να φάω και την υπόλοιπη τις επόμενες ώρες. :P

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    Σήμερα και εδώ και 5 μήνες δεν έχω αγγίξει τηγανιτή πατάτα, γαριδάκια, γλυκά από το περίπτερο και γενικά junk food. εννοείται ότι κατά καιρούς μου λείπουν, αλλά κατάφερα να νιώθω τις τύψεις πριν το φάω και όχι αφού το έχω καταβροχθίσει μαζί με τα συναισθήματα μου.. :wink1:

  9. #24
    μπράβο κούκλα! είμαστε κ συνομήλικες!

    αλήθεια η Sethunya που είναι να της δείξω το καινούριο μου τικεράκι????(να σκάσει)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Αυτά είναι!!! Εύγε mpumpuki!!!
    Ζω για τη μέρα που θα γραψω κι εγώ σ' αυτή τη στήλη ότι με απάθεια εγκατέλειψα τις γλυκιές μου επιθυμίες!!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    129
    ευχαριστώ κορίτσια!! και μένα τα γλυκά είναι οι αδυναμίες μου, αλλά ειδικά γι' αυτά υπάρχουν τόσες εναλλακτικές. κάθε μέρα πίνω smoothie με παγωμένα φρούτα και whey σοκολάτα.. οπότε 2 από τα γεύματα μου έχουν ήδη γλυκιά γεύση, δεν ζητάει περισσότερη ο οργανισμός μετά :thumbup: υπάρχουν πάρα πολλές ιδέες για υγιεινά γλυκάκια.. ψάξτε στο youtube :yes:

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Το λοιπόν εγώ στον δρόμο της δουλειάς τα πρωινά,περνάω έξω απο ένα στάρμπακς
    και έχουν κρεμάσει εδώ και ένα μήνα αφίσα οι άτιμοι με χριστουγεννιάτικα ροφήματα σοκολάτας!
    πήρα ένα μικρό ποτυράκι με σοκολάτα-σαντιγιές-σιρόπια και τα πάντα όλα που συνηθίζουν να βάζουν εκεί και είπα μια γουλιά
    μου ήρθε η ζαχαρίλα στη μάπα και το πέταξα έτσι όπως ήταν! όχι για την ζαχαρίλα,απλά εκείνη τη στιγμή σκέφτηκα οτι δέν άξιζε να πιώ τόσες θερμίδες για το τίποτα. Αυτα :duh:

  13. #28
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    33
    Πρωτα απολα αυτό το ποστ γράφτηκε μια μερα αφού γέννησα τον μικρο μου γιο κ απορω ποτε περασε ένας χρονος!!!
    Δεύτερον να πω οτι σήμερα έφαγα παραπανω μεσημεριανό κ γαμωτο έφαγα τρεις κουταλιές Μερέντα....
    Κι ακόμα η μέρα δε τελειωσε κ αυριο έχω ζύγισμα μιας εβδομάδας....
    Αντέ να δουμε

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Ela, μήηην αγχόνεσαι για την μερέντα,δέν θα σου προσθέσει κιλά αν ήταν μόνο τρείς κουταλιές!
    Συμαίνει οτι το είχε ανάγκη ο οργανισμός σου (ίσως σου λείπει το μαγνήσιο)
    Καλή επιτυχία στο ζύγισμα!!

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7
    Προσπαθουσε η κορη μου πριν να με ταισει 3bit!!Κρατηθηκα ομως!!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •