Χορτοφαγια και διατροφη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363

    Χορτοφαγια και διατροφη

    Vegan here.... not eating meat, fish, dairy products etc etc....

    Κι εγώ ξεκινησα καπως έτσι αλλά για ηθικούς λόγους δεν μπορούσα να συνεχίσω οπότε τα έκοψα όλα μαχαίρι. Δεν ξέρω τι απορίες έχεις αλλα γενικά μπορω να πω πως εγώ νιώθω πολύ καλά με αυτή την επιλογή. Τώρα αν εχεις κάποιες συγκεκριμένες απορίες πολύ ευχαρίστως να βοηθήσω

  2. #2
    γεια χαρα!
    28 χρονια αυστηρα γαλακτοχορτοφαγος (οχι κρεας, ψαρια-θαλασσινα και αυγα καθως και οτι τα περιεχει)
    σληβατος 2 χρονια τωρα

    για την ωρα, ολα μια χαρα!
    προχωρα αφοβα αλλα αν θες να γινεις vegan, ισως το μπαιπας να μην ειναι η καλυτερη επιλογη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    123
    εγω δεν εχω τοσο προβλημα με τα κιλα σε σημειο εχγειρησης...ηθελα να ρωτησω να ξεκινησω ετσι οπως ειπα ή όλα μαχαιρι?επισης οσον αφορα τη καθημερινοτητα,ειναι δυσκολο να βρεις επιλογες?και οι ποσοτητες?ιδιες με την προηγουμενη μη χορτοφαγικη διατροφη?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Κοίτα εμένα με βοήθησε το μαχαίρι. Το σταδιακό που δοκίμασα δεν μου ταίριαξε. Αλλοι λένε το αντίθετο. Είναι στον άνθρωπο νομίζω...

    Οι επιλογές είναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΕΣ αν μαγειρεύεις. Αν δεν μαγειρεύεις ζορίζουν τα πράγματα....

    Για τις ποσότητες δεν μπορώ να μιλήσω γιατί είμαι κι εγώ σληβάτη :P

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    1,363
    Βασικά.... όπως λέει η διατροφολός μου χορτοφαγία δεν σημαίνει τρώω μόνο φρούτα και λαχανικά :S
    Ξέρεις ΠΟΣΑ πράγματα υπάρχουν που μπορείς να φας χωρίς να είναι ζωικά;

    Φυσικά έχει σημασία και ο λόγος που το κανεις....

    Και φυσικά μην το ξανακάνεις αυτό με τα δυο μήλα και την σαλάτα! Λογικό να έχεις ατονία!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •