με ΙΨΔ κανεις? - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 70
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Τι είναι υπερβολή τότε ?
    Το να μην μπορείς να ζήσεις την ζωή σου και να μένεις σε αυτά ?

  2. #47
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    εεε ενταξει και ποιος δεν εχει.. εγω σε παντρευόμουνα πάντως :p

    εγω δεν εχω τετοιου ειδους συνηθειες, εμένα κατα καιρους με ταλαιπωρούν φοβίες.. βασικά μια, μην λαλήσω φοβαμαι..

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Originally posted by spirosk
    εεε ενταξει και ποιος δεν εχει.. εγω σε παντρευόμουνα πάντως :p
    Εγω πρέπει να σε μυρίσω πρώτα ......... χιχι !
    εγω δεν εχω τετοιου ειδους συνηθειες, εμένα κατα καιρους με ταλαιπωρούν φοβίες.. βασικά μια, μην λαλήσω φοβαμαι..
    Εχεις βιώσει κάτι και φοβάσαι οτι θα επαναληφθεί ?

  4. #49
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    οχι.. δλδ εχω ζησει... βασικα ομως εχω φοβια με την ψυχικη μου υγεια.. μπλοκαρει το μυαλο και με πιανει φοβος μεγαλος

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Μια φίλη που εχει φοβία με την ψυχική της υγεία , στο παρελθόν είχε πιεστεί πολύ , ρίσκαρε αρκετά και μάλλον εφτασε στα όρια της και ο οργανισμός της χτύπησε τον συναργερμό .
    Εσυ που το αποδίδεις ?

  6. #51
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    exw perasei ki egw arketa.. kai piesh kai agxos kai katastaseis kai apo ta 16 mou exw kai swmatikh anaphria:o

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    28
    Παιδια δεν ηθελα να σας προσβαλλω για τα χαπια. απλα ειπα την αποψη μου. σιγουρα θα το εχετε ψαξει μονοι σας και θα καταληξατε στα χαπια. απλα δεν ειναι οτι καλυτερο.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    spirosk καλημερα!Οταν ξεκινησα ψυχοθεραπεια ειδα ανακουφιση απο πολλα συμπτωματα της ιψδ ομως δεν εχω ξεμπερδεψει ακομα.Ακολουθω και φαρμακευτικη αγωγη για την καταθλιψη, νιωθω καλυτερα, πιο λειτουργικη στις καθημερινες απαιτησεις, αλλα νομιζω οτι δυσκολα θα νικησω αυτη την ασθενεια.Θα βαλω ομως τα δυνατα μου!!!
    saki καμια παρεξηγηση!Οντως δεν ειναι οτι καλυτερο, ομως πολλες φορες ειναι η καλυτερη λυση.

  9. #54
    Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    57
    sou esteila ena u2u zinovia

  10. #55
    παιδια γειά χαρά. Σας νιωθω. Ταλαιπωρούμαι απο αυτη τη \'\'μπούρδα\'\' εδώ και 8 χρόνια. Είτε έπαιρνα φάρμακα είτε όχι ήταν το ιδιο πράγμα. Σε καθηγητή πήγαινα. Με τους ψυχολόγους καμιά ωφέλεια. Κουράστηκα..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Λες οτι πηγαινες,επαιρνες..Τωρα τι κανεις?πως το αντιμετωπιζεις?

  12. #57
    Τα είχα σταματησει όλα γιατι υπηρετούσα ως έφεδρος Αξιωμάτικός στον στρατο. Κοινώς έκανα την θητεία μου. Όλοι φοβήθηκαν που θα σταματούσα την θεραπεία. Ήθελα τόσο πολύ όμως να περάσω όλες τις εξετάσεις και να υπηρετήσω ως αξιωματικός που όλα τα άλλα ούτε καν τα σκεφτόμουν. Τα \'\'πολεμούσα\'\' στην κυριολεξία μόνος μου. Και οχι μόνο αυτό. Ήθελα να πιέζω τον εαυτό μου κι άλλο. Και νικούσα και προσπαθούσα ακόμη περισσότερο. Η αυτοπεποίθησή μου πολή μεγάλη. Δηλαδή έκανα την ψυχοθεραπεία που δεν μπορούσαν να μου κάνουν οι ψυχολόγοι.. Αλλα έπεσε το ηθικό μου τελευταία και πάλι κάνω βήματα πίσω. Ο γιατρός μου είπε, μετά απο 6 χρόνια, περίπου, λήψης αντικαταθλιπτικών, οτι δεν έχω τίποτα τελικά και οτι είναι θέμα προσωπικότητας.. Απο τους μεγαλύτερους στην Ελλάδα. Έτσι είμαι.. Ευαίσθητος! Για ΙΨΔ τα έπαιρνα. Είναι πολλά που έχω να πώ αλλα δεν θέλω να κουράζω.

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Καταρχην δεν κουραζεις.Τελικα εχεις η δεν εχεις ιψδ?Σου ειπε δλδ να διακοψεις τα φαρμακα κ οτι πρεπει να δεχτεις ετσι την κατασταση γιατι ετσι ειναι ο χαρακτηρας σου?ευαισθητος?Κ αν εισαι ευαισθητος αυτοματως σημαινει οτι περνας τετοιες καταστασεις?Αν θες πες περισσοτερα..

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εισαι ευαισθυητος με ιατρικη γνωματευση! ουαου! ;) Εισαι σπανιο ειδος παντως! :cool:

  15. #60
    Κανένας δεν ξέρει τι εχω. Αυτο ειναι το θέμα. Έχω όλα τα συμτώματα της ΙΨΔ. Έμμονες ιδέες σε απάντηση των οποίων εμφανίζω ψυχαναγκασμούς. Οπότε ο καθε γιατρός διαγνώζει ΙΨΔ. Τα φάρμακα όμως και έχω πάρει αρκετά, δεν μου κανουν τίποτα. Οπότε το πρόβλημα δεν είναι βιοχημικό. Δέν ξέρω τι στην ευχή είναι, όπως δεν ξέρει και κανένας που με έχει δει στα σίγουρα. Μόνο αυτό βγάζουν όλοι σαν συμπέρασμα: εισαι πολυ ευαίσθητος.. Βλέπεις τα πράγματα πολύ ρομαντικά και μετα πληγώνεσαι. Στους ψυχολόγους πάλι άσ\'τα να παν\' ! Αν και πιστεύω οτι μόνο αν βρώ κάποιον ψυχολόγο που να \'\'συντονίζεται\'\' καλά μαζί μου θα βοηθηθώ. Πώς θα ανοιχτώ σε κάποιον που δεν εμπιστεύομαι; Όταν μπαίνω μέσα και έχει ένα ψεύτικο χαμόγελο σαν τον τζόκερ;;; Τί να του εξομολογηθώ; Του εξομολογήθηκα όμως. Εκανα τον αγώνα μου αλλα τίποτα. Ένας μάλιστα με ειρωνευόταν για τη θρησκεία μου. Χριστιανός Ορθόδοξος. Μου μιλούσε ώρες ολόκληρες πληρωμένες για να μου εξηγήσει οτι ολοι οι θεοί είναι ίδιοι και οτι είναι άχρηστο να πιστεύει κάποιος. Τι δουλειά έχει να μπει σε τέτοια θέματα; Το ανέφερα στον γιατρό μου όμως το περιστατικό. Του τα έψαλε απευθείας μέσω τηλεφώνου.. Την άλλη φορά που τον επισκεύτηκα με περίμενε με το σπαθί στο χέρι! Επίθεση κανονική! Αλλα όχι εναντίων μου. Εναντίον του Θεού και τον Αγίων που πιστεύω, παρα την παρατήρηση που δέχτηκε απο τον γιατρό μου. Τσέπωσε και τα λεφτά. Απαράδεκτη επαγγελματική συμπεριφορά απο \'\'κορυφαίους\'\' στο είδος. Αυτη είναι η βοήθεια που θα μου πρόσφερε; Πού είναι η θεραπεία;

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •