τι ακριβώς αντιμετωπίζω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    2

    τι ακριβώς αντιμετωπίζω;

    Γεια σας! Ειμαι 17 χρονών,έχω ύψος 1,70 και ειμαι 44 κιλά.Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω δεν μπορω να το προσδιορίσω.Ασχολούμαι με τον χορο σε καθημερινή βάση και θελω να δείχνω όλο και πιο λεπτή.Μπορεί για 2-3 μέρες να μην τρωω τίποτα μόνο μια μπαρα δημητριακών το πρωί ή ενα ποτήρι γάλα ,όμως καποια μέρα ξεσπαω και τρωω κάποιο γλυκό και κανονική μερίδα μεσημεριανό με πολύ ψωμί.Μετά από αυτό όμως αισθανομαι τρομερές τύψεις και πολύ φουσκωμενη και προσπαθώ να κανω έμμετο αλλα δεν τα καταφέρνω!φυσικά μετά δεν τρωω τιποτα τις υποελειπες μέρες και μετά παλι τα ιδια! Ζυγιζομαι 2-3 φορές τη μέρα και δεν ξερω γιατι αλλα θελΩ να χάσω κι αλλο βάρος..

  2. #2
    θα σου έλεγα να συμβουλευτείς έναν ειδικό στις διατροφικές διαταραχές γιατί είναι επικίνδυνο αυτό που κάνεις ,να μην τρως και να είσαι τόσο αδύνατη. καταστρέφεις την υγεία σου ,θα το ξέρεις. δν πρέπει να χάσεις άλλο βάρος κ πρέπει να αρχίσεις να τρως φυσιολογικά. θα σου έλεγα να απευθυνθείς στο ανάσα ή στο αιγινήτιο αν μένεις Αθήνα.
    να ενημερώσεις τους δικούς σου κ να βρείτε τους καλύτερους ειδικούς στην περιοχή που μένεις για να σε βοηθήσουν.

    http://www.vita.gr/agenda/article/24...wn-diataraxwn/

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    2
    Το θεμα ειναι οτι για το μπαλέτο μοιάζω κανονική,δηλαδή όπως θα πρεπε να ειναι το σώμα μιας χορεύτριας

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    46
    Γεια σου!Κανω κι εγω μπαλετο πολλα χρόνια και καταλαβαινω πως νιώθεις και τι σου περνάνε..Δεν εισαι κανονικη..εισαι παρα μα παρα πολυ λεπτη..Αν ασχολεισαι με το χορο τόσο σοβαρα θα ξέρεις την Misty Copeland..Σου φαίνεται τόσο πολυ αδύνατη΄;Οχι είναι δυνατή , μυώδης και πανεμορφη!Είναι σολίστ στο ABT..Τι σου λεει αυτό;
    Δες κι αλλες , ελληνιδες μπαλαρινες...Της Λυρικης κιολας..
    Αυτό που θέλω να πω, είναι το αν είσαι καλή χορεύτρια ή όχι δεν καθορίζεται από το βάρος σου..Σε παρακαλώ, συμβουλεύσου κάποιον ειδικό!! <3

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    23
    Σε καταλαβαινω ομορφη, να φανταστω θες να φτασεις κατω απο 14 Δεικτη Μαζα σωματος κατω απο 40 κιλα...Σε καταλαβαινω και εγω το ιδιο...Βρισκεσαι ομως με βαση το υψος σου ηδη στο 15 Δεικτη Μαζας σωματος που σημαινει ελλιποβαρης( κοινως κοκαλιαρα ξερεις τωρα...δεν βλεπεσαι για τους αλλους ενω εσυ παλι θεωρεις πως εισαι κανονικη και πως θες να χασεις 2-3 κιλακια.Για μενα πηγαινε σε διατροφολογο να σε βοηθησει με προγραμμα να χασεις αν θες υγειινα. Σε καταλαβαινω απολυτα..:(( Και εγω μενω νηστικη 2 η και 3 μερες πινοντας υγρα που δεν εχουν θερμιδες και χωρις να τρωω κατι, επισης κανω μπαλετο και συχρονο χορο 6 ωρες την εβδομαδα, ειμαι 1.61 μισο ουσιαστικα 1.62 με 40 κιλα εδώ!💖💋

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •