Ηδη 14κιλα και συνεχίζω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26

    Ηδη 14κιλα και συνεχίζω

    Καλησπερα σε ολους.
    Ειμαι η Γιωργια και ξεκινισα στα 110 κιλα πριν 2,5 μηνες κι εχθες που ζυγίστηκα ήμουν 96. Ειμαι 26 χρονων και δε κανω καποια συγκεκριμένη δίαιτα απλα εχω κατεβασει την εφαρμογη food diary και μετραω τις θερμιδες και μαγειρευω περιπου με μια κουταλια της σουπας λαδι ανα μεριδα. Προσπαθω να μην υπερβαίνω τις 1000-1100 θερμιδες την ημερα και εχω δει πολυ καλα αποτελεσματα μεχρι τωρα. Σε αυτο το διάστημα εχω φαει 3-4 φορες γλυκο. Εχω φαει πιτσα και διαφορα αλλα "απαγορευμένα" χωρις ποτε (εκτος απο μια φορα) να ξεπερασω τις 1400. Δεν εχω κανεναν απολύτως ψυχαναγκασμό και γι' αυτο ελπιζω πως αυτη τη φορα θα τα καταφερω να πιασω τον στοχο των 60 κιλων(ειμαι 1,68) Το μονο προβλημα μου ειναι η γυμναστικη. Δεν το εχω καθολου και ζω με τους γονεις μου που δεν ειναι καθολου υποστηρικτικοι(αν και εν μερη φταίνε για τα κιλα μου) οι οποιοι οταν θα θελω μιση- μια ωρα να κανω γυμνατικη τοτε θα θελουν τη βοηθεια μου για το οτιδήποτε και λεφτα για γυμναστιριο ή για οργανα δεν υπαρχουν. Αλλα πολλα ειπα για αρχη. Θελω μονο να μου στειλετε κανενα καλο βιντεακι αεροβιας χωρις οργανα γα το σπιτι που να βοηθαει γιατι φοβαμαι πολυ τη χαλαρωση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    Συγχαρητήρια ...δοκίμασε να περπατήσεις μισή ώρα με μουσική στα αυτιά σου...άλλοι άρχισαν έτσι και τρέχουν μαραθώνιους ...καλή συνέχεια , είσαι νεα και εχεις την ζωη μπροστά σου να κανεις αυτά που εχεις ονειρευτεί

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26
    Ευχαριστω πολυ και συγγνωμη που αργισα να απαντησω αλλα με φωναζε το φαγητο μου
    Όσο για το περπάτημα δε το εχω πολυ. Σημερα εκανα μετα απο 10 χρονια ποδήλατο αλλα θα ηθελα να το συνδιασω με αεροβια για ολο τα σωμα. Κοιλιά,χερια, ποδια πλατη.

  4. #4
    Καλησπέρα Γεωργία και καλώς μας ήρθες!
    Μπράβο σου για την σημαντική αυτή απώλεια κιλών που έχεις πετύχει,
    και ακόμα μεγαλύτερο μπράβο που δεν χρησιμοποίησες την καταστροφική στέρηση για να το πετύχεις!
    Δεν σε καταπιέζει όμως το μέτρημα των θερμίδων;
    Θα μπορούσες μια ζωή να μετράς θερμίδες;

    Όσο για την γυμναστική... γυμναστική δεν είναι μόνο το γυμναστήριο!
    Γυμναστική είναι και οι δουλειές στο σπίτι! Και οι δουλειές στον κήπο. Και τα ψώνια εκτός σπιτιού (με τα πόδια).

    Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου! :thumbup:

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26
    Καλώς σας βρήκα Ματζουράνα μου
    Η απαντηση ειναι οχι δε με καταπιεζει καθολου. Μια φορα την ημερα το βραδυ απλα μπαινω και γραφω οτι εχω φαει και με τη μια κουταλια της σουπας λαδι ανα μεριδα σπανια ξεπερναω τις 1000 θερμιδες την ημερα, ασε που πια εχω μαθει σχεδον καθε φαγητο ποσες περιπου θερμιδες θα παρω. Δλδ δεν ειμαι ολη την ωρα μια-μια πχ. μπανανα να την καταγραφω απλα κανω τη σουμα στο τελος της ημερας κι αν πχ θελω να πιω freddo τον πινω και το βραδυ αντι για κανονικο φαγητο τρωω 1-2 αυγα βραστα με σαλατα ή απλα μικροτερη μεριδα. Οσο για τη γυμναστικη νομιζω πως απλα οι δουλειες του σπιτιου δε φτανουν για να καληψουν την απωλεια τοσων κιλων και ψαχνω για κατι πιο εντατικο

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Gerakas
    Posts
    205
    :thumbup: τρόποι γυμναστικής ...περπάτημα για εμένα το νούμερο ένα ...τουλάχιστον 30 λεπτά , χαλαρό τρέξιμο σε ταρτάν. και ο κατάλογος συνεχίζεται ...ποδήλατο , ελλειπτικό , και όταν με το καλό χάσεις περισσότερα κιλά spinning ...είναι τέλειο. resistance training ...ασκήσεις με αντιστάσεις με ολιγόλεπτα διαλείμματα ανάμεσα στα σετ για να υπάρξει αερόβια άσκηση ...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26
    Εγω σκεφτόμουνα να συνεχισω με το ποδιλατο και να κανω και κατι τετοιο καθε δευτερη μερα.
    https://www.youtube.com/watch?v=G9TS...ist=WL&index=9

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    1
    Kαλησπέρα και από μένα!
    Συγχαρητήρια geotek για το κατόρθωμά σου! Θα σου πρότεινα τουλάχιστον 30 λεπτά περπάτημα ημερησίως και αυτό το πρόγραμμα για ενδυνάμωση https://www.youtube.com/watch?v=mZ8DzmIDZzU. Έχασα πριν 2 χρόνια σε 7 μήνες 25 κιλά αλλά λόγω κάποιων προβλημάτων τα ξαναέβαλα... όμως ξαναρχίζω πλέον! Πιστεύω να σε βοηθήσει σαν πρόγραμμα, εμένα με βοήθησε πάντως.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26
    Γεια σας γεια σας και παλι.
    Χαθηκα λιγο αλλα ζω ακομα
    Συνεχιζω και πια ειμαι στα 79 κιλα( ισως στα πιο αδυνατα μου) στοχος μου ειναι τα 65 και τωρα μου φαινεται πιο πιθανο απο ποτε να το πετυχω.
    Οι βουλιμιες εχουν σχεδον εξαφανιστει και οι μεριδες μου πια ειναι πολυ πιο μικρες και οχι γιατι αναγκαζομαι αλλα γιατι χωρτενω πολυ πιο ευκολα. Τη γυμναστικη την ειχα παρατησει το καλοκαιρι αλλα απο το Σαββατο αρχισα παλι και αν και ακομα πιασμενη συνεχιζω.
    Αν με ρωταγες πριν 1 χρονο θα σου εκεγα οτι γε προκειται να χασω ποτε τοσα κιλα κι ομως σημερα ειμαι πανω απο 30 κιλα κατω γι αυτο μη τα παρατατε κανεις σας. Και μη φροντιζετε παντα τους αλλους. Γρφτε τους για λιγο και κοιταχτε τη παρτη σας. Αν δεν αλλαξει πρωτα αυτο δε θα αλλαξει ουτε ο εαυτος σας

    Με αγαπη Γιωργια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μπράβο γιωργια!! Έχασες πολλα κιλα κ σε μικρο χρονικό διαστημα..

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26
    Προσπαθω...δε λεω οτι τωρά ειναι ολα ευκολα. Τωρα θελω πιο πολυ απο ποτε να τελιωνω...να δω το αποτελεσμα που θελω και αυτο μερικες φορες με πιεζει. Αλλα ειμαι πιο κοντα απο ποτε

  12. #12
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    42
    Mην κολλας στο νουμερο... Κοιτα να απολαμβανεις τον πολυ-πολυ καλυτερο εαυτο σου τωρα και απλα να σκεφτεσαι οτι αλλαξες τροπο ζωης... Ηδη εισαι σε πολυβ καλο επιπεδο, δωσε λιγο χρονο στον εαυτο σου και μην ανυπομονεις. Ευχομαι τα καλυτερα

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Καλημέρα και συγχαρητήρια για τις προσπάθειές σου! :grin:
    Σου προτείνω να για αερόβιες ασκήσεις,να γράψεις τα αγαπημένα σου τραγούδια στο youtube που να είναι χαρούμενα και γρήγορα και δίπλα στο όνομα την λέξη zumba,θα σου βγάλει πολλά χορευτικά και συνήθως ειναι πολύ εύκολο να τα ακολουθείς γιατί έχουν αρκετές επαναλήψεις. Είναι πολύ διασκεδαστικό είδος γυμναστικής η zumba λένε οτι χάνεις σε 1 ωρα μέχρι και 600 θερμίδες :thumbup:

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    26
    Κι ομως ειμαι ακομα εδω....πανω απο ενα χρονο μετα και 65 κιλα.... νεος στοχος 5000 μετρα την ανοιξη... δυσκολος; πολυ...αλλα εμεις είμαστε για το δυσκολα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    ουαου!!!!!!!!!!! τι να πω, συγχαρητηρια!:thumbup::bouncing:
    Αν θελεις μοιρασου εμπειριες μαζι μας, πως ηταν το ταξιδι, τι διατροφη εκανες, τι προσεξες, τι γυμναστικη εκανες κ.λπ!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •