10 χρόνια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: 10 χρόνια

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Γαστρεντεριτιδα ισως;συμβαινει οταν τρως κατι λιπαρο.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Αύριο κλείνω τον πρώτο μήνα και θα θελα να μοιραστώ τα εξής

    1 το νερό με έχει τρελάνει όσο και να πίνω διψάω ειδικά το βράδυ στον ύπνο επειδή αναπνέω απο το στόμα γίνεται παπούτσι
    2βιταμινες παίρνω celebrate πολύ βιταμίνη αλλά δεν κατεβαίνει με τπτ υπάρχουν άλλες εναλλακτικές ;
    3 έχω τρομακτική ατονία σε σημείο να περπατάω 5λεπτα και να κουράζομαι ποσό θα διαρκέσει η ατονία
    4 τρώω λίγο πχ πρωί τπτ μεσημέρι μια φρυγανιά με κοτατζ και ασπράδι αυγού και βράδυ λίγο κοτόπουλο με μια Φρύγανια
    5 υπάρχει μια αναγούλα στο στομάχι η οποία όταν υπάρχει δεν θέλω νερό δεν θέλω φαΐ ξέρετε ποσό διαρκεί
    Τα ρωτάω αυτά γιατι θεωρώ μόνο εσείς μπορείτε να με βοηθήσετε γιατι φαντάζομαι τα χετε ζήσει
    Κιλά έχω χάσει πάνω απο 20 αύριο θα πω ακριβώς

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Χρήστο καλησπέρα. Αυτά που αναφέρεις δεν συμβαίνουν σε όλους.

    1. Να προσπαθείς να πίνεις μικρές γουλιές. Επιβάλεται να πίνουμε νερό για την αποφυγή αφυδάτωσης. Μπουκαλάκι ή ποτήρι με νερό να έχεις πάντα δίπλα σου και να πίνεις όποτε κολλά το στόμα.

    2. Πολυβιταμίνες εγώ παίρνω τις centrum. Ζήτα μήπως υπάρχουν αναμασόμενες.
    3. Όταν περπατάς θα έχεις μαζί σου χυμό. Κι εγώ το πρώτο διάστημα που χρειαζόταν μάλιστα να κάνω τακτικές μετεγχειρητικές εξετάσεις χρειαζόταν να περπατάω. Είχα μαζί μου νερό ή χυμό (αμίτα μόσιον) κι έπινα μόλις ένιωθα κάπως.
    4. Κακώς πολύ κακώς. Το πρωί πρέπει να τρως, έστω 1/2 κεσεδάκι γιαούρτι με 1/2 μπανάνα ή 1/2 κεσεδάκι κότατζ με μία φρυγανιά ή 1 βραστό αυγό μελάτο. Ανά 2 ώρες πρέπει να τρώμε. Οι διατροφικές οδηγίες σου δεν σου δίνουν κάποιο δείγμα το πως θα είναι το ημερήσιο διατροφικό σου πρόγραμμα;
    5. Για την αναγούλα δεν παίρνεις κάποιο φάρμακο; Εμένα ο γιατρός μου επέβαλε για 6 μήνες να παίρνω κάθε πρωί λαπραζόλ.

    Χρήστο, για όλα αυτά πρέπει να ενημερώσεις τον γιατρό σου. Μην διστάζεις να του τηλεφωνήσεις και να του μιλήσεις. Δεν κάνουμε την επέμβαση και πάμε στην ευχή του Θεού!

    Και μπράβο για την απώλεια! :yes:

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Ποιες centrum παίρνεις μασωμενες μόνο παιδικές βρήκα
    Σήμερα άρχισα να τρώω με έχει ρίξει και το δημοψήφισμα
    Παίρνω Λαπραζολ και γω συνήθως το πρωί έχω αναγούλες πριν το πάρω .
    Καφέ πίνεις ; Αναψυκτικά;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Εγώ παίρνω κανονικές ταμπλέτες, τις centrum performance. Μην αφήνεις να σου χαλάνε την διάθεση οι ηλιθιότητες της τηλεόρασης.
    Αναψυκτικά δεν πίνω κι ούτε σκοπεύω. Και πριν το χειρουργείο έπινα σπάνια. Ο γιατρός μου είπε να τα αποφύγω εντελώς. Σκοπός είναι να διατηρήσουμε το μικρό στομάχι μας όπως είναι κι όχι να το ξεχυλώσουμε με τα ανθρακούχα!
    Καφέ ναι πίνω. Και κανονικό αλλά πολύ ελαφρύ και ντεκαφεινέ. Φραπεδάκι ή φρέντο.
    Εσύ αν δεν πίνεις καφέ θα αρχίσεις με ντεκαφεινέ και μερικές γουλιές μόνο, για να μην έχεις καμιά αντίδραση απ'το στομάχι. Είσαι μόλις 1 μήνα χειρουργημένος. Εγώ κοντεύω να κλείσω 5μηνο!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    Τελικά τη μία εβδομάδα είχα μια ωραία γαστρεντερίτιδα και την επόμενη μια ωραία ιωση με πυρετό τώρα είμαι ομως οκ. Πρώτος μήνας έκλεισε στα 21. Καφέ δεν μπορώ να πιω ακόμα δοκίμασα αλλά με χαλάει λίγο.
    Με το νερό είμαι καλύτερα δεν έχω πλέον την ίδια δίψα. Περπάτημα κάνω πιο συχνά και βλέπω καλύτερη αντίδραση. Μπορώ να ξεκινήσω γυμναστήριο? Οσοι κάνατε λαπαροσκοπικά την επέμβαση μετά από πόσο διάστημα κάνατε γυμναστική?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    Καλυτερα να ρωτησεις τον καθηγητη,αλλα νομιζω μετα το εξαμηνο επιτρεπεται.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Χρήστο κάποιοι μπήκαν στο γυμναστήριο νωρίς κάποιοι άλλοι όχι. Είναι ανάλογα τον οργανισμό. Εμένα μου απέκλεισαν τα βάρη για 3 μήνες και το τήρησα. Το περπάτημα όμως είναι πάντα η πρώτη επιλογή και βοηθάει πάρα πολύ.
    Θα συμφωνήσω με τον Στέλιο, να ρωτήσεις τον γιατρό σου, αν μπορείς να πας γυμναστήριο.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    τελικά μπορώ, με αγχωνει αρκετα γιατι είναι ο μόνος τρόπος να μειώσω την χαλάρωση.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Ποιος ο λόγος να αγχώνεσαι για την χαλάρωση; Να σκέφτεσαι πόσα χρόνια κέρδισε η ζωή σου και την υγεία που σου χαρίζει η πορεία της απώλειας σου, τίποτε άλλο! Κι άρχισε και γυμναστική για να φτάσεις στα ύψη την φυσική σου κατάσταση! :grin:

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη & Αθήνα
    Posts
    447
    το περίσσιο δέρμα δεν μαζεύει με τη γυμναστική..θα μαζέψει όσο μαζέψει από μόνο του μέχρι τους 18 μήνες και μετά πλαστική...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Δυστυχώς δεν μαζεύει, αλλά ίσως με τη γυμναστική φαίνεται κάπως καλύτερο, έστω με τα ρούχα, τι λέτε?

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    στελιο δεν μαζευει αλλα προτιμώ να γυμνάσω χέρια πόδια στήθος και να μου μείνει μόνο η κοιλιά για πλαστική. αυτά με λίγη προσπάθεια σώζονται και έχεις και καλύτερη κατάσταση όπως λέει και η μαρία.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    14
    κλεισιμο διμήνου -31 σύνολο ο μήνας πήγε με -10 λογικό γιατί πιάνω το πρώτο σκαλοπάτι. Σε γενικές γραμμές όλα καλά περπάτημα γυμναστική πλέον καθημερινή. Διατροφή ξεκίνισα και όσπρια και συνεχίζω.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    31 κιλα;; Μπραβο, ευχομαι καλη συνεχεια!!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •