Καλησπέρα παιδιά μετά από καιρό.
Ξαναέκανα ένα ντου μιας και δεν ξεπέρασα ΑΚΟΜΑ το πρόβλημα που έχω με τη λαιμαργία και τους εμετούς.
Ένα σύντομο flashback: Η φαεινή ιδέα μου μπήκε πριν 8 χρόνια κι από τότε (χωρίς να καταλάβω τη σοβαρότητα του προβλήματος και το ότι δεν μπορείς να ξεφύγεις τόσο εύκολα αν αρχίσεις) τρώω και κάνω εμετούς. Τα τελευταία 3 χρόνια δεν κάνω πολύ συχνά εμετό, δηλαδή από εκεί που έκανα κάθε μέρα τώρα είμαι στις 2 φορές την εβδομάδα μέσο όρο, κι άλλες λιγότερο. Αλλά πάντα το έχω στο μυαλό μου και ξεκινάω να φάω σκεπτόμενη ότι μετά θα τα βγάλω.
Όσες φορές κι αν είπα ότι θα τα καταφέρω μόνη μου, στον πρώτο πειρασμό έπεσα. Πήγα σε ειδικό, σε ψυχίατρο! Με βοήθησε μεν, αλλά επειδή είχα τόσα πολλά θέματα πιο βαθιά, οικογενειακά κλπ, που συντελούν βέβαια και στο πρόβλημα της βουλιμίας, ασχοληθήκαμε με αυτά. Τώρα όμως που είμαι κάπως πιο ώριμη ψυχολογικά, νομίζω ότι θέλω τη βοήθεια κάποιου πιο εξειδικευμένου πάνω στο θέμα, να έχει αντιμετωπίσει κι άλλα παρόμοια περιστατικά για να εστιάσουμε κυρίως σε αυτό το θέμα γιατί θέλω να απαλλαγώ οριστικά από αυτό το πρόβλημα.
Ξέρει κάποιος κανέναν καλό ειδικό στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ να με βοηθήσει?
Θα μπορούσα να ψάξω στο ίντερνετ, αλλά το να μου συστήσει κάποιος από προσωπική πείρα πιστεύω είναι καλύτερο!

Ευχαριστώ και σόρρυ για το κατεβατό...ξέρω ότι κουράζει, αλλά στις περιλήψεις δεν είμαι πολύ καλή.