Η τροφή σου το φάρμακό σου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5

    Η τροφή σου το φάρμακό σου...

    Ο Ιπποκράτης έλεγε "Η τροφή σου να είναι το φάρμακό σου και το φάρμακό σου να είναι η τροφή σου" πιστεύοντας, όχι άδικα, πως η διατροφή μας είναι o θεμέλιος λίθος της υγεία μας. Αρα πρέπει να τρώμε και όχι να στερούμαστε. Απλώς πρέπει να τρώμε σωστά. Γνωρίστε τις ανάγκες του σώματός σας. Μάθετε πώς μπορείτε να ελέγξετε το βάρος σας. Παραμείνετε υγιείς! Χωρίς δίαιτα, χωρίς πίεση.
    Αν θέλετε μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα. Καλή επιτυχία σε όλες τις προσπάθειες!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Originally posted by eva7
    Ο Ιπποκράτης έλεγε "Η τροφή σου να είναι το φάρμακό σου και το φάρμακό σου να είναι η τροφή σου" πιστεύοντας, όχι άδικα, πως η διατροφή μας είναι o θεμέλιος λίθος της υγεία μας. Αρα πρέπει να τρώμε και όχι να στερούμαστε. Απλώς πρέπει να τρώμε σωστά. Γνωρίστε τις ανάγκες του σώματός σας. Μάθετε πώς μπορείτε να ελέγξετε το βάρος σας. Παραμείνετε υγιείς! Χωρίς δίαιτα, χωρίς πίεση.
    Αν θέλετε μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου με προσωπικό μήνυμα. Καλή επιτυχία σε όλες τις προσπάθειες!
    Θα μας εξηγήσεις για ποιό λόγο να επικοινωνήσουμε μαζί σου σε προσωπικό μήνυμα? Δεν το κατάλαβα και χρειάζομαι κάποιες διευκρινήσεις. Διαφημίζεις κάτι? Προωθείς κάτι? Ή προσφέρεις κάποιες υπηρεσίες?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Είμαι σύμβουλος διατροφής σε ένα κέντρο ευεξίας. Αυτό που θα ήθελα είναι να βοηθήσω άλλους όπως ακριβώς βοηθήθηκα κι εγώ.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    175
    Εννοείς ότι θα βοηθήσεις εθελοντικά ή θα πληρώνεσαι για τις πληροφορίες που θα δίνεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Οχι δεν χρεώνω πληροφορίες (δεν θα μπορούσα ποτέ να το κάνω αυτό). Αντιθέτως έχω να να κάνω ένα δώρο στους φίλους του forum. Δώρο μία πλήρη ανάλυση σώματος (αξίας 70?) για τους 10 πρώτους που θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Ευχαριστώ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Αν θες eva7 γράψε μας τι ακριβώς τίτλο σπουδών έχεις;
    Και συγγνώμη που θα είμαι ωμή, αλλά το δωράκι σου δείχνει πως ήρθες να ψαρέψεις πελατεία για το κέντρο που εργάζεσαι!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    28
    Σιγά το δώρο, δώσε κάτι παραπάνω, καμιά λιπαναρρόφηση να το συζητήσουμε! Το δώρο που δίνεις το μοιράζουν κάθε μέρα σωρηδόν στους δρόμους με κουπόνια και 'κληρώσεις'!

  8. #8
    ενταξει, αν θέλετε συμβουλές παιδιά, κι εγώ σαν σύμβουλος διατροφής δουλεύω σε γυμναστήριο.
    Μόνο που δεν κάνω ανάλυση σώματος... Αλλά ότι προσφέρω, το κάνω δωρεάν... :bigsmile:

    και θα συμφωνήσω και με τη ManiaX

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Λυπάμαι που το κάποιοι το βλέπετε έτσι. Δεν είμαι εδώ για να παραθέσω το βιογραφικό μου ούτε για να "ψαρέψω" πελάτες. Θέλω μόνο να βοηθήσω όπως με βοήθησαν κι εμένα. Ακόμα και ένα δώρο που για κάποιους είναι μικρό ή ασήμαντο μπορεί να αλλάξει τη ζωή κάποιων ανθρώπων.

  10. #10
    εγώ δεν ενδιαφέρομαι για ανάλυση σώματος. καμιά ανάλυση εγκεφάλου αν θέλετε σας τον δίνω να τον στείλετε στην νάσα μιας και είσαι επιστήμονας περιωπής.

  11. #11
    Originally posted by eva7
    Λυπάμαι που το κάποιοι το βλέπετε έτσι. Δεν είμαι εδώ για να παραθέσω το βιογραφικό μου ούτε για να "ψαρέψω" πελάτες. Θέλω μόνο να βοηθήσω όπως με βοήθησαν κι εμένα. Ακόμα και ένα δώρο που για κάποιους είναι μικρό ή ασήμαντο μπορεί να αλλάξει τη ζωή κάποιων ανθρώπων.
    H 70ευρη ανάλυση σώματος δεν βοηθά κανέναν και σε τίποτα. Και σε καμία περίπτωση δεν είναι ένα δώρο που αλλάζει ζωές!
    Μπορείς να δώσεις συμβουλές διατροφής και άσκησης σε όποιον σου το ζητήσει, αν έχεις τις απαραίτητες γνώσεις βέβαια, και θέληση ! Αφιλοκερδώς !
    Αν βρεις τρόπο να μυήσεις κόσμο στη σωστή διατροφή και άσκηση, αν τους δείξεις για ποιο λόγο πρέπει να τις ενσωματώσουν στον τρόπο ζωής τους, τότε ναι, ίσως αλλάξεις ζωές.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    414
    Originally posted by eva7
    Οχι δεν χρεώνω πληροφορίες (δεν θα μπορούσα ποτέ να το κάνω αυτό). Αντιθέτως έχω να να κάνω ένα δώρο στους φίλους του forum. Δώρο μία πλήρη ανάλυση σώματος (αξίας 70?) για τους 10 πρώτους που θα επικοινωνήσουν μαζί μου. Ευχαριστώ.
    Eva7 έχεις διαλέξεις τον πλέον ακατάλληλο τόπο για αυτό που θέλεις. Η συντριπτική πλειοψηφία σε ένα τέτοιο φόρουμ προφανώς έχει ήδη "καεί" από τέτοια δωράκια ινστιτούτων μποτέ και ζενές. Και είναι όλοι γνώστες του τι γίνεται σε μια τέτοια δωρεάν επίσκεψη. Βομβαρδισμός για τα (αξίας πολλών εκατοντάδων ευρώ) προγράμματα/προσφορές κλπ κλπ

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    5
    Μάλλον έχεις δίκιο. Κρίμα πάντως γιατί πραγματικά το μόνο που ήθελα είναι να βοηθήσω.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •