Μνήμες του νερού... - Page 13
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213
Results 181 to 185 of 185
  1. #181
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    Καλησπέρα μας!!! Πότε πέρασαν τόσοι μήνες;;; 1 1/2 χρόνος ακριβώς από την τελευταία φορά που παραδόθηκα αναίσθητη στα χέρια των ειδικών κι ακόμα δεν κατάλαβα τι έγινε... 45 κιλά τα κατάπιε ο χρόνος που μεσολάβησε από τον Απρίλιο του 16 μέχρι τον Οκτώβρη του 17. Δεν ζορίστηκα ιδιαίτερα και οι μνημες μου ξεθωριασαν. Υπήρξε αυτό το κορίτσι που βλέπω στις φωτογραφίες; νιώθω πως είμαι πάντα εγώ που επιβιώνω σε κάθε μου σώμα με οποια μου μορφή, μα ταυτίζομαι με την παρούσα μου εικόνα. Ήταν σπουδαία διαδρομή να με βλέπω σε κάθε βήμα να αλλάζω, να συναντώ την εικόνα μου σε διαφορετικές ηλικίες που πέρασαν όσο η πορεία των κιλών ήταν ανοδική. Έψαχνα την γυναίκα που θα μπορούσε να είμαι, αλλά βρήκα το κορίτσι με τα σταρακια τελικά ας ειναι

  2. #182
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Τι όμορφα που γράφεις! :starhit:

  3. #183
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Μπραβο Νεφελη!!!

  4. #184
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    Ωωω σας ευχαριστώ πολύ

  5. #185
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kypros
    Posts
    1,341
    Καλησπέρα σας,
    2 χρόνια και 4 μήνες περίπου μετά το χειρουργείο να ενημερώσω για όσα μεσολάβησαν. Σταθεροποιήθηκα στα 63 κιλά με ένα περιθώριο σκαμπανεβασματος +-2 κιλά κι εκεί θα ήθελα να διατηρήσω το βάρος μου. Η συνολική μέγιστη απώλεια κιλών ανήλθε σε 45 ενώ τώρα η σταθεροποιημενη απώλεια είναι στα 40 κιλά. Η όρεξη μου είναι αυξημένη μπορώ να πω έχει επανέλθει στα φυσιολογικά επίπεδα. Η ποσότητα που μπορώ να φάω είναι κανονική μερίδα φαγητού. Μπορώ να πιω μονορούφι 1 ποτήρι νερό και κάτι ακόμα αν και το αποφεύγω να γίνεται αυτό. Νιώθω σχετικά γρήγορα τον κορεσμό ενώ ακόμη βαρυστομαχιαζω. Έχω καταφέρει να εστιαζω στην ποιότητα του φαγητού και να κάνω επιλογές πλέον. Αν κάτι δε μου αρέσει στη γεύση δε θα το φάω (παλαιότερα ίσχυε το ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει). Το θέμα που αντιμετωπίζω πιο έντονα από ποτέ είναι αυτό της εικόνας σώματος. Η χαλάρωση άρχισε να μου προκαλεί θέματα που αφορούν την αυτοεκτίμηση της εικόνας μου. Νιώθω να υπάρχω μέσα σε ένα γερασμένο σώμα. Νιώθω το στήθος και την κοιλιά μου σαν τρύπιους ασκούς. Παρόλη την ενέργεια και τη ζωντάνια, δεν αντισταθμιζεται δυστυχώς αυτό με την καταθλιπτική εικόνα που προκαλεί η χαλάρωση.
    Αυτά για την ώρα
    Εύχομαι να είστε όλοι καλά

Page 13 of 13 FirstFirst ... 3111213

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •