voi8iaaa!!!!!!!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656

    voi8iaaa!!!!!!!!!

    momo,κορίτσι μου, καλά έκανες και μίλησες εδώ όμως δεν είναι αρκετό, χρειάζεσαι υποστήριξη συνεχή και από ανθρώπους που είναι ειδικοί+την οικογένειά σου/φίλους. Εδώ θα διαβάσεις και άλλες ιστορίες παρόμοιες με τη δική σου και θα σου μιλήσουν πιθανόν άνθρωποι που έχουν περάσει από αυτήν τη δυσκολία. Καταλαβαίνεις βέβαια πως το τελευταίο από τα σοβαρά προβλήματα που ζεις τώρα είναι το πως φαίνεται το σώμα σου στα 58 κιλά. Το σημαντικότερο είναι το ότι έχει μπει σε κίνδυνο η υγεία σου από τις εξαντλητικές δίαιτες που έχεις υποβάλει τον εαυτό σου, το ότι έχει διαταραχτεί ο κύκλος και πίστεψε με-μιλάω από προσωπική εμπειρία- ο κύκλος μια γυναίκας καθορίζει κατά πολύ την ψυχολογία και την τοποθέτησή της στη ζωή.
    Ελπίζω να είναι διαθέσιμα αυτήν την εποχή μέλη που έχουν περάσει βουλιμία/ανορεξία να σου πουν δυο πράγματα.
    Ελπίζω και εύχομαι το καλύτερο για σένα..

    Υ.Γ. Παρακαλώ γράφε με ελληνικά γιατί αυτό αποτελεί όρο συμμετοχής στο φόρουμ μας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μικρή μου καταλαβαίνεις οτι πάσχεις απο καποια εμμονή, μονο καποιος ειδικός μπορει να σου προσφέρει την βοήθεια που χρειάζεσαι για να αντιμετωπίσεις το προβλημα. Δεν μπορεις να δεις πέρα απο αυτο, δεν μπορειςνα καταλάβεις ποιο ειναι το υγιές βάρος κ ποιο το νοσηρό. Ζήτησε βοήθεια, οσο ειναι καιρος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Δεν εισαι χοντρή, το μυαλο σου σου παιζει παιχνιδι. Βοήθησε τον εαυτο σου, μίλησε σε καποιον.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εαν δεν θελεις να καταλάβεις το προβλημα σου, τα λόγια ειναι περιττά. Δεν δέχεσαι οτι υπαρχει προβλημα στο πως βλεπεις τα πραγματα, σου ευχομαι να βρεις τον σωστό δρομο. Καλη τυχη

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Aυτό το "απλά θέλω να αδυνατίσω" momo δείχνει ότι βρίσκεσαι μακριά από τη συνειδητοποίηση του μεγέθους του προβλήματος.
    Αν δεν κατανοήσεις το γεγονός ότι το βάρος σου και η εμφάνισή σου είναι μια χαρά και οι επιπτώσεις στην υγεία σου από αυτά που κάνεις στο σώμα σου είναι καταστροφικές, αν δεν προσπαθήσεις να ζητήσεις ουσιαστικά βοήθεια αναζητώντας τι σε οδήγησε σε αυτή τη διαστρέβλωση της εικόνας σου, μην απορήσεις αν σε λίγο θα μοιράζεσαι εδώ μέσα (όπως έχει γίνει και στο παρελθόν) ιδέες για τους πιο αποτελεσματικούς εμετούς, τρόπους να ξεγελάμε τους άλλους ότι τρώμε, δηλαδή πως να πηδήξεις από το γκρεμό μια ώρα αρχύτερα...
    Κάνε δουλειά με τον εαυτό σου ξεκινώντας με ένα απλό βήμα, κάνοντάς του ένα δώρο: μίλα με τους δικούς σου. Ίσως εκείνοι μπορέσουν να βρουν κάποιον ειδικό στην ανορεξία/βουλιμία.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Δε χρειαζεται να αδυνατίσεις, να δεις οτι εχεις προβλημα χρειαζεται. Διάβασε ποιο ίναι το φυσιολογικό βάρος, ενημερώσου κ δες αν απέχεις απο αυτο που πολυ αμφιβάλλω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κορίτσι μου εγώ που είμαι 97 κιλά, τόσα πολλά δεν μπορώ να τα φάω χωρίς να σκάσω! Απορώ πως τα κατάφερες! Ας τοποθετηθεί κάποιος άλλος γιατί εγώ το έχω κάνει, αλλά δεν ξέρω, δεν ταυτίζονται οι απόψεις μας..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •