ΕΜΕΙΝΕΣ Η ΜΙΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1

    ΕΜΕΙΝΕΣ Η ΜΙΣΗ

    Καλημέρα στην παρέα
    Τον τελευταίο καιρό άκουγα συχνά πυκνά να μου λένε την γνωστή έκφραση "Έμεινες η μισή". Πάντα αυτή η έκφραση μου φαινόταν αστεία γιατί έκανα εικόνα τον εαυτό μου κομμένο στη μέση.
    Απ'την άλλη, οι περισσότεροι άνθρωποι που υπήρξαν παχύσαρκοι για πολλά χρόνια ή ακόμα και όλη τους την ζωή, όταν αδυνατίζουν, αδυνατούν να πιστέψουν ότι δεν είναι πια (ας μου επιτραπεί η άκομψη λέξη) χοντροί. Αυτό μάλλον συμβαίνει και σε μένα, που από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου είχα θέμα με τα κιλά μου, μέχρι που τα τελευταία χρόνια ξέφυγε εντελώς η κατάσταση και που τώρα όλοι προσπαθούν να με πείσουν ότι δεν πρέπει να χάσω άλλα κιλά. Δεν ξέρω αν ποτέ νιώσω ικανοποιημένη με το σώμα μου, χωρίς βέβαια να είμαι αχάριστη για τα μέχρι τώρα αποτελέσματα.
    Όμως σήμερα το πρωί έγινε ένα κλικ μόλις ανέβηκα στη ζυγαριά. Συνειδητοποίησα ότι έχω χάσει το 50% του συνολικού βάρους που είχα και τρελάθηκα! Τελικά αυτό το "έμεινες η μισή" υπάρχει!!! Υπάρχει και συμβαίνει σε μένα! Απίστευτο συναίσθημα!
    Εύχομαι σε όλους εδώ που κάνουν προσπάθεια και πολεμούν καθημερινά με το βάρος και με τον εαυτό τους, να έρθει η μέρα να νιώσουν αυτό που ένιωσα εγώ σήμερα το πρωί. Τελικά όλα είναι εφικτά και δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω με όποιον τρόπο επιλέξει ο καθένας να δώσει τον αγώνα του με τα κιλά και την παχυσαρκία.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κατερίνα συγχαρητήρια για τα αποτελέσματα αυτα!! Μεγαλη χαρα φανταζομαι! Καλη συνεχεια σε ο,τι κανεις!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Κατερίνα μπράβο! Είσαι ένα βήμα πριν τον στόχο! Τι άλλο να θες; Το όνειρο έγινε πραγματικότητα και είναι ώρα να το ζήσεις στο μεγαλείο του. Η ζωή σου έγινε καλύτερη, η υγεία σου θαυμάσια, ελπίζω και η διάθεση να είναι στα ύψη! Συγχαρητήρια! :grin:

  4. #4
    Κατερίνα καλησπέρα!

    Θερμά συγχαρητήρια για το τεράστιο κατόρθωμά σου!
    Χαίρομαι πάρα πολύ που έχεις αυτά τα υπέροχα συναισθήματα και εύχομαι να είσαι έτσι χαρούμενη μια ζωή!
    Ξεκινήσαμε μαζί, και χρονικά και από τα ίδια κιλά...
    Ελπίζω και εγώ σύντομα να φτάσω να είμαι κυριολεκτικά η μισή!

    Καλή συνέχεια! Να είσαι καλά!

    :-)

  5. #5
    κατερίνα θρίαμβος! κ για την απώλεια κ για την συνειδητοποίηση. μπράβο κ στις υπόλοιπες. ένα πάνω ένα κάτω δν παίζει ρόλο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Κατερίνα σα χθες μου φαίνεται που έγραφες τι έτρωγες...
    Πολύ συγκινήθηκα με όλο σου το ταξίδι!!
    Πάντως ήσουν καλό κορίτσι όπως αποδείχθηκε και ο Άι Βασίλης την πραγματοποίησε με το παραπάνω την ευχή σου!!!

    Originally posted by katerina_b
    Άγιε μου καλέ Βασίλη

    Δεν θέλω να μου φέρεις τίποτα!!!
    Αντιθέτως, εγώ θέλω να προσφέρω. Επειδή είμαι καλή και φιλάνθρωπος, προσφέρω 40 κιλά από το σώμα μου να τα μοιράσεις σε όσους έχουν ανάγκη.
    Ξέρεις πού θα με βρεις :saint:

  7. #7
    και η πεθερά θα έχει σκάσει!:P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    1,069
    Από το στόμα μου το πήρες...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    20
    μπράβο συγχαρητήρια !!και στα δικά μας

  10. #10
    Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.
    Όσο για την πεθερά έχει περάσει 5-6 εγκεφαλικά και της έχει κοπεί η λαλιά... :lol:
    Ματζουράνα, θερμά συγχαρητήρια και σε σένα. Σου το'χω ξαναπεί, σε θαυμάζω και σε χαίρομαι για το κατόρθωμά σου.
    Λοιπόν, οι γιορτές είναι σε 2 μήνες, ο Αη-Βασίλης τελικά υπάρχει, ετοιμάστε όλοι τα γραμματάκια σας και καλή επιτυχία....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κατερίνα ποσο χαιρομαι για την πεθερά σου, αλλα κυρίως για σενα! Σου ευχομαι τα καλυτερα! Τα κατάφερες!!!!

  12. #12
    Originally posted by eleni1986
    Κατερίνα ποσο χαιρομαι για την πεθερά σου, αλλα κυρίως για σενα! Σου ευχομαι τα καλυτερα! Τα κατάφερες!!!!
    Σ'ευχαριστώ πολύ κι εύχομαι και σε σένα όπως και σε όλους εδώ μέσα να πετύχετε γρήγορα ό,τι στόχο έχετε θέσει

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Θεσσαλονίκη για!
    Posts
    156
    Έτσι!!!
    Μπράβο σου κορίτσι!
    Μόνο χαρές κι επιτυχίες να χεις!
    Κι εγώ στον χαρούμενο κατήφορο είμαι... Οψόμεθα!

  14. #14
    Originally posted by Medousa
    Έτσι!!!
    Μπράβο σου κορίτσι!
    Μόνο χαρές κι επιτυχίες να χεις!
    Κι εγώ στον χαρούμενο κατήφορο είμαι... Οψόμεθα!
    Μέδουσα δεν είχα δει τις προόδους σου και τώρα που τις βλέπω χαίρομαι πάρα πολύ. Σαν χθες θυμάμαι που είχες ανοίξει το topic 201 και τώρα αυτός ο αριθμός έγινε παρελθόν (να πάει και να μην ξανάρθει).
    Μπράβο κορίτσι μου! :thumbup::thumbup::thumbup:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •