Παλι εδω 6 χρονια μετα...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Greece
    Posts
    60

    Παλι εδω 6 χρονια μετα...

    Επιστροφη εδω 6 χρονια μετα απο νεο μωρο. Ημουν 65-67 εμεινα εγκυος στα 70 γεννησα στα 100.. το ζαρηα ομως χωρις διαιτα και μονο με θηλασμο κατεβηκα στα 74 τωτα 20 μηνες μετα μολις αποθηλασα η ζυγαρια εδειξε 77! Πανικος αντι να χασω εβαλα..τωρα πρεπει να κανω διαιτα ολο πειναω ολο θελω γλυκα... εχει δικιμασει καμια σας καποιο σκεύασμα απο φαρμακειο για μειωση ορεξης? Οχι προς Θεου xenical . Εχω κανει τοσες διαιτες στην ζωη μου που πλεον τις ξερω ολες..περισσοτερο θελω καποιο χαπι για υποστηριξη και ας ειναι placebo. Καλη αρχη λοιπον απο τα 77 στοχος μου τα 65.
    Ευχυθητε μου καλη τυχη

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    80
    Καλή επιτυχία. Έχεις σκεφτεί ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος που πεινάς συνέχεια και θες γλυκά; Αν αφαιρέσεις ή μειώσεις αυτό το λόγο τότε δε θα πεινάς συνέχεια.
    Το πιο βασικό είναι να αφαιρέσεις τη ζάχαρη. Δοκίμασε επίσης μία κ.γ. κανέλλα Κευλάνης την ημέρα στο πρωϊνό ή φαγητό και θα δεις διαφορά κατά 20% στην λαιμαργία. 2-3 τέτοια πραγματάκια να εισάγεις (π.χ. ένα μήλο την ημέρα, όχι ζάχαρη) και τα αποτελέσματα θα είναι καλύτερα από οποιοδήποτε χάπι (αν ξέρεις πως λειτουργούν τα χάπια).

  3. #3
    Καλημέρα , καλώς ήρθες!
    Συμφωνώ απολύτως αν θελεις γλυκό μπορεις να τρίβεις ενα μήλο στον χοντρό τρίφτη και να διαλύσεις σε λιγο ζεστό νερό μέλι και να το περιχυσεις και να πασπαλησεις με κανελα κευλανης. Θα σε βοηθήσει πολυ ειμαι σίγουρη! Απλως πρεπει να αγοράσεις κανελα κευλανης γιατι την απλή κανελα δεν ειναι καλο να την τρώμε καθημερινά σε μεγαλη ποσότητα.Καλη επιτυχία !

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Greece
    Posts
    60
    Update σχεδον ενα μηνα μετα... δεν πηρα κανενα χαπι περα απο βιταμινες μεταβολισμενες κυριως c και σιδηρο που ηταν κατεβασμενος θηλαζουσα αναιμια γαρ..
    Εκοψα την ζαχαρη μαχαιρι απο παντου απλα πινω 2-3 φορες την εβδομαδα γλυκο καφε. Μεχρι κ ψωμι ζυμωνω για να μην παιρνω ζαχαρη. Εχασα 4 κιλα χωρις να κανω καμια διαιτα.απιστευτο οσο δεν τρωω ζαχαρη πειναω λιγοτερο.Επισης υποφερω ευτυχως οχι καθδ μερα απο ενυονες ημικρανιες μαλλον απο στερητικο συνδρομο γλυκων !! Δεν ξερω ποσο κδιρο θα κρατηθω ..σας ευχαριστω

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Greece
    Posts
    60
    Originally posted by Aphelia
    Καλή επιτυχία. Έχεις σκεφτεί ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος που πεινάς συνέχεια και θες γλυκά; Αν αφαιρέσεις ή μειώσεις αυτό το λόγο τότε δε θα πεινάς συνέχεια.
    Το πιο βασικό είναι να αφαιρέσεις τη ζάχαρη. Δοκίμασε επίσης μία κ.γ. κανέλλα Κευλάνης την ημέρα στο πρωϊνό ή φαγητό και θα δεις διαφορά κατά 20% στην λαιμαργία. 2-3 τέτοια πραγματάκια να εισάγεις (π.χ. ένα μήλο την ημέρα, όχι ζάχαρη) και τα αποτελέσματα θα είναι καλύτερα από οποιοδήποτε χάπι (αν ξέρεις πως λειτουργούν τα χάπια).
    Εχω κανελα ακευλανης κ την χρησιμοποιω πολυ συχνα
    Σ ευχαριστω πολυ!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •