μηπως πασχω τελικα απο βουλιμια?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2

    μηπως πασχω τελικα απο βουλιμια?

    γειά σας ειμαι φοιτητρια πρωτο έτος και απο περισυ αντιμετωπιζω προβληματα με το φαγητο μου.θελω ν γινω πολυ αδυνατη αλλα σαμποταρω μονιμως τον εαυτο μου.Αρχικα.. περισυ εκοψα το ''κανονικο'' φαγητο κρεας κλπ κλπ και ετρωγα μονιμως κριτσινια ολικης γιαουρτι και αρχικα βρωμη μετα ομως ξαφνικα εχασα κιλα και ηπεριοδος μ κοπηκε για 6 μηνες ... οταν πλησιαζαν οι πανελληνιες μου ηρθε αλλα μετα μου κοπηκε το καλοκαιρι οτν εκοψα και τα λιγα φρουτα που ειχα προσθεσει στην διατροφη μου ... οτν ηρθα στην πολη που σπουδαζω αρχισα να τρωω πιο φυσιολογικα και φυσικα αμεσως εβαλα 5 κιλα.Αισθανομαι τοσο ασχημα με τον εαυτο μου και νομιζω οσο και ν προσπαθω ξανακυλαω στα ιδια ..παλι εμετους παλι προσπαθειες γ ν χασω κιλα ...και παλι νιωθω τοσο χαλια με τον εαυτο μου.. συγνωμη για το πριξιμο απλα νιωθω οτι δεν μπορω να τα πω αλλου πλεον :sniff:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Γεια σου el_gr7!!! Πρωτον, δεν πρηζεις κανεναν, εδω ειμαστε σε φορουμ που αυτη ακριβως ειναι η δουλεια του! Δευτερον, δεν ειμαι ειδικος και δεν εχω πολλη εμπειρια, σε περναω ενα χρονο και απλα θελω να με κατατοπησεις λιγο περισσοτερο.. Οταν λες αρχισες να τρως φυσιολογικα.. Δηλαδη στη μια μερα τι τρως απο το πρωι μεχρι το βραδυ; Χωρις συγκεκριμενη πληροφορια δεν φαινεται αν εχεις βουλιμια..! Και αν θες να χασεις κιλα, υπαρχουν τροποι σαν την ασκηση με διατροφη μαζι.. Αν καταλαβα καλα προκαλεις εμετους;! Αυτο ειναι ανεπιτρεπτο!!

  3. #3
    https://www.facebook.com/%CE%92%CE%B...1914484906998/ στειλε μηνυμα εδω θα βοηθηθεις πολυ! ;)

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    3
    Παιδια νομιζω πως και εγω αρχιζω σιγα σιγα να εχω βουλιμια. Τρωω ο,τι βρω και μετα κλαιγομαι και στεναχωριεμαι που ειμαι χοντρη. Βεβαια εμετους δεν κανω. Θελω να αδυνατισω αλλα αντι αυτου παχαινω και αλλο. Δεν ξερω, μου ειναι δυσκολο να αλλαξω συνηθειες και δυστυχως το φαγητο μαρεσει υπερβολικα ωστε να μην τρωω τοσο.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •