υπερφαγια - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 121 to 123 of 123
  1. #121
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Αυτο που γραφει παραπανω η αιλουρος, η ψυχοθεραπευτρια μου εχει συμπερανει οτι ειναι ο λογος που τοσα χρονια καταληγω να παραταω τους στοχους μου.
    Οτι δηλαδη πιεζομαι πολυ με σχεδια, στοχους, τελειομανια σα να ειναι ζητημα ζωης και θανατου ενω δεν ειναι και τελικα καταληγω να τα παραταω για να γλιτωσω.
    Και η αληθεια ειναι οτι συνειδητοποιησα οτι οταν καποτε ειπα ας αρχισω διατροφη, δεν το εκανα με σχεδιο, δεν το εκανα με σιγουρια, δηλώσεις κλπ
    Το ειχα κανει σε στυλ "τελοσπαντων ας αρχισω και βλεπουμε"
    Και εφτασα καποια στιγμη 58,5 κιλα(ημουν χαλια μαυρα) και εκανα συντηρηση περιπου στα 65.
    Εκτοτε οσοι στοχοι εχω βαλει με πιεση και αγχος προσπαθωντας να μην παρεκκλινω και να ειμαι τελεια, εχουν αποτυχει.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    καλα, σιγουρα στον καθένα λειτουργεί διαφορετικά, και συμφωνώ πως η τελειομανία η πίεση και το αγχος καποια στιγμη γυρίζουν μπουμερανγκ.
    εγω δεν το κάνω για να πιεστώ ούτε να ειμαι τέλεια. Το κάνω για την πειθαρχία.
    Γιατι εμενα προσωπικά αυτό μου λείπει και απο εκει ξεκινάνε όλα στον χαρακτήρα μου.
    Τωρα ο καθενας εχει δικά του κόλπα να ελέγχει τον εαφτό του..

  3. #123
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Ναι πραγματικα μπορει να λειτουργουμε διαφορετικα. Απλα το εγραψα γιατι καμμια φορα συμβαινει κατι εντελως αναποδο απο αυτο που νομιζουμε. Δηλαδη μπορει η ριζα του προβληματος να ειναι ο φοβος της αποτυχιας, της απορριψης, τις κριτικης κ.ά. και οχι τοσο της επιμονης, της πειθαρχιας και της στοχοπροσηλωσης.
    Κι εγω το ψαχνω μη νομιζεις..:dork:

Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •