υπερφαγια - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 123
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Σε ευχαριστω πολύ!!!!!!
    Σε αυτό το διάστημα πέρασα πολλα μη νομίζεις και κυρίως άσχημα ... Ήμουν καλυτερα σήμερα όμως όχι γιατί κυλισα εδω και τρεις μέρες πολύ άσχημα και μάλλον περίμενα την κατάλληλη ευκαιρία για να μπω στο φόρουμ .. Και μάλλον ήρθε ..

    Εσένα δε, θέλω να σε μαλώσω γιατί έβλεπα τη διατροφή σου που το τελευταίο διάστημα δεν ειναι σωστή και έτρεμα απο το φόβο οτι προκαλείς τον εαυτό σου για υπερφαγικο με τον τρόπο αυτο .. Ξερω το διάβασα ότι έχεις έλλειψη χρόνου ..Απλα πρόσεξε πως με αυτά είναι σαν να κοιμίζεις για λίγο το πρόβλημα και ανά πάσα στιγμή αυτο θα επιστρέψει επιθετικά ...
    Ξέρεις πως σου το λεω για αυτό και το αναφέρω... Άλλωστε στην ίδια πλευρά είμαστε και σίγουρα δεν θα ήθελα το κακό σου <3

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    299
    Μαράκι μας! Καλωσόρισες και πάλι!!!!! Τις προάλλες σε φώναζα βρε συ, με bold γραμματοσειρά κιόλας! :lol:

    Από τα άσχημα δε γλιτώνει κανείς μας, δυστυχώς... Αλλά βρίσκουμε σιγά σιγά τρόπους, δύναμη, αντιστάσεις... και τα ξεπερνάμε!

    Πολύ χαίρομαι που είσαι ξανά μαζί μας!

    Αα, και όχι μόνο συμφωνώ με ό,τι έγραψες στη Ντούλτσι, επαυξάνω!


  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Blossom σ ακουσα και ηρθα χαχα Να σαι καλα !!!!!

    Dulcinea χαιρομαι αν και ημουν σιγουρη πως δεν θα παρεξηγηθω...
    Δεν ηταν μονο οτι ετρωγες μια φορα αλλα ας πουμε το γιαουρτι με 2 κριτσινια ολη μερα η κατι παρεμφερες σαφως καταλαβαινεις οτι δεν ειναι σωστο ...
    Ας πουμε αυτο με το ψαρι ειναι οκ .. οχι ομως μονο αυτο ..
    Προσπαθησε να οργανωθεις καπως καλυτερα για να μην εχεις αλλα μετα ... Ισορροπημενη διατροφη με σωστα γευματα αυτο εννοω...

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Δεν ειμαι καλα ... Μετα απο καιρο εκανα υπερφαγικο ... Ναι συναιβη κατι ... Θυνμωσα πολυ και δεν συγκρατηθηκα ολος ο θυμος πηγε στο φαγητο ...

    Στεναχωριεμαι πηγαινα τοσο καλα και στα κιλα και διατροφικα το παλευα οσο μπορουσα ... Ποτε τα συναισθηματα αληθεια θα παψουν να με οριζουν? σκεφτομαι απλα παλι τα ιδια? παλι παραπανω κιλα παλι προσπαθεια να τα χασω και προσπαθεια σωστης διατροφης?
    Το μονο που με παρηγορει ειναι οτι εχω κανει πολυ χειτοτερα επεισοδα ( ηταν και αυτο δυνατο βεβαια) αλλα πρεπει και αυτο να διορθωθει ... οχι οποτε κατι συμβαινει θυμος αγχος νευρα στεναχωρια κλπ να ξεσπαει εκει ....

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Μαρακι μου, ξεχασε το. Παει περασε. Δεν εγινε κατι για ενα υπερφαγικο μετα απο καιρο! Τιποτα δεν χαλασες! Συνεχιζεις τη προσπαθεια σου κανονικοτατα! Μην εχεις καν τυψεις.
    Ειμαστε ανθρωποι, οχι μηχανες. Πεφτουμε, σηκωνομαστε. Πληγωνομαστε, επουλωνομαστε.

    Στο ιδιο ταξιδι ειμαστε ολοι εδω μεσα. Μη τα παρατας. Ξερεις ποσες φορες εχω κανει υπερφαγικα και ημουν ετοιμη να τα παρατησω??! Αμ δε!

    Θα σε συμβουλευα καθε φορα που θυμωνεις ή στενοχωριεσαι με κατι να το γραφεις σε ενα χαρτι και να το πετας...ή σε ενα ημερολογιο...ή ακομα και στο topic "τί σκεφτεσαι τωρα¨. Ο,τι σε βοηθαει. Προσπαθησε να χαλαρωνεις...να πηγαινεις για περπατημα, να ακους μουσικη, να εκτονωνεσαι με καποιο τροπο. Ολα θα πανε καλα!

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    afratoulini σε ευχαριστω πολυ για την υποστηριξη ... Η αληθεια ειναι οτι την καταγραφη δεν την εχω δοκιμασει μεχρι τωρα .. Τ αλλα ναι αλλα δεν πιανουν ... Το μυαλο ενος υπερφαγικου παιζει τρελα παιχνιδια !!!!!
    παλευα σημερα το μεσημερι μεχρι προ ολιγου που δεν αντεξα και υπεκυψα ...
    Θελω να υποσχεθω στον εαυτο μου και εδω δημοσια οτι την επομενη φορα θα ειμαι πιο δυνατη και δεν θα λυγισω ...
    Οχι δεν θα τα παρατησω απλα ηθελα να μιλησω εδω ως σημειο αναφορας να εκφραστω ....
    εχω κανει μεγαλο δρομο για να τα παρατησω τωρα ... Μπορω και το οφειλω στον εαυτο μου !!!!!
    ειναι σημαντικο που αλληλοστηριζομαστε ... και αυριο θα μαι χαλια γιατι δεν θα αντεξω και θα ζυγιστω να δω τα κατορθωματα μου ... Ομως δεν θα το αφησω να με παρει απο κατω αυτο το συν που θα δω γιατι πολυ πιθανον να μην ανταποκρινεται και στην πραγματικοτητα ...
    και παλι σε ευχαριστω πολυ !!!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μαρία μου οκ, έφαγες κάποια πράγματα παραπάνω για μια μέρα... Σιγά και τι έγινε?? Σε πληροφορώ ότι και εγώ στις διακοπές μου 3 μέρες έτρωγα κανονικότατα, και όχι μόνο δεν πήρα αλλά έχασα κιόλας, γιατί όταν τρως σωστά για ένα εύλογο διάστημα, ο οργανισμός βοηθάει και δεν παίρνεις βάρος με μια μέρα που θα κάνεις κάποια παρασπονδία.. Ηρέμησε, δεν χάλασε ο κόσμος, συνέχισε το πρόγραμμά σου.
    Και αν έχεις ξανά επιθυμία για φαγητό σε έντονο βαθμό, κάποια μέρα, εμένα αυτό που με βοηθάει, είναι να βγαίνω και να περπατάω, ή να χαζεύω αγορά και όταν γυρίζω τρώω κάτι ελαφρύ και μου έχει περάσει.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Η Ελενη εχει απολυτο δικιο. Μαρια μου σε καταλαβαινω απολυτα. Been there, done that.
    Αυριο προτεινω να μη ζυγιστεις.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    το μικροβιο δεν το εχω αποβαλει ακομα και θα μπω στον πειρασμο να ζυγιστω !!!!!!! εφαγα πολλα γλυκα δεν λεω γιατι τα εφαγα απλα γιατι δεν περιοριστηκα λογω θυμου !!!!!!
    Γι αυτο και ο επομενος στοχος ειναι αυτος ο ελεγχος του συναισθηματος ... Ειμαι νομιζω λιγο καλυτερα ... Εγινε απο λαθος μου απο βλακεια μου και αν οκ με παει λιγο πισω αλλα συνεχιζω εστω κι αν για λιγες μερες ταλαιπωρησω τον εαυτο μου ...
    κοριτσια σας ευχαριστω πολυ αληθεια!!!!!!!!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Είχα γράψει πριν μέρες για τα πισωγυρίσματα μου ...
    Έκανα αλλα τρία ίσως και παραπάνω... Έπιασα δουλειά και ανατραπηκσν οι ισορροπίες μου η καθημερινητοτητα μου αλλα και οι συνθήκες εργασίας που ναι μεν γνώριζα αλλα ξαναθυμήθηκα ...
    Το φαύλο κύκλο σταμάτησε μια γαστρεντερίτιδα απο την πέμπτη όπου τα έβγαλα ολα ...συν ζαλάδες και πόνος
    Και σήμερα ακομα δεν είμαι καλά ενώ χτες ήμουν .. Με πονάει το στομάχι μου απο την ίωση.. Προσέχω πολυ τι τρώω δεν μπορω και παραπάνω άλλωστε ...
    Αυτο που φοβάμαι ειναι το μετά της στέρησης ε που θα πέσω με τα μούτρα ... Ακούς Αφρατουλινι?
    Μου εχουν λείψει δε σαλάτες και φρούτα αλλα προς το παρόν ούτε λόγος ... Βραστά κοτόπουλα πατάτες καρότα με δόσεις ... Και φρυγανιές η παξιμάδια αυτά έχει το μενού σε δόσεις ...
    Έλεγα οτι σήμερα θα ήμουν καλύτερα ... Αλλα έπαιρνα και αντιβίωση την οποία πήρα και χτες η χαζή γιατί ήμουν καλυτερα και ίσως γι αυτο με ξαναέπιασε το στομάχι μου ...

    * η αντιβίωση για φαρυγγίτιδα... Που δεν λέεινα περάσει Τόσο καλά ...
    Τουλάχιστον να μου περάσει η ίωση και πόνος ... Πως θα παω δευτέρα στη δουλειά σκέφτομαι ...
    Αυτά τα νέα μου 😊

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εγώ θα σταθώ στο ότι έπιασες δουλειά και αυτό είναι τέλειο νέο στην εποχή μας! Θα προσαρμοστείς και όλα θα πάνε πολύ καλά! Όσο για τα υπερφαγικά, πέρασες μια δύσκολη ίωση είναι λογικό να ταράξει τις ισορροπίες σου όμως τώρα θα συνεχίσεις , εύχομαι περαστικά!!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Ελένη μου σε ευχαριστώ.. Δεν ειμαι αγνώμων... Ειμαι σχετικά από τους τυχερούς αν σκεφτείς οτι ενα χρόνο περίπου ίσως και παραπάνω κάθομαι και τον επόμενο έστω για δέκα μήνες δουλεύω!!!
    Με σύμβαση αλλα δουλεύω ... Όμως γίνομαι θηρίο οταν βλέπω τους βολεμένους πολλοί απο αυτούς χωρις καν πτυχία να κάνουν οτι γουστάρουν γιατί ειναι οι παλιοί γιατί ειναι οι μόνιμοι και οι συμβασιούχοι να ειναι οι ριγμένοι και βγάζουν τη δουλειά ... Και αυτό οχι τώρα στην εποχή που ζούμε που σου λέει δεν φτάνει που έχεις και δουλεια και αύριο δεν θα έχεις και εισαι υποχρεωμένος να σκύβεις το κεφάλι και να μη μιλάς ...απο πάντα υπήρχε αυτο ... Τώρα όμως θεωρώ ακομα πιο πολύ !!!
    Ε πνίγομαι ε και σκανε και τα υπερφαγικα αλλα θα το παλέψω όσο μπορώ !!!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μαρία μου τώρα, θα έχεις ασχολίες, τα χρήματά σου, και τα υπερφαγικά θα τα περιορίσεις... Θα κάνεις το πρόγραμμά σου, θα έχεις ελεύθερο χρόνο όταν θα έχεις, και θα κάνεις άλλα πράγματα!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Κορίτσια μου δυστυχώς με τα προβλήματα στη δουλειά τα υπερφαγικα εχουν επιδεινωθεί τραγικά ... Ήμουν πολύ καλυτερα πριν όμως με το που ξεκίνησα να εργάζομαι εμφανίστηκαν παλι ...
    Το να δουλεύεις εσυ και οι μόνιμοι να κάθονται να διαλέγουν βάρδιες τις καλύτερες πάντα, να σου επιβάλλουν ωράρια, να υπάρχουν κλίκες δεν ειναι ο.τι καλύτερο.. Ήρθε άλλη μια κοπέλα μαζι με εμένα που στο τέλος δεν άντεξε και έβαλε τα κλάματα οταν είμασταν μόνες μας !!!
    Νιώθω τόση κούραση ούτε να βγω έξω θέλω ούτε καν για περπάτημα που έκανα πριν ...
    Θα έρθουν δύσκολες μέρες πιο δύσκολες μάλλον και νιώθω θλίψη αδικία και δεν μπορω ούτε καν να μιλήσω ... Σου λέει αν σου αρέσει αλλιώς παραιτήσου...
    Και ειναι μια σκέψη που μου περνάει συνέχεια απο το μυαλό !!!!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Μαρακι συγχαρητήρια που βρήκες δουλειά!!!!
    Αλλα τι σύμπτωση είναι αυτη! Κι εγω βρηκα δουλεια πριν ενα μηνα και έπαθα γαστρεντερίτιδα πριν 3 εβδομάδες!!!!
    Πω πω...
    Ουτε εγω εχω συνελθει τελείως αλλα αρχισα να τρωω λιγο πιο βαριά επειδή βαρεθηκα ολο ρυζι κ μακαρονι. Τη μια ειμαι καλα αλλα καποιες φορες εχω σουβλιες στο στομαχι. Περαστικα μας!

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •