Ληστειες στο δρομο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2

    Ληστειες στο δρομο

    Πρωτο μου ποστ λοιπον γεια σας. Προσφατα μου εκλεψαν το κινητο στον δρομο και απο τοτε οπου παω ολο το σκεφτομαι, οποτε βλεπω "περιεργες φατσες" φοβαμαι πολυ. κοιταω παντου ποιος θα μπορουσε να με κλεψει. ειδικα τελευταια και φιλοι μου ολο λενε για τετοια περιστατικα συνεχεια, μου ακουγεται λες και ο καλος κοσμος χαθηκε πια. γιατι ολοι κλεβουν;;; εναν φιλο μου τον περικυκλωσαν 5 μηχανακια και τον απειλουσαν με σπασμενα μπουκαλια. εκει που με εκλεψαν οντως δεν ηταν και η πιο ηρεμη και καλη περιοχη αλλα και μεχρι βρηλισσια και αγ. παρασκευη εχουν ερθει αυτα. αν ειναι δυντατον. πως μπορω να το ξεπερασω;; αλλα και γιατι γινεται αυτο;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    395

    ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΑΣΤΕΙΑ ΜΑΣ ΣΩΖΕΙ ΜΙΑ ΛΗΣΤΕΙΑ

    ΟΣΑ ΥΠΟΣΧΕΤΑΙ Η ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ Η ΛΕΗΛΑΣΙΑ

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by nikosgr123
    Πρωτο μου ποστ λοιπον γεια σας. Προσφατα μου εκλεψαν το κινητο στον δρομο και απο τοτε οπου παω ολο το σκεφτομαι, οποτε βλεπω \"περιεργες φατσες\" φοβαμαι πολυ. κοιταω παντου ποιος θα μπορουσε να με κλεψει. ειδικα τελευταια και φιλοι μου ολο λενε για τετοια περιστατικα συνεχεια, μου ακουγεται λες και ο καλος κοσμος χαθηκε πια. γιατι ολοι κλεβουν;;; εναν φιλο μου τον περικυκλωσαν 5 μηχανακια και τον απειλουσαν με σπασμενα μπουκαλια. εκει που με εκλεψαν οντως δεν ηταν και η πιο ηρεμη και καλη περιοχη αλλα και μεχρι βρηλισσια και αγ. παρασκευη εχουν ερθει αυτα. αν ειναι δυντατον. πως μπορω να το ξεπερασω;; αλλα και γιατι γινεται αυτο;;
    Ο κόσμος πεινάει φίλε μου. Το κράτος δρά με αυτοσκοπό, η κοινοκτημοσύνη αξιών προυποθέτει στόχο (υγιής κοινωνία) παρά κίνητρο (προσωπικά επιτεύγματα) και επόμενο είναι να επικρατούν φαινόμενα υποβαθμισμού. Το πρόβλημα που αναφέρεις είναι καθημερινό και κοινό όσο και η αδυναμία επίλυσης του.
    Θα το ξεπεράσεις, εφόσον θεωρείς το πρόβλημα κοινωνικό και όχι προσωπικό.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2
    το ξερω πως πειναει ο κοσμος αλλα ενταξει ως και ενα σημειο. εγκληματικη πραξη ειναι στο κατω κατω. στην επαρχια γιατι δεν κλεβουν δηλαδη;;; χαθηκε η τημιοτητα;; Η επιλυση της κλοπης κινητων τουλαχιστον θα μπορουσε να επιτευχθει εαν ολες οι εταιρες ειχαν βασεις δεδομενων ωστε να μπλοκαρουν τα κλεμμενα (μονο vodafone εχει βαση). Ως προς την φτωχια οντως αμα δεν σοβαρευτουν οι πολιτικοι και οι συνεργατες τους θα παμε απο το κακο στο χειροτερο. Παλια οι πολιτικοι πεθαιναν στην ψαθα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •