den antexo allo!!!!!!!! momo
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    7

    den antexo allo!!!!!!!! momo

    Μήπως να επισκεφτείς ένα ψυχολόγο? Για κάτι τέτοιες φάσεις υπάρχουν αυτοί. Θα σε βοηθήσει, το πρόβλημα δεν είναι τα κιλά αλλά η ψυχή μας που πονάει πολύ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by ddddd

    και κατι ακομα δεν εχει να κανει με την εμφανιση απλα οταν τρωω νιο8ο 0 αχριστη ενα τιποτα σκουπιδι γενικα δεν ασχολουναι με τιποτα αλλο . και χωρισ να το 8ελω ειναι ο μονοσ στοχοσ τηζ ζωησ μου το να αδυνατισω. ενω 3ερω οτι παλι 8α ειμαι θλιμενη νιω8ο σαν να εχω αλλο εαυτο εναν δαιμονα μεσσα μου που 8ελω να φυγι .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ........(κοιτο πος θα ξεφιγω αλλα 8ελω να σε μαζι μου)
    Αυτό που λες είναι πολύ σοβαρό και σου φωνάζει τον φαύλο κύκλο στον οποίο έχεις περιέλθει.
    Το ότι είναι λεπτότερη η κοπέλα με την οποία σε απάτησε ο πρώην σου είναι απλά κάτι που βολεύει αυτήν τη στιγμή
    να το χρησιμοποιήσει η διαταραγμένη σου σχέση με την τροφή για να πατήσει να συνεχίσει να σε αποδυναμώνει.
    Λες πως θέλεις να χάσεις κι άλλο βάρος επειδή εκείνη είναι λεπτότερη (που παίζει και να μην είναι γιατί πιθανόν
    έχεις αλλοιωμένη εικόνα εαυτού) κι έτσι θα ξεπεράσεις το θέμα της προδοσίας της εμπιστοσύνης σου,
    του πόνου για μια σχέση που έληξε ενώ θα ήθελες να διαρκούσε ακόμη; Αν η κοπέλα δηλαδή ήταν υπέρβαρη
    θα γινόσουν κι εσύ για να το διαχειριστείς; Πήγαινε σε ψυχολόγο κι ας μην είναι ειδικός στις διατροφικές διαταραχές,
    αν εκεί που ζεις δεν έχει ειδικευμένο σε αυτές. Από το να μην πας καθόλου, είναι πολύ καλύτερο!
    Πρέπει να κατανοήσεις τι σου συμβαίνει και να λάβεις βοήθεια να νιώσεις καλά με τον εαυτό σου!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    9
    Γεια σ μομο , και γω ειχα επι πολλα χρονια εμμονη με την πρωην του δικου μ ενοιωθα απαισια που ηταν ποιο αδυνατη απο μενα(οχι πως ηταν αδυνατη απλα ποιο αδυνατη απο μενα ) ενοιωθα χαρα καθε φορα που την εβλεπα να εχει βαλει εστο 2 κιλα ενοιωθα οτι ειναι ομορφοτερη και γενικα μειονεκτικα απεναντι της .... μετα απο πολυ σκεψη αρχισα ομως να επικεντρονομαι σε αλλα χαρακτηριστικα οπως η προσωπικοτιτα, το χιουμορ , το οτι ολοι με συμπαθουν και το κυριο οτι πλεον εχω αρραβωνιαστει με τον συντροφο μ κ ειμαστε 5 χρονια μαζι πραγμα που αποδεικνηει οχι πως ειμαι ανωτερη γενικα αλλα πως ειμαι ανωτερη στα ματια του δικου μ και αυτο με κανει να νοιωθω καλυτερα.....επηκεντροσου λοιπον κ εσυ στα θετικα σ χαρακτηριστικα και μη ξεχνας ο ερωτας με ερωτα περναει βγες εξω διασκεδασε κ ψαξε καποιον πολυ καλυτερο απ τον πρωην σου καποιον που σ αξιζει πολυ παραπανω γτ αντι να αναρωτιομαστε αν αξιζουμε εμεις καλο ειναι να αναρωτιομαστε καμια φορα μηπως αυτοι δν αξιζουν για μας????μηπως σου εκανε κ χαρη στην τελικη??? οσο για τα κιλα το 52 ειναι υπεροχο νουμερο κιλων μη χασεις κοπελα μ μη χασεις την ζωντανια κ την ομορφια σ απο ενα ανοητο κομπλεξ ασε που στα δικα σ ματια μπορει το ποιο αδυνατο να φανταζει ποιο ωραιο αλλα αυτο ειναι κατι που για το 99,9 των αντρων δεν ισχιει :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::punk::punk::pu nk::punk:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Originally posted by φωφη

    οχι πως ειμαι ανωτερη γενικα αλλα πως ειμαι ανωτερη στα ματια του δικου μ και αυτο με κανει να νοιωθω καλυτερα.....
    Βέβαια ακόμη καλύτερο είναι να είσαι ψηλά στα δικά σου μάτια κι όχι ετερόφωτα.
    Να μη χρειάζεσαι κάποιον άλλον για να μπορέσεις να δεις τον εαυτό σου θετικά.
    Έτσι ούτε εξαρτάσαι από άλλους ούτε ρισκάρεις να χάσεις αυτήν την οπτική εαυτού,
    αν κάποια στιγμή τα πράγματα αλλάξουν κι ο άλλος πάψει να σε βλέπει όπως θέλεις να σε βλέπεις.
    Επίσης να προσέξουμε στη σημαντική σχέση με τον άλλον, τι αγαπάμε πραγματικα: τον άλλον
    ή τον εαυτό μας κοντά του; Αγαπώ δηλ. τον Κίτσο για τον Κίτσο ή για τη Nadine του Κίτσου;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    9
    ποπο πραγματικα δεν το ειχα σκεφτει ποτε ετσι απορω πως το σκεφτηκες εσυ :fake sniffle: καμια φορα ισως ενας αγνωστος σε καταλαβαινει καλυτερα κ απο τους ποιο κοντινους.... οντως πρεπει να το δουλεψω λιγο το θεμα αυτοεκτιμηση εχεις δικιο σε ευχαριστω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    9,648
    Καλημέρα, momo!
    Με συγχωρείς που αιθαίρετα υπέθεσα πως έχετε χωρίσει.
    Πραγματικά όλοι αξίζουμε δεύτερες ευκαιρίες, μη σου πω και περισσότερες...
    Τα όρια του καθενός και τι αντέχει να διαχειριστεί είναι καθαρά προσωπική υπόθεση.
    Κι επίσης η συγχώρεση προϋποθέτει δουλειά με τον εαυτό μας και μεγαλείο ψυχής!
    Ο εγωισμός από την άλλη είναι τόσο σαγηνευτικός που το μόνο εύκολο είναι να του παραδοθούμε...
    Πολύ χαίρομαι που αποφάσισες να μιλήσεις σε κάποιον! Εύχομαι να συνεργαστείτε θετικά και να σε βοηθήσει!
    Κι όσο κι αν νιώθεις κουρασμένη, μην εγκαταλείπεις! Κανένας δε θα φροντίσει περισσότερο τον εαυτό σου
    από σένα! Όπως λέω χαριτολογώντας καμιά φορά "είναι μια βρωμοδουλειά, αλλά κάποιος πρέπει να την κάνει!"
    Καλή σου δύναμη με όλα! Φιλάκια πολλά!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •