Γαστρικη πτυχωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288

    Γαστρικη πτυχωση

    Γεια σας παιδάκια! Τι κάνετε;; Ελπιζω να ειστε ολοι καλα!

    Ηθελα να σας ρωτησω μηπως ξέρετε αν καλυπτεται απο ταμεια εστω μερος του κοστους μιας γαστρικης πτυχωσης. Εχω μαυρα μεσανυχτα και δεν βρισκω κατι... Ενδιαφερεται η μητερα μου, είναι παχύσαρκη εδω και χρονια και καθε διατροφη που κανει αποτυγχανει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Αν η μαμά σου ενδιαφέρεται σοβαρά, καλό θα ήταν το πρώτο που να ερευνήσετε να μην είναι αν τα ταμεία καλύπτουν αυτήν την επέμβαση αλλά αν αυτή η επέμβαση είναι η κατάλληλη. Επανειλημμένως, έχει απαντηθεί σε αυτό το φόρουμ το θέμα της πτύχωσης, του δακτυλίου, του μπαλονιού. Πρόκειται για μεθόδους αμφίβολης αποτελεσματικότητας. Ψάξε λίγο και θα δεις.
    Επίσης, τα δημόσια νοσοκομεία που έχουν τμήμα βαριατρικό, καλύπτουν ΠΛΗΡΩΣ το κόστος μια επέμβασης. Ο ασθενής δεν έχει καμία υποχρέωση να πληρώσει ο,τιδήποτε.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Mak εγώ είμαι της άποψης όποιος ενδιαφέρεται για κάποια επέμβαση να ρωτήσει το γιατρό που θα επισκεφθεί αν καλύπτει ή τι καλύπτει το ταμείο. Όσο πάνε τα πράγματα χειροτερεύουν και κόβουν συνεχώς παροχές, οι κυβερνώντες. Πλέον στο πακέτο εξετάσεων που κάνω ανά 6μηνο το μισό το πληρώνω από την τσέπη μου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Μαρία, έχεις δίκιο. Εγώ την έκανα πριν 5 χρόνια και δεν έχω πληροφόρηση τι ισχύει αυτή τη στιγμή. Φαντάζομαι, όμως, ότι όσον αφορά στα χειρουργεία, δεν μπορεί ο ασθενής να πληρώνει από την τσέπη του.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Ευχαριστώ!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •