Αναζήτηση Διατροφολόγου και Ενδοκρινολόγου. S.O.S.!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2

    Αναζήτηση Διατροφολόγου και Ενδοκρινολόγου. S.O.S.!!!

    Γειά σας παιδιά!

    Ζητάω τη βοήθειά σας!!

    Θα ήθελα να μου συστήσετε κάποιον καλό διατροφολόγο που να είχατε μείνει ευχαριστημένοι..
    Αυτό που ψάχνω είναι κάποιος με γνώσεις, που να είναι συζητήσιμος και πρόθυμος να μου μάθει κάποια πράγματα (να με εκπαιδεύσει αν θέλετε),
    όπως και να έχει μηχανήματα στο ιατρείο του και όχι απλώς μια ζυγαριά..
    Και φυσικά, να είναι άνθρωπος. Να μην κοιτάει μόνο την τσέπη του..
    Σωστός επαγγελματίας δηλαδή.
    Το ξέρω. Ζητάω πολλά!
    Ακόμα και να στερεί σε κάποιο από τα παραπάνω^ ο γιατρό σας, θα ήθελα να μου στείλετε τα στοιχεία του!
    Για να μπορώ να έχω εναλλακτικές.

    Επίσης, διάβασα σε άλλο θέμα ότι εξίσου σημαντικός είναι ο ενδοκρινολόγος. Και κάποια άτομα υποστήριζαν μάλιστα, πως αυτός
    θα πρέπει να σου δίνει και να διαμορφώνει το διατροφολόγιό σου και όχι ο διατροφολόγος.
    Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Προσωπικά, αν και είμαι της άποψης 'κάθε ένας στον κλάδο του', πιστεύω πως αυτές οι δύο ειδικότητες καλό θα ήταν (και πρέπει) να συνεργάζονται
    για να ρυθμίσουν το ζήτημα υγείας του ασθενή. Και η διατροφή που θα προκύψει να είναι συνδοιαστική και των δύων (και σύμφωνα πάντα με
    τα αποτελέσματα των εξετάσεων -ορμονικών και μη-)..

    Όπως και να 'χει, επειδή καλό είναι να έχω και έναν ενδοκρινολόγο σταθερό να με παρακολουθεί, θα ήθελα να μου δώσετε στοιχεία κι αυτής της
    ειδικότητας.

    Λοιπόν, αυτά για την ώρα.
    Θα επιστρέψω κάποια στιγμή για να πω παραπάνω πράγματα για την ιστορία μου, καθώς είναι το 1ο θέμα που φτιάχνω στο φόρουμ (αν και σας παρακολουθώ
    εντατικά καιρό τώρα..) και ήταν κάπως άχαρο με το "καλωσήρθες" εγώ να ζητάω βοήθεια... Αλλά επειδή δε με παίρνει να κάνω πειράματα μόνη μου και να
    πηγαίνω από πόρτα σε πόρτα στο κουτουρού, θέλω να πάω "συστημένη" σε κάποιον, που να γνωρίζω όντως πως είναι καλός και πως είχατε μείνει ευχαριστημένοι
    από τη συνεργασία μαζί του..

    Αρχίζουν και οι καλοκαιρινές άδειες τώρα... Φοβάμαι μήπως "δεν προλάβω να βρω" !!.. :(


    Υ.Γ. προς τους administrators του forum: Επειδή πραγματικά καίγομαι αυτή τη στιγμή και χρειάζομαι επειγόντως να βρω κάποιον γιατρό
    αυτών των ειδικοτήτων, έχω ανοίξει κι άλλο θέμα στη στήλη Βουλιμίας.
    Θα ήθελα αν είναι δυνατόν, να μη μου διαγράψετε κάποιο από τα δύο μηνύματα.. Αλλά ούτε και να μεταφέρετε το μήνυμα στη στήλη με τα
    Διάφορα..
    Θέλω να έχω όσο πιο πολλές πιθανότητες να το δει κάποιος και να μου απαντήσει...
    Ευχαριστώ εκ των προταίρων! :)

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    23
    Κοιταξε θα σου προτεινω εναν πολυ γνστο μου ειναι οικογενειακος μας φιλος,ειναι πολυ εμπιστος ανθρωπος κατανοητικος και πολυ καλος επαγγελματιας, Εχει Διαιτολογικο Γραφειο στο Κιατο Κορινθιας.Λοιπον Νικολαος Ζερβας λεγεται και το κινητο του ειναι 6974796880. Μπορεις επισης να του κανεις αιτημα φιλιας και απο facebook ονομα fb(Nikos Zervas ) Eλπιζω να σε βοηθησα σε αυτο που ψαχνεις!:))

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •