Δεν χάνω πλέον κιλά - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Αυτη ειναι η επιτυχία της επέμβασης απο οσα εχω διαβασει,να ξερεις πως θα τα διατηρήσεις.. Χαιρομαι για τα νεα σου, ειναι δυσκολη εποχή, καταλαβαινω, αλλα η υγεια ειναι πανω απο ολα. Ευχομαι τα καλυτερα! Κ στα δικα μας, ελπιζω να φτάσουμε τον στοχο μας κ να μάθουμε να διατηρούσατε ..

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    τι λες παιδάκι μου,κάνε δουλειά σου
    Χαιρομαι που τα καταφέρνεις και που πας τόσο καλά,έστω και με τις δυσκολίες στην διατροφή ,αλλά εκεί πάνω κάτω όλοι/ες έχουμε ένα θέμα γιατί τα ποιοτικά/υγιεινά προιόντα είναι πολύ πιο ακριβά και έτσι λοιπόν ο καθένας μας βολεύεται όπως μπορεί,αλλά από το ολότελα όμως

    Ελένη ,για το διψήφιο ρε γαμώτο...θα κάνω πάρτυ όταν πιάσω τα 99 χαχαχαχα

    και όλο αλλάζω ticker...thank u Μαρία!

  3. #48
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    37
    Δεν γινεται να τρως 1100 θερμιδες και να μην χανεις βαρος. Ακομη και αν εισουν σε κωμα ,θα εκαιγες 1200 θερμιδες ! Επομενως πρεπει να σκεφτεις το προφανες: τρως περισσοτερες θερμιδες! Οι κλασικοι λογοι που συμβενει αυτο ειναι :
    -θεωρεις οτι τα ηγιεινα τροφιμα εχουν λιγοτερες θερμιδες (φρουτα- κλπ) .Σε εσενα δεν ισχυει γιατι πας σε διατροφολογο
    -υπολογιζεις τις θερμιδες με το ματι . Μια κουταλια λαδι που μας ξεφυγε και ετρεξε μπορει να εχει και 50% περισσοτερες θερμιδες
    -Τσιμπολογας ,νομιζοντας οτι δεν ειναι τιποτα ιδιετερο .
    -Τρως απ'εξω και τα μετρας θερμιδικα ,ομοια με τα σπιτικα .Το φαγητο απ εξω εχει συνηθως 30% περισσοτερες θερμιδες .
    Προσπαθησε να γινεις αντικειμενικη με το τι τρως.Αλλιως απλα θα νομιζεις οτι καποιος σε καταραστηκε
    Αν δεν ξερεις ποσσες θερμιδες εχει ΜΗΝ το τρως.Ετσι θα εισαι σιγουρη οτι ακολουθεις προγραμμα και δεν θα ριχνεις το φταιξικο σε εκεινο το κρουασαν που δεν ελεγε ποσσα γραμμαρια ηταν.
    Μειωσε τους απλους υδατανθρακες στο ελαχιστο (στο μηδεν).Κρατα μονο σαλατες και φυτ ινες.
    Ιστορια: Με ρωτησε μια φορα ο διατροφολογος αν θελω και προγρ. διατροφης μαζι με την λυπομετρηση και οταν του ειπα :" ναι αν μου ετοιμασετε μια χαμηλων υδατανθρακων" γουρλωσε και ειπε οτι αυτο ειναι αντιεπαγκελματικο και μπορει να παθω κατι. του λεω ΟΚ λοιπον :" αν μου πεις τι απαραιτητο για τον οργανισμο εχουν οι απλοι υδ/κες και τι κακο θα παθω αν τρωω μονο σαλατες απο υδ/κες, θα παρω το προγραμμα σου" ,παραδεχτικε οτι μπορω κανω κανω μια τετοια διαιτα για λιγο καιρο ...εως 2 χρονια !!! Ακου απαντηση....:smile:
    :starhit:

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Καλησπέρα Nick

    Πλέον άλλαξα διατροφολόγο (εδώ και 1 μήνα περίπου) γιατί πραγματικά είχα αρχίσει να μην νοιώθω καλά γενικότερα με τον εαυτό μου και επιπλέον να νοιώθω και κορόϊδο (μεγάλο κιόλας)
    έχεις δίκιο σε όλα..βασικά αν έβλεπες διατροφή που μου έδινε η προηγούμενη θα τράβαγες τα μαλλιά σου,αρχικά δεν μου είχε φανεί περίεργο αλλά στην πορεία είδα ότι δεν γινόταν δουλειά!

    οι 1100 που αναφέρεις ήταν όταν πρωτοξεκίνησα σε άλλη πάλι όπου με αυτήν έχασα μπαμ μπαμ 20 κιλά και αυτό ήταν...και επειδή δεν ήταν ιδιαιτέρως συνεργάσιμη και επειδή δεν ξεκολλούσε η ζυγαριά με τίποτα,πήγα στην επόμενη όπου με αυτή πήγαμε στο άλλο άκρο διατροφής.

    Μην τα πολυλογώ,άργησα λίγο αλλά πλέον έχω βρει επαγγελματία αλλά και άνθρωπο και χωρίς να πεινάω,χωρίς υπερβολές και με πολύ συζήτηση έχω μπεί σε μια σειρά και έχω ξεκινήσει πλέον να χάνω πάλι

    ΥΓ: Για εμένα προσωπικά (σαν Κλαίρη) ο κατήφορος επέρχεται όταν ενώ δίνω μάχη δεν βλέπω αποτέλεσμα,εκεί δυστυχώς λυγίζω..προσπαθώ να το αλλάξω όμως..πλέον η "περιπέτεια" συνεχίζεται στο νήμα "και ξανά προς τη δόξα τραβώ"

  5. #50
    Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    37
    Εγω να δεις καλληματα.... Αλλαγες σε προγραμματα , σφιξιμο/χαλαρωμα , παρε/δωσε... Ακομη το ψαχνω... Σε μενα ως πιο συμαντικος παραγοντας αποτυχιας ειναι το τσιμπολογιμα.Ειναι υπουλο και ειναι συνεχεια μπροστα μου. Παιδακια στο σπιτι να εγκαταλειπουν παντου θερμιδες και εγω με το μεταπολεμικο συνδρομο να λιμπιζομαι να το πεταξω.... Η μονη διαιτα που με σωζει απο τετοια ειναι η διαλειματικη νυστεια , αλλα δεν μπορω αυτο το καιρο λογω ...θεραπειας.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •