Ημερολόγιο της Αιλουρίτας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 82
  1. #16
    Δουλτσινέα κανονικά πρέπει να ανοίξω δικό μου ημερολόγιο για να σου απαντήσω αλλά πιστεύω η φίλη αιλουρος δεν θα θυμώσει και θα δείξει κατανόηση.ναι δουλεύω, έχω παρέες , έχω κ σύντροφο αλλά όπως σου έχω πει είμαι σε φάση που νιώθω εξαιρετικά βαριά κ κουρασμένη απόλα. Έχεις πολύ δίκιο σε αυτά που λες κ προσπαθώ με διάφορα τρικ όπως αυτά που αναφέρει η αιλουρίτα να πάρω τα πάνω μου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    γλυκούλιδές μου :love:

    μπράβο Δουλτσινέα! τώρα ο τίτλος είναι καλύτερος που έβαλες!
    καλύτερα να το ονομάσεις ημερολόγιο παρά κατάντια τσ τσ τσ! :yes:

    η αλήθεια είναι οτι εκείνη τη στιγμή το κατάλαβα, για αυτό είπα οτι έπιασα τον εαφτό μου στα πράσα.
    όπως είπε η μαντάμ σου σου τόσο καιρό το είχα στον αυτοματισμό,και ούτε που το καταλάβαινα. Μου ερχόταν να χλαπακιάσω
    μια βλακεία; το έκανα χωρίς να σκέφτομαι. Τουλάχιστον το καταλαβαίνω τώρα. Ελπίζω να είστε καλά! έχω δυο τρείς μέρες να μπώ!

    Μαντάμ σου σου πολύ με άρεσε η ιδέα με το 15 λεπτη καθαριότητα! Και εγώ έτσι ακριβώς αισθάνομαι για κάποιο λόγο.. βαριά και κουρασμένη απο όλα. Η μαμά μου με κοροιδεύει και λέει οτι κάθομαι σπίτι συνέχεια λές και είμαι καμιά γιαγιά.
    τέλος πάντων. Φάση θα είναι, θα περάσει.. θα σηκωθούμε κάποια στιγμή και θα είμαστε καλύτερα,
    ίσως μανδάμ σου σού απλά χρειάζεσαι λίγο ξεκούραση και ύπνο. Ισως ο οργανισμός να έχει ανάγκη και τον καναπέ του λίγο.
    Δεν χρειάζεται να ζοριζόμαστε γιατί βγαίνει σε χειρότερο.

    όλα καλά θα πάνε.

    :blush:

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    προσπαθώ να είμαι καλά, άν και επηρεάζομαι αρκετά απο τα προβλήματα των κοντινών μου ανθρώπων..
    τέλος πάντων.. με την διατροφή τα πάω λίγο καλύτερα, τρώω περισσότερα φρούτα τώρα, είναι μια πρόοδος.
    Αλλά τώρα που είμαι μετά απο μήνες(!) αδιάθετη (δεν είχα λόγο άγχους + στεναχώριας ) την μία θέλω να φάω το σύμπαν, και την άλλη τίποτα.
    θα περάσει λίγες μέρες είναι προσπαθώ να το παλέψω..
    αρκεί να μπεί το σώμα μου πάλι σε ρυθμό.

    το τραγούδι είναι υπέροχο! μου θύμισες τα γυμνασιακά μου χρόνια


    :love:

    σας ευχαριστώ που μου γράφετε!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μια χαρα θα μπεις στους ρυθμούς σου!! Να μην ανησυχεις..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    σε ευχαριστώ Ελένη <3

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Αιλουριταα, ηρθα και εγω στο παρτυ! <3
    Πολυ ωραιο που εχουμε ολες απο ενα ''ημερολογιο''
    Απο οτι πηρε το ματι μου, τελειωσες σχολη?DDDDDD Θα πρεπει να πετας ^^ Οσον αφορα τη διατροφη κλπ κλπ να θυμασαι οτι καθε μερα ειναι καινουργια, οτι καθε μερα σε φερνει πιο κοντα στον στοχο σου, οτι κανεις κατι για σενα και κυριως οτι αγαπας το σωμα σου και του λες ελα γλυκουλι μου, εισαι ομορφο, εσυ με τα λιπη σου, και μαζι θα συνεργαστουμε για να σε κανουμε πιο υγιες. Δε λεω ομορφο. Υγιες με αποτελεσμα να με κανεις να νιωθω καλυτερα.
    Εγω αν και ποτε δεν εκανα υπερφαγικα, η αισθηση οτι ''κανω διατροφη'' ειναι πολλες φορες ψυχαναγκαστικη με αποτελεσμα να θελω να φαω πολλες φορες μηχανικα. Οταν με πιανει το ριχνω στο γιαουρτι και μου περναει. Βρες συνδυασμους νοστιμους και υγιεινους. Σημερα εβαλα στην παγοθηκη μου μονο γιαουρτι και εβαλα μεσα κ αμυγδαλα και εχει βγει σαν γρανιτογιαουρτοπαγωτακια!! !!!!! Ανυπομονω το βραδυ που θα φαω γιαουρτι να εχει πηξει ακομα περισσοτερο!

    Κουραγιο και παμε!:bouncing:

    (Υ.Γ το ονομα σου ειναι κατι τρελο και χαρουμενο ταυτοχρονως κ για καποιον λογο μου βγαζει μια αισιοδοξια και μ αρεσει πολυ!!!)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    καλώς το τριανταφυλλάκι
    Ναι και εμένα μ'αρέσει που έχουμε ημερολόγια και ο καθένας μπορεί να γράψει και να σχολιάσει,έχει πλάκα και
    γνωρίζεις τους άλλους πέρα απο την διατροφή και τα κιλά!

    τώρα που τελείωσα με την σχολή νιώθω απο την μία ότι έχω χρόνο να κάνω πράγματα που παλιά δεν προλάβαινα και απο την άλλη μου λείπει να πηγαίνω.

    πολύ τέλειο αυτό με το γιαούρτι με τα αμύγδαλα! δεν το είχα σκεφτεί,θα το δοκιμάσω όπως δίποτε!!! σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα! <3

    χαχαχα το όνομα το έβαλα για να μου θυμίζει τις γελοίες τσαχπινιές που κάνουν τα γατάκια, όταν βλέπω τα κόλπα τους με κάνουν πιο χαρούμενη
    όπως αυτό εδώ http://giphy.com/gifs/oEcIuZ9RkjYGs

    έχω επίσης ένα μπράβο να σου πώ,διαβάζοντας το ημερολόγιό σου!
    θαυμάζω πολύ την προσπάθειά σου, και να είσαι πάντα έτσι δυνατή. Να μην τα βάζεις κάτω για κανέναν!
    Να ξέρεις, τουλάχιστον σε εμένα έδωσες λίγο δύναμη και έμπνευση! :starhit:

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Αληθεια??? Αυτο δεν περιμενα να το ακουσω ποτε απο καποιον...Για την δυναμη και την εμπνευση! Σ ευχαριστω πολυ, νιωθω πολυ ωραια τωρα , με συγκινησες

    Να και τα παγωτογιαουρτινια η αλλιως γιαουρτοπαγωτινια!!!! Θελουν λιγο χρονο να ξεκολλησουν απο την παγοθηκη η αληθεια ειναι, αλλα ειναι δροσιστικα σαν παγωτο. Η συνταγη που ειχα βρει ηταν οτι αναμειγνυεις γιαουρτι με μελι και βαζεις μεσα κομματακια φραουλας η ροδιου και ετσι το βαζεις στην παγοθηκη. Καθως δεν ειχα ουτε μελι ουτε αυτα τα φρουτα εβαλα σκετο γιαουρτι κ σε μερικα εβαλα αμυγδαλο σε αλλα καρυδι. Ηταν γευστικα δροσιστικα και πολυ θρεπτικα!!! Ελπιζω η φωτογραφια να ανεβει!:smug b::spin:

    https://scontent.fath3-2.fna.fbcdn.n...23&oe=5790EF45

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Που υπάρχει αυτή η συνταγη΄? Φαίνονται τέλεια

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    όντως φαίνονται καταπληκτικά! απο ότι κατάλαβα βάζεις στις παγοθήκες γιαούρτι και ό,τι θέλεις μαζι, αμύγδαλο φρουτάκια μέλι..
    πολύ καλή ιδέα!!!:thumbup::thumbup:

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Ελενη, Δεν θυμαμαι που το είχα δει, αλλά δεν χρειαζεσαι συνταγη. Οπως ειναι ο κεσες γιαουρτιου, το παιρνεις, το βαζεις στην παγοθηκη κ ετοιμος. Εγω εβαλα αμυγδαλο σε μερικα κ σε αλλα καρυδι. Απλως αυτο π ειχα δει ηταν οτι το αναμειγνυεις με μελι και βαζεις κ κομματακια φραουλας η ροδιου απλως δεν ειχα κ το δοκιμασα σκετο. Πολυ καλο το αποτελεσμα κ παλι

    Αιλουριτα, ναι ακριβως και ειναι κ λιγο ξεγελαστικο. Δηλαδη επειδη εχω φαει κ τα παγωτακια μου τωρα ξαναμπηκα σε προγραμμα και με αυτον τον τροπο δεν μ λειπουν καθολου Κιολας στα παγωτα δεν μαρεσουν τα σκουρα, σοκολατα κλπ, συνηθιζω ν τρωω βανιλια κ καραμελα οποτε ειναι αρκετα κοντα γευστικα κ μ καλυπτει

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Είναι πραγματικά τελεια, το γιαουρτακι πολύ πιο απολαυστικό έτσι, με λίγο αμύγδαλο ειδικά, θα το δοκιμάσω άμεσα!! Ευχαριστούμε!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Γατουλίνι!! :starhit::starhit: με σκλαβώνεις!




    Δουλτσινέα ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον, αλλά δεν έχω και τόσο ευχαριστα νέα..

    τρέχουμε τώρα στα νοσοκομεία με τη γιαγιά που έκανε κρίσιμη εγχείρηση και έχουμε αποσυντονιστεί όλοι μας..
    για διατροφή να μην μιλήσω καλήτερα..
    ή μάλλον θα μιλήσω. Μπάς και καταλάβω καλύτερα τι γίνεται.
    εκεί που έκανα την προσπάθεια της διατροφής και εμαθα για το πρόβλημα με την γιαγιά, ξαφνικά λές και ξέσπασα. Λές και ήθελα να τιμωρήσω τον εαυτό μου τρώγοντας ό,τι έβρισκα μπροστά μου. ή μάλλον λές και ήθελα παρηγοριά. ή και τα δύο.. έχει να μου συμβεί πολύ καιρό αυτό το ξέσπασμα.
    το έκανα μέχρι να σκάσω.

    επίσης με είδα σε ένα καθρέφτισμα μιας βιτρίνας στον δρόμο και δεν αναγνώρισα τον εαυτό μου. Αρνήθηκα, δεν ήθελα να πιστέψω οτι δείχνω έτσι. Εκανα αρνητικές σκέψεις..
    Αρχίζω και σκέφτομαι την ιδέα ενός ψυχολόγου.
    Δεν θέλω να είμαι πάλι έτσι. Να σκέφτομαι τέτοια πράγματα και να νιώθω απαίσια.Να τρώω απο στεναχώρια και μετά να στεναχωριέμαι που είμαι έτσι. Θέλω να τα καταφέρω,να νιώθω οτι έχω δύναμη! Να νιώθω νικήτρια!

    πραγματικά με όλα αυτά που μας έχουν τύχει τώρα αισθάνομαι να μην έχω την δύναμη να σηκωθώ.
    να μαζέψω τα κομμάτια μου..

    Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

    Ευχαριστώ και πάλι όσοι μου γράφουν αλλά και όσοι διαβάζουν.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Ευχομαι να πανε ολα καλα με τη γιαγιά σου!!! Οσον αφορα το σκελος το διατροφικο σε νιωθω. Δεν με αναγνωριζω που με πιανει επιθυμια να τρωω ακομα κ χωρις να το θελω καποιες φορες. Ειναι κ η σκατοκοινωνια. Τα ρατσισταρια. Που σε κανουν χωρις να το θελεις να αποκτας εκατο κομπλεξ παραπανω απο αυτους. Εμενα ολες μ οο φιλες ειναι γυρω στα 45-50 κιλα κ ενω φαινομενικα θα πουν οτι ειμαι ωραια κλπ ξερω κ βλεπω κ νιωθω μια μικρη υποτιμηση, ενω εχω προσεξει σχολια ειρωνικα γ αλλους π εχουν παραπανω κιλα. Ενταξει δεν το κανουν ολες αλλα κ παλι ενα ποσοστο. Κ νιώθεις τερας. Κ νιώθεις ασχημη. Κ βλεπεις τ ποδια σου κ θες να σε καταπιει η γη. Ετσι ειμαι. Και αντι να προχωρσουμε με πυγμη ξεροντας οτι θα πετυχουμε, πεφτουμε κι αλλο κ δεν σηκωνομαστε ποτε. Και ταλαιπωρουμε τον εαυτο μας. Κ αν χασουμε λιγο επειδή παλι συγκριτικα με αλλες γνωστες φιλες κλπ ειμαστε πολυ πιο παχουλες νιωθουμε οτι ειμαστε στο μηδεν κ δεν θελουμε να βλεπουμε την προσωπικη μας προοδο. Κ παλι ξαναπεφτουμε. Δεν γινεται ετσι ομως . Για να πετυχει η οποια προσπαθεια πρέπει να εχουμε συνειδητοποιησει κ αποδεχτει το σωμα μας. Δεν νομιζω να το εχω κανει ουτε εγω αυτο... Παντως Ειναι να κανουμε την αρχη με μια αποφαση. Ονλι δατ. Και ολα γινονται τελικα για να φτασουμε καπου, αυτο μην το ξεχασεις ❤

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

    Συγκινούμαι!!

    πολύ ωραίο τραγουδάκι Δουλτσινέα!! Σε ευχαριστώ:love::love:

    Οσο για τον ψυχολόγο που με ρώτησες, αισθάνομαι οτι όλα τα θέματα που φαινομενικά είναι ασχετα με την διατροφή, όλα με επηρεάζουν εκεί. Μόλις θα έχω κάποιο θέμα,
    θα ξεσπάσω εκεί, θα φάω ότι βρώ μέχρι να μου προκληθεί εμετός απο μόνος του. Τώρα που το γράφω και το διαβάζω μπλιάχ, αλλά ειναι αληθεια.
    Εχω παρατηρήσει οτι όσο είμαι καλά,και δεν έχω θέματα.. με την διατροφή έχω καλή σχέση, αλλα τώρα μετα απο χρόνια που παρουσιάστηκε αυτό πάλι τα ίδια.
    αισθάνομαι γενικά λές και δεν ζω. Λές και περιμένω να ζήσω και να είμαι ευτυχισμενη με τον εαυτό μου όταν θα είμαι στα φυσιολογικά κιλά μου.

    Σήμερα πάντως το πήρα απόφαση. Τέρμα ο,τι φαγαμε φάγαμε! χιε χιε

    με βοηθησε και το νεο ημερολογιο της μωβ, και λεω να ακολουθησω!

    απλά να αγαπήσω τον εαυτό μου, να μου δίνω καλύτερη τροφή και να κάνω πιο πολύ γυμναστικη. θα πετυχουμε!

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •