Μικρα βηματακια για μεγαλες αλλαγες!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230

    Μικρα βηματακια για μεγαλες αλλαγες!

    Σκεφτηκα να γραφουμε εδω τι κανουμε σε καθημερινη βαση για να φτασουμε ενα βημα πιο κοντα στους στοχους μας!
    Αλλωστε οι μεγαλες αλλαγες δεν γινονται σε μια νυχτα, αποτελουνται απο μικρες νικες και προσπαθειες που σε βαθος χρονου αθροιστικα δινουν ενα υπεροχο αποτελεσμα!
    Το ταξιδι μας ας ειναι ομορφο και απολαυστικο!
    Και σιγουρα το να εκτιμουμε τα θετικα στην πορεια μας μονο καλο μπορει να μας κανει!
    Ας καμαρωσουμε και λιγο τους εαυτους μας, να μας κανακεψουμε και να μας χαιδεψουμε :starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    Προσωπικα αυτο που εχω αμεσα στο προγραμμα ειναι γυρνωντας σπιτι αργα το βραδυ να μην τρωω φαγητο η σαβουρες αλλα κατι ελαφρυ πχ φρουτο με γιαουρτι σογιας. Η τιποτα! Και να εχω παρει το βραδυνο μου νωρις απογευμα/βραδυ. Πιστευω οτι απο αποψε θα το καταφερνω γιατι μου αξιζει!
    Και για ελαφρυτερο στομαχι, και για καλυτερο υπνο, και για ενα ακομα βηματακι προς την απωλεια βαρους!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Μπράβο πεταλουδάκι μας!

    πολύ ωραίο το τόπικ!
    θα τα καταφέρεις! και συμφωνώ απόλυτα με τους μικρούς στόχους-μικρές νίκες!
    θα βάλω λοιπόν τον ίδιο στόχο με εσένα για σήμερα, να φάω κάτι ελαφρύ για βράδυ μιας και το πήγα καλύτερα σήμερα.
    Αμα θέλεις ας το κάνουμε σαν υπόσχεση μαζί, και να γράψουμε το βράδυ για το πώς τα πήγαμε!

    :thumbup::thumbup:

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    77
    Αχ ωραία!!!Μου αρέσει αυτό το τόπικ. Και εγώ θέλω να βάλω στόχο να φάω κάτι ελαφρύ το βράδυ γιατί όλο βγαίνω τώρα τελευταία και το έχω παρακάνει με τα ποτά και τα σουβλάκια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Χθες που πηγα σε γαμο, κρατηθηκα κ εφαγα σαλατα με λιγο κρεας κ ενα κομματακι απο την τουρτα.. δυσκολευτηκα λιγο, αλλα τα καταφερα!!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Εγω σημερα πηγα παραλια και μου εδωσε θαρρος! Γενικα εχω παρατηρησει οτι οταν βγαινω απο το σπιτι κινουμαι και καταπιανομαι με κατι, ξεχναω και το φαι και οταν ''πρεπει'' να φαω ειτε γιατι εχει περασει η ωρα ειτε γιατι εχει φτιαξει η μαμα φαι μου βγαινει να φαω πολυ λιγοτερο σε συγκριση με τις φορες που βρισκομαι σπιτι ολη μερα μεσα στη δροσια του air condition.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εγω οταν δουλευω το παθαινω αυτο οχι παντα.. αλλα συχνα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    πεταλουδάκι πώς τα πήγες με τον στόχο σου;



    Ελπίζω να μας έχεις καλά νέα!

    εγώ χθές τα πήγα καλά για βράδυ, αν και είχα τρεξιμο!
    σήμερα βαζω στόχο να κοιμηθώ λίγο και μετά να ξεκινήσω γυμναστική :bouncy:

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    ωραια! 24/7 ανοιξα το θεμα και να'μαι 19/8 πρωτη προσπαθεια χαχαχαχαχ εσεις πως πατε? Ο στοχος μου ισχυει, πηρα βραδυνο στη δουλεια κατα τις 11 και γυρισα πριν λιγο και ο στοχος ειναι να μην φαω κατι αλλο. Δεν πειναω αλλα αν ετρωγα οταν πεινουσα δε θα ημουν σε αυτα τα κιλα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μια χαρά θα τα πας! Ο πρώτος καιρός είναι δύσκολος το ξέρεις, μετά συνηθίζει ο οργανισμός και μας φτιάχνει την διάθεση όταν βλέπουμε την ζυγαριά να πέφτει!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Πάνω στο θέμα αυτό, πάντα όταν ξεκινούσα να τρώω γλυκό, δεν μπορούσα να σταματήσω στο ένα.... Τους τελευταίους μήνες που προσπαθώ να μειώσω το βάρος μου, ακριβώς επειδή φοβάμαι ότι εάν δοκιμάσω να φάω γλυκό, δεν θα συγκρατηθώ στο ένα ή στο λίγο και θα φάω και άλλα απέφευγα να δοκιμάσω καν, που και αυτό δεν είναι φυσιολογικό καθώς, και το γλυκό ή η γεύση από κάτι γλυκό είναι επιθυμία κάθε ανθρώπου κάποιες φορές. Πάντως κατάφερα και δοκίμασα μισό και είπα φτάνει, το άλλο άλλη μέρα, και το κατάφερα ήδη 3 φορές! Ελπίζω να συνεχιστεί...

  12. #12
    μπραβο ελενη! μετα απο τοσο στοχευμενη προσπαθεια ειμαι σιγουρη οτι δεν θα χασεις τον δρομο σου! δεν μπορουμε κ μια ζωη να μην τρωμε κατι επειδη νομιζουμε οτι δεν θα σταματησουμε. καλημερα :starhit:

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Ιρενε μου ετσι ειναι!!! Βλεπω κ την διαφορα, 30 χρονων κ δυσκολευομουν να σκυψω να δεσωτα κορδονια, δεν ειναι κ τροπος αυτος να ζεις!! Ειχα θεματα καθημερινοτητας..

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    7
    πολυ σωστο ολο αυτο με τους μικρους στοχους.....Δυστυχως πολλοι ανθρωποι κολλανε στο να χσουν γρηγορα βαρος και ετσι απογοητευονται....εγω βαζω και μικρες επιβραβευσεις....Στα 5 κιλα πηρα κραγιον....Ενα κατακοκκινο mac που πολυ το ζηλευα...Στα 10 πηρα ενα ομορφο φορεματακι....Τωρα κοντευω τα 15 και το τριτο δωρο ειπε ο συζυγος οτι θα ειναι εκπληξη...Ξερω σιγουρα πως στα 20 θα με παει ταξιδακι με τηνWorldVentures !!!! πλακα πλακα ακριβη θα μας βγει αυτη η διατροφη....Σκεφτομαι στα 25 να του ζητησω καποιο ορφανο γυμναστικης για το σπιτι να κανουμε και αποσβεση τα λεφτα του γυμναστηριου...οπως καταλαβαινεται ειναι πολυ τυχερος γιατι χανω αργα τα κιλα :crazy::crazy:

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Ααα και εγώ το ίδιο κάνω! Μάλιστα γράφω και λίστα! :roll::smilegrin::smilegrin:
    Τι γλυκό που θα σου κάνει έκπληξη ο αντρας σου!! Μπράβο παιδιά, έτσι να είστε δεμένοι και αγαπημένοι!!:love:
    εγώ σκέφτομαι για τα πρώτα 10 κιλά που τα υπολογίζω γύρω στην πρωτοχρονιά να κάνω ανταυγες στα μαλλιά! Να έχω και χτένισμα για το ρεβεγιον χεχεχε :P:P

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •