I'm back.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: I'm back.

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386

    I'm back.

    Εδω περα βοηθαμε τα νεα μελη να ξεπερασουν τα προβληματα τους, δεν καθομαστε να ακουμε τον καθενα να λεει ξερω οτι εχω προβλημα αλλα δεν θελω να το ξεπερασω. Με αυτα που λες, να σου πουμε τι; Οτι εισαι αρρωστη; To ξερεις και μονη σου :p

    Σε πηρα στα σοβαρα στο πρωτο σου ποστ, σε αυτο, λυπαμαι, δεν μπορω..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    με 1.70 ύψος θέλεις να πάς στα 48 κιλα;

    Οι γονείς σου, που σε βλέπουν να αδυνατίζεις σου λένε κάτι για αυτο;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    ένα μονο θα πω. Είσαι 15 χρονών που συμαίνει οτι το σώμα σου είναι στην ανάπτυξη.
    Δηλαδή το σώμα σου προσπαθεί να προσαρμοστεί, είναι ένα παιδί στην ουσία.
    Θα άφηνες το παιδί σου νηστικό όλη μέρα, μονο και μόνο για να χάνει συνέχεια κιλά επειδή δεν θα σου άρεσε το σώμα του;
    Θα σου άρεσε το μικρό παιδί σου, να λυποθυμάει απο την αδυναμία, να είναι συνέχεια άρρωστο, να του πέφτουν τα μαλλιά, να φαίνονται όλα τα κόκκαλά του;
    αν οχι, τότε γιατί να το κάνεις στον εαυτό σου; γιατί κρίνεις τον εαυτό σου τόσο αυστηρά;;
    το μονο που μετράει για εσένα είναι το βάρος; έχουν τοσο σημασία αυτα τα 3 κιλά που θέλεις να χάσεις;
    Πίστεψέ με, αν δεν κάνεις κάτι τώρα, που είσαι στην ανάπτυξη τότε το σώμα σου θα έχει μόνιμες βλάβες για πάντα.
    Θα σου πέφτουν τα μαλλιά και τα νύχια, θα έχεις κηλίδες στο δέρμα σου, δεν θα μπορείς ποτέ να κάνεις παιδιά γιατι δεν θα έχεις περίοδο, θα αρρωσταίνεις συνέχεια,θα είσαι στα νοσοκομεία και ίσως και να μην αντέξεις.

    Μικρή μου, δεν είναι υπερβολικά ολα αυτά. Είναι αληθινά γεγονότα.
    Κανείς δεν είδε καλό απο αυτο.

    Σου τα λέμε για το καλό σου, μην περιμένεις υποστήριξη σε αυτό που κάνεις.

    Απλά σκέψου αν αξίζει ολο αυτο.

  4. #4
    Originally posted by dyingtofit
    Δεν θα αφηνα το παιδι μου να πιστεψει ότι ειναι παχυ εξαρχης βασικα.Η πρόληψη ειναι ο καλύτερος τρόπος αντιμετώπισης
    πάρα πολύ σωστό. αυτό σημαίνει οτι θα γινόσουν πολύ καλή μητέρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    398
    Ελπίζω να μην στεναχωριέσαι για όλες αυτές τις απαντήσεις.
    Και εγώ διάβασα την ιστορία σου και σκέφτηκα αν ήταν αυτό το κορίτσι το παιδί μου θα το βοηθούσα, με πρόληψη
    με ισορροπημένη διατροφή και άσκηση να είναι γερό και δυνατό για πάντα. Δεν θα έκανα το λάθος των δικών μου γονιών.


    Να μας γράφεις για τον εαυτό σου να σε γνωρίσουμε πιο πολύ! όλοι εδώ δεν είμαστε σούπερ τέλειοι, απλά παλεύουμε όλοι μαζι
    ο καθένας με τις δικές του διαφορές!

    :starhit:

    Να είσαι καλά!

    :blush:

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εγώ αυτό που θέλω να σου πω, και αν θέλεις, επεξεργάσου το λίγο, είναι ότι στην ηλικία σου η σωστή ανάπτυξη παίζει ρόλο για την μετέπειτα ζωή και υγεία μας. Μπορεί τώρα να μην σε ενδιαφέρουν αυτά αλλά αργότερα θα έχεις προβλήματα, και τότε θα σε ενοχλούν πολύ και μπορεί να μην λύνονται και εύκολα. Πολλές κοπέλες δεν έχουν περίοδο, δεν μπορούν να τεκνοποιήσουν, χάνουν τα μαλλιά τους, και πολλά άλλα, δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλά σύνελθε λίγο, μην σκέφτεσαι ότι υπάρχει πρόβλημα, πρόσεξε τον εαυτό σου. Δεν είναι το παν στην ζωή το σώμα και το βάρος, να τρέφεσαι σωστά, να γυμνάζεσαι και να είσαι και να δείχνεις υγιής.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    May 2016
    Posts
    5
    Μακαρι να μπορουσα να σας πω τα πάντα...το θεμα ειναι οτι δεν θελω να βρεθουν στο ακυρο ψυχιατροι στην πορτα μου xD 1 ατομο που να με γνώριζε να τα έβλεπε αυτα και να καταλαβαινε ποια ειμαι τοτε τελειωσε το πραγμα.Καταλαβαινω την αναγκη σας να βοηθησετε απλα αυτο θα εκανε την ζωη μου ανω κατω απο πολλες πλευρες...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Εσύ πρέπει να βοηθήσεις τον εαυτό σου, δεν θέλεις να του δώσεις την ευκαιρία να γνωρίσει το μέλλον και όλα τα όμορφα που θα φέρει? Γίνε πιο θετική! Είσαι παιδί έχεις δύναμη!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    46
    Originally posted by dyingtofit
    Μακαρι να μπορουσα να σας πω τα πάντα...το θεμα ειναι οτι δεν θελω να βρεθουν στο ακυρο ψυχιατροι στην πορτα μου xD 1 ατομο που να με γνώριζε να τα έβλεπε αυτα και να καταλαβαινε ποια ειμαι τοτε τελειωσε το πραγμα.Καταλαβαινω την αναγκη σας να βοηθησετε απλα αυτο θα εκανε την ζωη μου ανω κατω απο πολλες πλευρες...
    Η ζωή σου είναι ανω κατω τώρα έτσι κι αλλιώς, όσο κι αν δεν το καταλαβαίνεις.Πιο δυστυχισμένη απο ότι είσαι τωρα δεν θα είσαι..Το ξερεις μεσα σου..Παμε λιγο ρε κουκλα μου!!! Αντε!!! :)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •