Ξανά και προς τη δόξα τραβώ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278
    Ούτε εγω το θεωρώ τραγικό ... Δεν είμαστε ρομποτακια
    Έχει δίκιο η διατροφολόγος σου να συνεχίσεις κανονικά ... Ευχαριστήθηκες κάτι που ήθελες και σταμάτησες χωρις ιδιαίτερες υπερβολές ....
    Το Λενιω σκέτη γλυκά ειναι ❤

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Χαχαχαχα! Ευχαριστώ Μαρία μου! Δεν είμαστε ρομπότ, πόσο δίκιο έχεις.. Και η πολλή πειθαρχία γυρίζει πίσω μετά. Προσπαθούμε να μην κάνουμε υπερβολές, ένα γλυκάκι χρειάζεται! Πάμε παρακάτω!
    Κλαίρη μου την γυμναστική την συνεχίζεις?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    Γειά καλή αρχή! !! κι εγώ μια απτά ίδια. Πρόσφατα ξανάρχισα. Τα χαλασα 2 μέρες και σήμερα κόντεψα να δω 120.
    Μόλις τελειώσω διπλό βάρδιες στη δουλειά θα αρχίσω γυμναστική δε πάει αλλο. Με τη διατροφή μόνο δεν τα καταφέρνω. πρέπει να αυξήσω καυσεις. ..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    230
    Originally posted by ClaireThan
    Καλημέρα.

    Αυτή τη φορά θα είμαι ήρεμη

    ναι της ζήτησα να μου βάλει τα περισσότερα σε γραμμάρια και αυτό έκανε...αλλά έχω ποσότητα και ποικιλία,απλά χρειάζεται να μαγειρεύω σχεδόν κάθε μέρα!
    Μερικά φαγακια όπως φακές σούπα πχ μπαίνουν άνετα καταψυξη και όταν τα βγάζεις είναι εξίσου υπέροχα.
    Κάποια άλλα κρατάνε πολύ στο ψυγείο. Έτσι δεν τα τρως σερί. Και δε μαγειευεις κάθε μέρα. Και ποικιλία και ... πιο χαλαρά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Γεια σας κοριτσια
    Εχω να δηλωσω οτι η σοκολατα μου λειπει πιο πολυ απ'ολα!
    Παμε παρακατω..

    Γυμναστικη κανονικα και μεχρι τελος του μηνα πιθανοτατα θα γυμναζομαι 5 φορες την εβδομαδα για 1 ωρα,τωρα ειμαι στις 3 φορες..

    Πεταλουδιτσα,αν μπορεσεις θα κανεις καλα,σου φτιαχνει η διαθεση καταρχην και το λεω εγω που δεν ειχα γυμναστει ποτε στη ζωη μου,ποτε ομως..απλα ηταν να μη μου γυρισει το ματι

    Σημερα ειχα φακες,αυριο κοτοπουλο,μεθαυριο φακες και προς το τελος της εβδομαδας παιζει και παστιτσιο

    Παντως επειδη βλεπω αποτελεσμα αυτη τη φορα ειμαο αυστηρη με τον εαυτο μου,βεβαια ετσι θα επρεπε να ειμαι γενικοτερα αλλα σε αυτο το τομεα οταν δεν βλεπω προκοπη με παιρνει η κατηφορα και αφηνομαι,ολες λιγο πολυ..αλλα ευελπιστω αυτη τη φορα οτι θα παει καλα γιατι νοιωθω εγω καλα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κ εμένα η σοκολάτα μου λείπει... Μπράβο Κλαίρη μου που συνεχίζεις την γυμναστική, λογικά έχεις χάσει αρκετούς πόντους!!
    Φυσικά και θα δεις αποτέλεσμα.. Εγώ είμαι αδιάθετη και περιμένω να περάσει για να δω το βάρος μου καθώς τώρα με δείχνει πιο πάνω!!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    ναι έχω χάσει αρκετούς πόντους από πέρσι που ξεκίνησα...αλλά θέλω ακόμη!
    145 πόντοι περιφέρεια πέρσι τον Απρίλιο , 132 τώρα αλλά και γενικότερα σε όλο το σώμα έχω χάσει και στα μπράτσα!!σε αυτό το σημείο βλέποντας με σε μια φώτο,διαπίστωσα ότι έδειχνα τεράστια και εκτός του ότι έφαγα ήττα έγινε και το κλικ και έχω φτάσει εδω που έχω φτάσει

    είμαι και εγω σε φάση "περίμενε" για να αδιαθετήσω,αύριο πάντως θα ζυγιστώ στο σπίτι για να πάρω μια ιδέα στο που βρίσκομαι...την επόμενη εβδομάδα είναι η επίσημη μέτρηση στην διατροφολόγο,για να δούμε..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κλαίρη μου καλημέρα!! Περιμένουμε νέα! Ελπίζω να είσαι καλά!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Καλησπέρα Ελένη

    έχω δεί μείωση στα κιλά,αλλά επειδή αδιαθέτησα και με δείχνει 1 κιλό πάνω,δεν γράφω ακόμη,το αφήνω για την Πέμπτη για πιο σίγουρα
    Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι κλασσικά την Παρασκευή έφαγα μισό κομμάτι πάστα (5 κ.γ ουσιαστικά) αλλά την φχαριστήθηκα,αυτή ήταν η παρασπονδία της εβδομάδας,πάλι καλά,χαλαρά την έβγαλα

    Νεότερα σύντομα

    ps:Ελένη μην ξεχνιόμαστε,τα πας σούπερ,συνέχισε έτσι

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κλαίρη μου άρα να υπολογίζεις περίπου 2 κάτω, σε εμένα αυτό έγινε. Μπράβο μια χαρά! Εγώ σου έστειλα, όχι για τα κιλά, αλλά για τις γιορτές κλπ. που μας είχες γράψει.
    Έβαλα και εγώ το γλυκό στην διατροφή μου,γιατί αν και με τρομάζει, δεν είναι τακτική να το αποφεύγω, έχει περάσει και αρκετός καιρός.
    Οπότε έχω κόψει μια πάστα στα 3, και χθες και σήμερα έφαγα από 1/3 στο πρωινό μου..
    Θέλω να δω στο τέλος της εβδομάδας, τι διαφορά θα έχω (και εάν έχω).
    Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!! Και εσύ τα πας πολύ καλά!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    ήμουν κιουρία
    βρέθηκα και μπροστά σε σουβλάκι και όμως εγω εκεί...βράχος έφαγα το καλαμάκι και το κουνουπίδι μου,αντιστάθηκα

    καλά έκανες και πάρα πολύ καλά έκανες που έφαγες το γλυκάκι το πρωί και εγω το ίδιο έκανα τις προάλλες,μιας και η διατροφολόγος αυτό μου λέει συνέχεια "αν φας γλυκό θα το φάς πρωί και ουχί βράδυ,μη τζίζ" χαχαχαχαχαχ οπότε και εγω αυτό έκανα!

    και από χθες και μέχρι και την Τετάρτη μου έχει βάλει μεσημέρι/βράδυ να τρώω κρεατικό (μπιφτέκι,κοτόπουλο κτλ) θα αλαλιάσω η γυναίκα
    θέλει να δει πως θα πάνε οι καύσεις μου με τις πρωτεϊνες,μην φανταστείς 150 γρ είναι ότι φάω,μόνο στο κοτόπουλο δεν είμεθα αυστηρες...για να ειδούμε τι θα δούμε

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μια χαρα ζου τα λεει, εγω απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου, διαπιστωνω οτι αρκετα πραγματα ειναι απλα μυθος.
    Οπως το βραδινο φαγητο, που για εμενα ειναι το κυριως γευμα μου, μια χαρα εχανα βαρος, το να τρωω κανονικο γευμα κ μεσημερι κ βραδυ, μην σου πω οτι οταν εκανα 2 γευματα μεταβολιζα καλυτερα.. εχω διαπιστωσει οτι εμενα τουλαχιστον τα οσπρια κ τα λαδερα με βοηθανε να χασω απο ο,τι τα υπολοιπα. Πιστευω οτι εχεις κανει καληεπιλογη ειδικου, να σου δωσει μια κατευθυνση που την χρειαζεσαι σε αυτην την φαση.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    230
    Γεια σου Κλαιρη!
    Καλή αρχή ξανά σου εύχομαι!
    Κι εγώ πέρασα σε μία δεύτερη διατροφολόγο γιατί η πρώτη όχι απλά σαν πορτοφόλι με έβλεπε αλλά σαν πορτοφόλι-στερεότυπο , ήταν σαν απλά να είχε μελετήσει "τι πρέπει να λέω σε ένα 25χρονο κορίτσι που πάντα είχε πολλά κιλά".Στην αρχή έλεγα μέσα στο μυαλό μου ότι είναι ιδέα μου και ότι μάλλον εγώ έχω το πρόβλημα οπότε πήγα 3 μήνες ενώ ουσιαστικά ακολούθησα τα μενού της άντε 3 εβδομάδες και αυτή να επιμένει να κατεβάσουμε την ποσότητα,να βάλουμε ραντεβού των 10 λεπτών γιατί δεν μπορούσα άλλη ώρα κλπ κλπ μέχρι και ενώ δεν της απάνταγα πια σε μηνύματα κλπ μου έστειλε το πάσχα ότι πλησιάζει το καλοκαίρι-μια νέα αρχή -αυτή είναι η στιγμή κλπ, μήνυμα προώθησης του προιόντος χωρίς να την νοιάζει το αντίκτυπο.Με την δεύτερη καμία σχέση..αν και έχω πέσει λίγο αυτή την εβδομάδα αλλά θα επανέλθω...:roll:

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Ηδη σήμερα πήρα μια ιδέα κιλών...δεν άντεξα και ανέβηκα μια το πρωί...αυτό που είδα μου άρεσε,αλλά θα περιμένω την Πέμπτη για επίσημα

    Ελένη μου, ο καθένας μας έχει τα κουμπιά του και ο οργανισμός του ανταποκρίνεται διαφορετικά..στην παρούσα φάση μπορώ να τρώω κανονικά τα 5 γεύματα την ημέρα,μιας και έχω άφθονο χρόνο καθότι άνεργη (ακόμη) απλά αυτή τη φορά προσπαθώ να γυρίσω την ανεργία προς όφελος μου και να μην αφήσω την απραξία να με ρίξει στα τάρτατα όπως είχε γίνει στην αρχή,εξ'ου και τα 30 κιλά πάνω

    Τέλοσπαντων...η κάθε μέρα είναι ένας αγώνας για τον καθένα/καθεμία με τις νίκες αλλά και με τις ήττες,σημασία έχει όμως προσπαθούμε για το καλύτερο και δεν το βάζουμε κάτω,γιατί έστω και 1 μικρή νίκη είναι αυτό το κάτι που μας δίνει την ώθηση να συνεχίσουμε,σε οτιδήποτε,δεν μιλώ μόνο για τον εδω αγώνα αλλά για τα πάντα

    Asi σε ευχαριστώ πολύ,γενικά μέχρι να βρείς το σωστό κλίκ παίρνει χρόνο εντέλει αλλά άπαξ και βρεθεί τότε νοιώθεις καλά...μην το βάζεις κάτω μια χαρα θα τα πας και θα επανέλθεις...είσαι στο διψήφιο,είσαι σούπερ και εις κατώτερα σου εύχομαι,έλα να παίρνουμε σειρά λέμε

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Μα κρατάς σε αγωνία ως την Πέμπτη......
    Η ανεργία Κλαίρη μου είναι μια προσωρινή περίοδος, θα σου πω κάτι που και σε εμένα το έλεγαν όταν είχα μείνει 6 μήνες χωρίς να δουλεύω, ότι όταν δεν κάθεται κάτι είναι για να έρθει κάτι καλύτερο μετά.
    Και πραγματικά, σου το λέω όχι για παρηγοριά αλλά γιατί έτσι το βίωσα, χαίρομαι που δεν έκατσε κάτι τότε γιατί βρήκα μια δουλειά που μου αρέσει, που περνάω καλά, μπορεί να κουράζομαι αλλά ειναι δημιουργικό.
    Κάνε την προσπάθειά σου, ψάχνε συνεχώς, γιατί δεν θα μας χτυπήσει την πόρτα η ευκαιρία, και θα έρθει και η δουλειά.
    Η ζωή κάνει κύκλους και θα αλλάξει και αυτό, θα το δεις!

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •