Ξανά και προς τη δόξα τραβώ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 65
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    καθότι άνεργη αρκετό καιρό και δουλεύει μόνο άντρας μου,στις 31 λοιπόν,αποφάσισε το αφεντικό του να τον βγάλει σε άδεια ανευ αποδοχών,γιατί έτσι...το οποίο συνεπάγεται ότι για 3 εβδομάδες ήμασταν χωρίς χρήματα καθότι ο άντρας μου πληρώνεται με την εβδομάδα..
    όπως καταλαβαίνεις,ήταν μια στρεσογόνος φάση καθότι το άγχος μου είχε βαρέσει κόκκινα με το πως θα τα βγάλουμε πέρα εκείνες τις μέρες..κουτσά στραβά το ξεπεράσαμε (ευτυχώς) από σήμερα επανήλθαμε στα φυσιολογικά μας και αυτό που κατάλαβα είναι πως εμένα το άγχος με τρελαίνει τελείως (τον οργανισμό μου δηλαδή) ήδη νοιώθω καλύτερα!

    τέλοσπαντων...όλοι μας περνάμε δύσκολα,κάποιοι και δυσκολότερα και τι λέω εγω τώρα θα μου πεις...πάει,πέρασε

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κλαιρη μου ευχομαι να μην ξανασυμβει αυτο, κ ο αντρας σου να ειναι ενταξει με την δουλεια του. Ετσι ολως ειναι η εποχη μας απευχομαστε το χειροτερο κ ελπιζουμε για τα απαραιτητα. Συνεχισε τον αγωνα σου, στηριξε τον αντρα σου, κανε την διατροφη σου κ ψαξε για δουλεια οπως ηδη κανεις, στειλε παντου, κ θα κατσει κατι. Ειμαι σιγουρη, οτι κατι καλο θα προκυψει για το 2017, συνηθως ο νεος χρονος φερνει κατι που στερηθηκαμε τον προηγουμενο. οσο για τα κιλα θελει αρκετο κοπο, αλλα πεφτουν μαζεμενα μετα, πιστεψε με!! Κ εγω θελω να πεσω απο τα 90 αλλα οκ, οποτε γινει αφου χαθηκαν τα πιο πολλα..... σε εχω στον νου μου το ξερεις!!

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Καλημέρα Ελένη μου.

    Ολα καλά τώρα,σιγά σιγά θα μπούμε σε σειρά πάλι με τον άντρα μου,τι να κάνεις?δεν μπορείς να κάνεις και κάτι,βρήκαν όλα τα αφεντικά πάτημα στη κρίση (και καλά) τέλοσπαντων θα ισιώσουμε πάλι
    Είμαι της άποψης "κάθε εμπόδιο" για καλό,οπότε χωρίς να περιμένω κάτι,θέλω να πιστεύω πως όλο και κάτι καλό θα γίνει..

    Σήμερα ανέβηκα ζυγαριά,είχα χάσει 200γρ,οπότε πιστεύω ότι ξεκόλλησα...το άγχος,αυτό το ρημάδι κάνει μεγάλη ζημιά γενικά,άρα εντέλει και παλιότερα που είχα κολλήσει χοντρά,πάλι από το άγχος μου ήταν (για διαφορετικό λόγο τότε βέβαια)

    Ελένη,τα πας μια χαρά..τα πολλά κιλά έφυγαν για εσένα,κάποια λίγα που σου έμειναν πιστεύω θα τα χάσεις και αυτά σύντομα,σε βλέπω προσηλωμένη στο στόχο οπότε δεν σε φοβάμαι θα τα καταφέρεις και κάποια στιγμή,που θα πάει?σε έρθω και εγω προς τα εκεί

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    131
    Θα συμφωνήσω απόλυτα για το αγχος !!!

    Όχι μόνο επηρεάζει την απώλεια κιλών αλλα και την υγεία γενικότερα..(βλεπε χοληστερινη,πιεση κτλπ)

    Μας έχει φάει τη ζωή το κωλοάγχος και οι στεναχωριες..
    Νέοι άνθρωποι με τόσα βάρη πάνω μας..

    Ευχομαι καλή συνέχεια

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Ευχαριστώ Fragolitsa και εσυ τα πας πάρα πολύ καλά,συνέχισε έτσι

    Σήμερα πήγα στο Κατερινάκι (διατροφολόγος) μέσα στη φρίκη και με το "καλημέρα σας" κατευθείαν της είπα ότι κόλλησα γιατί δεν είχα χάσει το κιλό της εβδομάδας και τέλοσπαντων γιατί τρώω φρίκες και ζυγίζομαι κάθε μέρα!!

    με τα πολλά με τα λίγα,έχω χάσει λίγο,αλλά έχω χάσει και αυτό μου είπε ότι έχει σημασία και είχα χάσει και πόντους -3 ολόκληρους από την περιφέρεια) και μετά την καλωδίωση μου ανακοίνωσε περιχαρής ότι μπορεί η ζυγαριά να μη δείχνει έχω όμως καταφέρει να χάσω 4 (ναι 4) ολόκληρα κιλά σπλαχνικό λίπος το οποίο μου είπε ότι είναι το καλύτερο πράγμα που θα μπορούσε να μου συμβεί!!

    της έλεγα εγω τα δικά μου (εκεί εγω) "ναι,αλλά η ζυγαριά,που δεν έπεσα πολύ και γιατί και πως και διότι"...τέλοσπαντων στο τέλος με ηρέμησε η γυναίκα,μου είπε ότι πάω καλά...ότι έχω σταθερότητα στην πορεία μου και πως όχι,δεν μου κατεβάζει άλλο θερμίδες γιατί καλό δεν θα κάνει..

    ετσι που λέτε παιδιά,έχω τα δικά μου,τρώω και τις φρίκες μου,τι άλλο θέλω?πάντως ευτυχώς την παλεύω ακόμη και θέλω να την παλέψω γιατί έχω αρχίσει να μου αρέσω

    από χθες ξεκίνησα και έξτρα γυμναστική οπότε πάω για 5 φορές την εβδομάδα αντί 3 που ήμουν (παίζει και 6η αλλά δεν την πιάνω τη γιόγκα) άϊντε να δούμε τι θα δούμε..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Μπραβο Claire!!!!!!!!!! Το σπλαχνικο λιπος ειναι το πιο επικινδυνο, οποτε αυτα ειναι τα πιο φανταστικα νεα!!

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,034
    Κλαίρη πολύ χαίρομαι για τα νέα σου!! Και έχασες κιόλας και μετράς αντίστροφα για τα 100, με το καλό εύχομαι!! Ούτε που θα το καταλάβεις...

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    afratoulini το ίδιο μου είπε και εκείνη,μη κοιτάς που εγω δεν έδινα σημασία στην αρχή...εκεί εγω,κολλημένη με τη ζυγαριά

    Ελένη,όταν φτάσω τα 100 θα το καταλάβετε από τα πυροτεχνήματα...σε όλη την Ελλάδα θα φανούν (λέμε τώρα) :grin:

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Εισαι μια ανασα απο το να κατεβεις σε διψηφιο!! Τα πυροτεχνηματα θα σκασουν συντομα!!! Keep going!!

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Πλησιάζοντας το 99 λιγουλάκι θέλω ακόμη,βλέπω ότι ο οργανισμός μου έχει ψιλομουλαρώσει,σαν μη το πιστεύει ότι φτάνουμε στο διψήφιο και μου δυσκολεύει τη ζωή
    Με τη διατροφολόγο μου το συζητάμε και το δουλεύουμε,δεν έχω κολλήσει γιατί χάνω..αλλά χάνω στις 2 εβδομάδες 500-800 γρ από εκεί που έχανα 2 με 2.5 κιλά!
    Δεν το βάζω κάτω βέβαια...κάνουμε κάτι κόλπα τώρα στη διατροφή μπας και δώσει ένταση αλλά δεν...πχ ακολούθησα πρωτεϊνική για 1 εβδομάδα αλλά τρίχες,τσάμπα η αδυναμία...

    Εστω όμως είναι και αυτό κάτι...500γρ εδώ και 500γρ παραπέρα θα το δω το 99 και ίσως τότε ο οργανισμός μου αποφασίσει πάλι να πάρει το κατήφορο!

    ΥΓ: οι πόντοι πάντως εξαφανίζονται,τα κιλά μένουν...

    ουφφφφ...καλό μου κουράγιο..τον Απρίλη θα κλείσω 3 χρόνια μάχης με περιττά κιλά,θα νικήσω,που θα μου πάει

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Εννοειται θα νικησεις!!!!!! Και το οτι χανεις ποντους, σημαινει οτι φευγει λιπος, κι αυτο ειναι το σημαντικοτερο!!!!! <3

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    ναι ισχύει...αν και τώρα έμεινα λίγο στάσιμη εκεί,ξεκίνησε να κατεβαίνει η ζυγαριά πάλι..
    νομίζω πως πρέπει να σταματήσω να τρελαίνομαι καθότι όπως το βλέπω το σώμα πάει όπως γουστάρει εκείνο,εγω απλά βοηθάω

    Αχ βρε afratoulini90 είναι μια κουβέντα,αλλά το΄χουμε πιστεύω και εσυ,μη το βάζεις κάτω

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Προσπαθω, Claire....δεν ειναι παντα ευκολο, ειδικα για καποια τοσο επιρρεπη σε υπερφαγικα και γλυκατζου οπως εγω.
    Αλλά χιλιες φορες να πεφτουμε και να ξανασηκωνομαστε, παρα να πεφτουμε και να βαλτωνουμε.
    Θα τα καταφερουμε, που θα παει!

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    εκεί είναι το θέμα...να ξανασηκωνόμαστε!
    σε καταλαβαίνω,ένα θεματάκι με τα γλυκά το έχω και εγω και αλλά ξέρεις τι?κάποιες φορές θα το φάω και θα το φχαριστηθώ και δεν θα νοιώσω τύψεις,διαφορετικά δεν την παλεύω...την έκλεισα την 3ετια που κάνω διατροφή και τουλάχιστον έτσι δεν τα έχω παρατήσει...απλά την σκανταλιά δεν θα την αναφέρω στην διατροφολόγο μου γιατί δεν θεωρώ ότι χρειάζεται,δεν έχει γίνει σε φάση υπερφαγικού!

    και επίσης ακολουθώντας τις 3αδες/2αδες είδα διαφορά...το έχεις δοκιμάσει?

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    722
    Μπράβο σου ClaireThan, είσαι σε πολύ καλή πορεία, διάβασα το νήμα σου και την μεγάλη σου προσπάθεια που φαίνεται να καρποφορεί! Κι εγώ βρίσκομαι σε ανάλογη φάση, απλά προσπαθώ να πέσω από το 80άρι που μου'χει φάει τη ζωή και να κατέβω κάποια στιγμή στο μέλλον σε ένα φυσιολογικό δείκτη μάζας.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •