Ξανά και προς τη δόξα τραβώ - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 65 of 65
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    το μόνο που θα πω είναι ότι μακάρι όσο εύκολα τα παίρνουμε αλλό τόσο εύκολα να τα χάναμε...θα μου πεις "και εσυ καλή μου,τι το άνοιγες το στοματάκι?δεν μίλαγες καλύτερα αντί να μασούσες?" σωστό κι αυτό θα σου πω,αλλά...και αυτό το ρημάδι το "αλλά" είναι η όλη υπόθεση!

    Δεν ξέρω πολλούς/ες που να μην τους αρέσει το καλό φαγητό (εγω σίγουρα δεν ανήκω σε αυτούς) οπότε όπως καταλαβαίνεις έβαλα τα κιλάκια μου με τα πιρουνάκια μου

    έχω σιχτιρίσει ουκ ολίγες φορές σε αυτή την 3ετία αλλά όχι αγάπη μου,εκεί ακόμη το παλεύω και ας κάνω τις παρασπονδίες μου,τι στο καλό?ας φεύγουνε έστω και αργά,το "μετά" είναι το θέμα

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Δεν το εχω δοκιμασει!!

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    για ρίξε μια ματιά εδω
    http://www.eatingdisorders.gr/forum/...d.php?tid=3090

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    και όχι δεν έχω χαθεί...και όχι δεν τα έχω παρατήσει!!
    εν αντιθέσει ψάχνω να βρώ κάτι που να μου ταιριάζει και να κάνει δουλειά...κλασσικά είχα κολλήσει για κάποιο διάστημα,άρχισα να το ψάχνω με τις διατροφές (προσοχή,όχι δίαιτες) και εντέλει κατέληξα στην Dukan 2 ,την οποία και κάνω εδω και 1 μήνα και βλέπω πως λειτουργεί επάνω μου ,πως δεν με χαλάει και δεν με κουράζει (το κυριότερο)
    Αν και κάνω μίξη γενικότερα καθότι η πρωτεϊνη μου δεν φτάνει στο θεό κάθε μέρα και διατηρώ τα καλά λιπαρά ,εν αντιθέσει με τους υδατάνθρακες τους οποίους τους κρατάω σε χαμηλά επίπεδα γιατί βλέπω πως ο οργανισμός μου δεν τα πάει καλά μαζί τους και φυσικά δεν αναφέρομαι σε κατανάλωση ζυμαρικών και λοιπών αλλά και στα λαχανικά/φρούτα καθότι όταν είχα αυξημένη κατανάλωση λαχανικών/φρούτων είχα και κόλλημα/κατακρατήσεις!!

    Σαφώς και μιλάω για τον δικό μου (και μόνο οργανισμό) σε κάποιον άλλο ίσως να μην ισχύει το ίδιο...οπότε συνεχίζω και βλέπουμε πως θα πάει!

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    αργά αλλά σταθερά επέρχεται η κατηφόρα...σε low carb πλέον εδω και 2 μήνες...αφού έκανα τις δοκιμές και τους πειραματισμούς μου διάλεξα κάτι που μου ταιριάζει και μπορώ να κρατήσω
    έχω αφήσει και 1 "ελεύθερο" που λέει ο λόγος μέσα στο Σ/Κ αλλά χωρίς υπερβολές και όχι κάθε Σ/Κ!

    Πάω καλά,συνεχίζω να κάνω βάρη 3 φορές την εβδομάδα,το σώμα μαζεύει ,η ζυγαριά δε δείχνει πάντα αλλά και εγω δεν στενοχωριέμαι πλέον μιας και τις αποφάσεις μου τις έχω πάρει και αυτό που λέω είναι #never again..

    ποτέ ξανά (αν και μεγάλη κουβέντα) τα πισωγυρίσματα δεν μου αρέσουν...επόμενος στόχος τα 85!!!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •