ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και κάναβη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    3

    ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή και κάναβη

    Gia xara kai apo mena to onoma mou einai Marios kai anakalipsa oti exw ideopsixanagastiki diataraxi.Tha thela na rwtisw an to xorto epidra asxima stin pathisi mou kai me pio tropo.Kanw peristasiaki xrisi.Kanw tin erwtisi edw giati an rwtisw kana giatro kserw oti se ola auta tha pei oxi.

  2. #2
    οχι

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    429
    Δεν νομίζω να μπορεί να σου πεί κάποιος με ασφάλεια αν σου κάνει καλό ή όχι. Πάντως για να ρωτάς κτλβαίνεις κι εσύ οτι δεν είναι οτι καλύτερο αλλά ίσως να ρωτάς για να καθησυχάσεις τον εαυτό σου απλώς ώστε να συνεχίσεις να κάνεις.

  4. #4
    Θα σου πρότεινα να ψάξεις στο φόρουμ σχετικές συζητήσεις που έχουμε κάνει κατά καιρούς για τη χρηση ουσιών. Θα βρεις πολλά και ενδιαφέροντα πράγματα.
    Θα θυμίσω κάτι που έγραψε ένα μέλος, (περίπου): \"Όταν κάνεις χρήση, όντας ψυχικά άρρωστος, είναι σα να ρίχνεις αντί για νερό, νέφτι, στη φωτιά που θες να σβήσεις....\"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    εδω που τα λεμε τωρα μενω εμβροντητος επι του θεματος.. εμενα ο γιατρος γιατι μου αναφερει οταν μιλαμε με παραδειγματισμους, το χασις??? παραξενο..


    (να επισημανω πως ουδεποτε εκανα χρηση τετοιων ουσιων, ουτε απλο τσιγαρο ακομα)

    ισως να ηταν fan του αειμνηστου bob marley χαχαχαχααα....!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    11
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΧΡΗΣΕΩΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΕΞΑΛΕΙΦΘΕΙ Ο ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟΣ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ....ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ.ΔΕ ΧΤΥΠΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΣΤΟΝ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΣΟΥ ΚΥΡΙΩΣ.ΣΚΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟ.ΑΝ ΟΧΙ ΜΟΝΟΣ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ.ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΙΚΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ.ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ.... ΑΝ Ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΡΙΞΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ Η ΑΛΛΑ ΧΑΠΙΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΧΙ... ΙΣΧΥΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΤΟ ΧΟΡΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ.... ΔΕ ΒΟΗΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΨΥΧΑΝΑΓΚΑΣΜΟ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΠΙ.ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΚΑΙ ΑΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΥΚΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    114
    συμφωνω

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    27
    Το χόρτο όχι μόνο δεν βοηθά αλλά δημιουργεί εμμονές, ακόμα και σχιζοφρένεια. Το έχω διαβάσει σε ιατρικό φυλλάδιο στην Αγγλία. Μακροχρόνια χρήση οδηγεί στη σχιζοφρένεια. Ίσως όχι σε όλους απο όσο βλέπω, αλλά σε ήδη υπάρχουσα ασθένεια απλά θα κάνει τα πράγματα χειρότερα. Η αντιμετώπιση θέλει καθαρό μυαλό.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Απο ναρκωτικά οποιασδήποτε μορφής κ τύπου μπορείς να πάθεις απο κρίση πανικού ώς και ψύχωση ποτε δεν ξέρεις πως θα αντιδράσεις, απλα μακριά απο οτιδήποτε παραισθησιογόννο

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    to onoma mou einai Marios kai anakalipsa oti exw ideopsixanagastiki diataraxi<<<<<<<<<<& lt;<<<<<<<<<<<&lt ;<<<<<<<<<<<Υπ� �θετω δεν ξεκινησες το χασις αφοτου ανακαληψες οτι πασχεις απο ιδψ διαταραχη ? το εκανες απο πριν ; οκ? ........... ..αναρωτηθηκες μηπως, πως οχι μονο δεν σε βοηθαει αλλα αυτο σου προκαλεσε το προβλημα ?! ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, (ανεξαρτητα τι εσυ νοιωθεις προσωρινα κατα τη χρηση ...)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •