Τελικά πότε καταλήγουμε αν κάτι "στρώνει";
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    202

    Τελικά πότε καταλήγουμε αν κάτι \"στρώνει\";

    Τις καλησπέρες μου σε όλους! Βλέπω πολύ νέο κόσμο εδώ μέσα! Να πω οτι χαίρομαι; Δεν ξέρω! Και το λέω με την καλή έννοια, να μην παρεξηγηθώ κιόλας! Εύχομαι λοιπόν να είστε όλοι καλά! Σήμερα σκεφτόμουν τελικά οτι δεν πρόκειται ποτέ ίσως να είμαστε ευχαριστημένοι με αυτά που έχουμε...Ας πούμε ότι χάσαμε τα κιλά μας, ας πουμε οτι τα βρήκαμε και κάπως με τον δύστροπο εαυτό μας, ας πούμε ότι δε χάνουμε κ μέρα που να μη γυμναζόμεθα! Κοιτάζεις μια φωτογραφία κ λες, καλή είμαι αλλά αυτά τα
    Μπράτσα δε θα στρώσουν ποτέ! Και λες"πάμε πάλι μαχαίρι να φτιάξουμε κ άλλο την κατάσταση"! What the fuck! Τι θα γίνει με την πάρτη μας; Πότε λέμε "είμαι γαμάτος/η"! Να σας πω και μια αλήθεια που σκεφτόμουν σήμερα;; θα την πω! Σκέφτηκα
    Τις εποχές που έτρωγα, χωρίς τύψεις και λίγο μου έλειψε αυτό το συναίσθημα! Θα με πεις ανώμαλη τώρα, ΤΟ ΞΕΡΩ! Ρε παιδιά έχω να φάω χωρίς τύψεις πέντε χρόνια! Θα πεις τώρα, μετά ερχόσουν κ μας γκρίνιαζες! Ω ναι! Το έκανα! Αλλά... ας είναι! Επίσης να πω οτι αυτή η ανασφάλεια δε φεύγει! Να το ξέρετε! Καλυτερεύει ολίγον τι, αλλά εκεί παραμονεύει μέσα στη μέρα να κάνει την εμφάνιση της( κ σας τα λέω έχοντας επισκεφτεί ΚΑΙ ψυχολόγο,ναι το έκανα και αυτό)!Πολλά είπα ε;; κούρασα θαρρώ! Λοιπόν σας χαιρετώ! Να μου είστε όλοι καλά!

    Ps.. για τους παλιούς: ακόμα δν βρήκα πρίγκηπα. Να ξέρετε αρχίζω κ πιστεύω ότι δεν υπάρχουν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    lipimeni μου, καταλαβαινω απολυτα. Κι εγω σκεφτομουν τις προαλλες: "αχχ...τι ωραια π ηταν οταν ημουν δημοτικο και έβλεπα βιντεοκασετες με συνοδεια ενος τεραστιου μπωλ chocapic με γαλα και 5 ψυχα τοστ κλπ κ δν με ένοιαζε τπτ"

    Ολοι μας λιγο πολυ εχουμε τυψεις οταν τρωμε λιγο παραπάνω. Θελει πολυ δουλεια ολο αυτο, δεν εισαι η μονη που νιώθεις ετσι.


    Προσπάθησε να εισαι χαρουμενη που πετυχες τοσα πολλα! Εβγαλες απο πανω σου εναν 73 κιλα, εναν ολοκληρο ανθρωπο!
    Δεν εχεις πλεον κανενα απολυτως θεμα. Προσπάθησε να τρως σωστά κ υγιεινα, υπενθυμιζοντας στον εαυτο σου οτι αυτο που τρως τωρα ειναι κατι καλο κ ωφελιμο και μια στο τόσο φαε κ κατι π το λαχταρας πολυ, χωρις τυψεις!

    Οσο για τα μπρατσα κλπ... Εγω πχ εχασα 10 κιλα απο την ανοιξη, ελαχιστοι το έχουν προσεξει. Σαν να μη φαινεται καθολου. Εχω υπερβολικό ποσοστο λιπους αν κ πλεον εχω νορμαλ βαρος. Το μπρατσο κρέμεται αδυσώπητα. Η κοιλια το ιδιο. Παλευω, ωστοσο, να αποδεχτω το οτι η γυμναστικη κ η διατροφη πρεπει να μ γινει τροπος ζωης απο εδω κ περα. Καποια στιγμη θα φτασουμε κ στο ιδανικο μας. Αλλα κι αν δεν φτασουμε στη "τελειοτητα", το θεμα ειναι να ειμαστε ευγνωμονες για αυτα π ηδη εχουμε καταφερει!

    Προσωπικά οταν νιωθω down κοιτάζω φωτος μ κοντα στα 90 κιλα κ καραλαβαινω ποση διαφορα εχω απο τοτε.Ποσο μαλλον εσυ!
    Χαμογελα κ κοιτα τον εαυτο σου με απολυτη ικανοποίηση! Καλη συνέχεια κ ευχομαι να αλλαξεις το νικ σου σε xaroumeni συντομα!!!

  3. #3
    Οταν διώχνουμε τοξικές καταστάσεις που μας δηλητηριάζουν.
    Προσωπικά Μου συνέβη στα 120+ κιλά που ειμαι τωρα. Δεν εχει να κάνει με τα κιλά, εχει να κάνει με το περιβάλλον μας.Και δεν μένουμε σε τοξικούς ανθρώπους και καταστάσεις επειδη αγαπάμε τον εαυτό μας! Ολα ξεκινάνε απο κει! Κι αφού αγαπάμε τον εαυτό μας θελουμε να του προσφέρουμε τροφές που του κανουν καλο.Οχι γιατι πρεπει, αλλα γιατι θελουμε να τρωμε καλα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •