Βελονισμός και αδυνάτισμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    16

    Βελονισμός και αδυνάτισμα

    Καλησπέρα σε όλους! Κάνω διατροφή εδώ και περίπου 3 μήνες και απλά ανεβοκατεβαίνω στα κιλά. Στρεσάρομαι και τρώω και φτου από την αρχή. Την τελευταία φορά η διατροφολόγος μου μου συνέστησε το βελονισμό. Βοηθάει στο στρες και έτσι στη μείωση της όρεξης. Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ, βασικά δεν πίστευα οτι μπορεί να βοηθήσει αλλά είπα να το ψάξω λίγο. Έχει κάνει κανείς σας; τον βοήθησε ή είναι μούφα;;

  2. #2
    Καλησπέρα και σευχαριστω που μου θύμησες τον βελονισμό . Πριν πολλα χρονια είχα κάνει βελονισμό και με είχε βοηθησει απίστευτα.Δεν πείναγα καθολου.Ετρωγα ελάχιστα αλλα δεν πείναγα! Μου είχε βάλει 3 μικρα αυτοκολητακια στο αυτί με ΄΄κατι μικρές βελονιστες και πήγαινα μια φορα την εβδομαδα και μου τα άλλαζε. Ούτε που καταλάβαινα την βελόνιτσα ηταν τόσο λεπτή και μικρη( ενα χιλιοστό περίπου)

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2
    το δοκίμασα και αυτό... άλλους ανθρώπους τους βοηθάει και άλλους όχι, ανάλογα τον οργανισμό! Απο τον 5 με 6ο βελονισμό θα καταλάβεις άν κάνει για σένα γιατι μειώνει την όρεξη όπως λένε. Εμένα δυστυχώς δεν με βοήθησε καθόλου.. έφτασα στον 7ο βελονισμό και η πείνα πείνα.. ήμουν σε δίαιτα και δυστυχώς δεν με βοήθησε καθόλου... δεν χάνεις να δοκιμάσεις όμως γιατί όπως είπα σε κάθε οργανισμό αντιδρά και διαφορετικά..
    καλή επιτυχία εύχομαι!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    288
    Μονο εμενα με τρομαζει ο βελονισμος;;;;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •