ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2

    ΠΛΑΣΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΓΑΣΤΡΙΚΟ ΜΑΝΙΚΙ

    Καλησπέρα σας! Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με πλαστική επέμβαση μετά απο βαριατρικό χειρουργείο! Εγώ έχω κάνει γαστρικό μανίκι πριν 3 χρόνια, έχω χάσει 56 κιλά και παρόλο που κάνω γυμναστική αυτά τα χρόνια βέβαια όχι εντατική και όχι καθημερινή λόγω δουλειάς εχω πρόβλημα χαλάρωσης... είχα πάντα πολύ χαλαρό δέρμα οπότε αυτό το κάνει πιο δύσκολο.... θέλω να κάνω πλαστική όμως θέλω αν ξέρετε να μ πείτε για την ασφάλεια (ΙΚΑ) αν δικαιολογεί κάποια επέμβαση γιατί αλλιώς δεν το κόβω!!

    Ευχαριστώ πάρα πολύ!!:starhit::starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2015
    Posts
    386
    Αν και ειμαι ασχετη ως προς την απαντηση της ερωτησης σου, επιτρεψε μου να πεταχτω και να σου πω ενα τεραστιο μπραβο!:thumbup:

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    47
    υπαρχει κανεις που να εχει ψαξει αν δικαιουμαστε καποια πλαστικη μετα απο γαστρικο μανικι και σταθεροποιηση κιλων υστερα απο 3-4 χρονια?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    2,656
    Θυμάμαι παλαιότερα μέλη να αναφέρουν ότι το δημόσιο νοσοκομείο δικαιολογούσε τέτοιες πλαστικές. π.χ το Γεννηματάς. Με τόσα που έχουν αλλάξει πια λόγω κρίσης, δεν γνωρίζω. Αλλά μια επίσκεψη σε πλαστικό δημοσίου νοσοκομείου, θα σε διαφώτιζε νομίζω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    896
    Το ΙΚΑ δικαιολογεί την κοιλιοπλαστική. Στο Γεννηματά κάνουν πλαστικές επεμβάσεις με το ΙΚΑ σε περιπτώσεις σαν εμάς μέχρι τώρα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •