3αδες 2αδες εμπειριες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Dimitriaka gala frouto 3ada kai diada frouto kai xiroi karpoi...skeftese na kanis tin diatrofi?

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    133
    Το σκέφτομαι να ακολουθήσω αυτό το μοντέλο διατροφης. Εσένα σε έχει βοηθήσει να σταματήσεις τα υπερφαγικα? Σαν 3αδα να φανταστώ δεν πιάνεται 1 πιάτο μακαρονια ολικής, κέτσαπ και μαρούλι?

  3. #18
    8a sou protina miso miato brasta laxanika 1/3 makaronia kai 2 koutalies trimma kai ketsap. Para poli me boithise na stamatisw ta iperfagika

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    133
    Σε ευχαριστώ πολύ Mikresmerides!

  5. #20
    Αν θες μπορουμε να κανουμε μαζι τη διατροφη!!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Για 3αδα
    πρωινό : 2 φέτες τόστ ολικής με 1 φ.καπνιστό κοτόπουλο,1 φέτα τυρί χαμηλών λιπαρών και μαρούλι iceberg
    σνακ : κρέμα με πίτουρο βρώμης (1 μικρό μπωλάκι) και 1/2 μπανάνα
    μεσημεριανό : καλαμάκι κοτόπουλο με πίτα ολικής και πράσινη σαλάτα ανάμικτη με 1/2 κ.σ λάδι και μπαλσάμικο
    σνακ απογευματινό : 1 κουλουράκι και 1 μήλο (μεσαίο)
    βραδινο : σαλάτα με ανάμικτα λαχανικά με σως (1κ.γ γιαούρτι 2%,1κ.γ μουστάρδα,1/2 κ.σ λάδι,1κσ μηλόξυδο,μπαχαρικά),30γρ φέτα και 1 κριτσίνι ολικής

    αυτά και μπορώ να πω ότι δεν πείνασα καθόλου...βασικά δεν ξέρω αν κάνω υπερφαγικά,δε νομίζω..απλά αυτό που κάνω εγω είναι ότι εκεί που κάθομαι με πιάνουν λιγούρες και θέλω κάτι να μασουλήσω,όχι σε ποσότητα αλλά σε γεύση..χθες πάντως τέτοιο σκηνικό δεν είχα,για να δούμε και σήμερα

  7. #22
    Τελεια τα πηγεςς!!! Θα μειωθουν και αυτα!! Τα παθαινες λογω υπογλυκαιμιαςς!!

  8. #23
    Εγώ που προσπαθώ να τρώω ανά τρεις ώρες αλλά πάλι με πιάνουν υπερφαγικα κ βουλιμικα επεισόδια έχω πρόβλημα ε? Χαχα

  9. #24
    Ειναι οι συνδιασμοι το θεμα!! Εγω μπορει να κανω τριαδες και στα ενδιαμεσα αλλα σε σωστη ποσοτητα...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    νομίζω και εγω ότι το "απ'όλα" κάνει τη δουλειά τελικά!
    βέβαια επειδή για 7 μέρες είχα ακολουθήσει και πρωτεϊνική ,είδα ότι και εκεί δεν έπαιζαν λιγούρες ούτε για πλάκα αλλά η παγίδα εκεί είναι νομίζω το μετά,όταν θα επανέλθεις στα κανονικά!
    είχα μιλήσει με τη διατροφολόγο μου για τη dukan αλλά εκείνη μου είπε ότι μπορώ να κάνω για λίγο ,για να φύγουν οι λιγούρες αλλά καλύτερα μετά να επιστρέψω στο "λίγο απ'όλα"

    με τη συγκεκριμένη πάντως είναι η 2η μέρα σήμερα προς το παρόν δεν με έχει πιάσει καμία λιγούρα φάση "ας φάω 1 κουλουράκι" και μετά το απόγευμα "ας τσιμπήσω και καμιά 10αριά tiger nuts"

    Angel αυτό το κάτι που μας πιάνει όλες λίγο πολύ ,το λες και "πρόβλημα"..παρ'όλα αυτά το προσπαθούμε,έτσι δεν είναι? :)

  11. #26
    ClaireThan έχω σταματήσει να προσπαθώ προ πολλου :)
    Mikremerides προσπαθώ να κάνω σωστούς συνδυασμούς. Αλλά ξεφεύγω κ πάλι.
    Βουλιμικα η υπερφαγικα επεισόδια κανετε?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    Angel θα σου έλεγα "κακώς" αλλά δεν θα το πω,καθότι εσυ ξέρεις σίγουρα καλύτερα και δεν χρειάζεσαι εμένα σου λέω τα δικά μου :p (αν το χρειαστείς βέβαια,εδω γύρω είμαστε)

    όσον αφορά την ερώτηση βουλιμικά όχι δεν κάνω (ποτέ δεν έκανα) ούτε υπερφαγικά με ένα ? καθότι σίγουρα αν άφηνα τον εαυτό μου θα μπορούσα να φάω πολύ,αλλά δεν το κάνω,ποτέ δεν το έκανα,αλλά υποθέτω πως η τάση υπάρχει!άλλωστε δεν είχα φτάσει 130 κιλά από τον άερα και μόνο..

  13. #28
    Ναι ξερω.απλά είμαι στο στάδιο της ψυχικής κούρασης. Υποθέτω πως θέμα χρόνου είναι να ξανασηκωθω.
    Εφόσον μπορεί να το ελέγχεις αυτό είναι πολύ καλό. Θέλει τεράστια δύναμη για να αντισταθείς.και ποιος είναι ο στόχος σου τώρα?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    128
    ιδανικά θα ήθελα να φτάσω τα 88 κιλά (λέω) αλλά στο πολύ άμεσο μέλλον θέλω να δω το 99,ήδη απέχω λίγο,αλλά επειδή είναι χτίσιμο χρόνων το τριψήφιο τά έχω δει λίγο σκούρα,αλλά είμαι κιουρία και το παλεύω :spin:

    εσυ ορίζεις το χρόνο σου,οπότε εσυ θα ορίσεις και το reboot..μόλις νοιώσεις έτοιμη,όλα θα είναι καλύτερα,στο εύχομαι πάντως :)

  15. #30
    Εχασα 1 κιλοοοο με τις 3αδες 2αδες σε 4 μερες χωρις πεινα υπερφαγικα κλπ
    :eureka::wink1:

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •