Καλημέρα σε όλους,
είμαι φοιτήτρια Ψυχολογίας στο 4ο έτος στο ΑΠΘ κι έχω αναλάβει ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΗ με το θέμα που με ενδιαφέρει όσο τίποτε άλλο: τις ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ. Είμαι ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένη με τις Διατροφικές Διαταραχές γιατί στο παρελθόν αγωνιζόμουν κι έγω με αυτή τη μάστιγα. Γνωρίζω πως νιώθει ο καθένας σας γιατί στο παρελθόν ήμουν κι έγω μια απο εσάς, που πάλευα με μαύρες σκέψεις, πισωγυρίσματα, συναισθηματική τελμάτωση. Παλεύοντας σκληρά με τις σκέψεις μου και τον κακό μου εαυτό το ξεπέρασα και να που τώρα θέλω όσο τίποτε στον κόσμο να ασχοληθώ με τη μάστιγα που με βασάνισε τόσο πολύ αυτή τη φορά απο την πλευρά του συνοδοιπότου και βοηθού, απο τη πλευρά του ψυχολόγου.
Η διπλωμάτικη μου λοιπόν πραγματευέται το ζήτημα που μας βασανίζει όλους ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΑΝ ΕΣΑ, ΣΑΝ ΕΜΕΝΑ, ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΑΝ Ή ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ. Αυτό που σας ζήτω είναι πολύ απλό, ΜΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΣΑΝ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΑΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ. Πρέπει σε αυτό το σημείο να σας ενημέρωσω και για τις ΑΡΧΕΣ ΔΕΟΝΤΟΛΟΓΙΑΣ που σαφώς ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΤΟΥΝ όπως για παράδειγμα τη διακόπη της συνέντευξης εαν νιώσει κάποιος φορτισμένος συναισθηματικά, εαν νιώσει οτι τελικά για τους δικούς του λόγους τον μετάνιωσε και θέλει να αποχωρήσει. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΩ ΤΗΝ ΔΙΑΤΗΡΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ ΣΑΣ και την κατόχη των προσωπικών σας στοιχείων ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ. Η συνέντευξη θα γίνει σε ένα περιβάλλον ευχάριστο και ήσυχο ή στο ίδιο σας το σπίτι ή όπου έσεις νιώθετε όμορφα και χαλαρά. Ωστόσο εγώ διαμένω στην Θεσσαλονίκη γι αύτο θα χαιρόμουν εαν όσοι επιθυμείτε να με βοηθήσε παραχωρώντας μου τη συνένετευξη είστε κι έσεις απο έδω. Παρ' όλα αυτά η συνέντευξη μπορεί να παραχωρηθεί και μέσω skype! Σας ευχαρίστω εκ των προτέρων και σας ευχομαι να απαγκιστρωθείτε όσον το δυνατόν γρηγορότερα απο αυτές τις "χαζές" (βουλιμία, ανορεξία) που μας βασάνιζαν και μας βασανίζουν ακόμη.
Είμαι στη διάθεση σας για ότι με χρειαστείτε και όσοι επιθυμείτε να συμμετάσχετε στην έρευνα μου και όσοι απλώς θέλετε να ανταλλάξουμε αποψείς.
Όσοι επιθυμείτε μπορείτε να μου αποστείλλεται το μήνυμα σας στο e-mail μου : [email protected]
Να στε όλοι καλά και να ξέρετε οτι όπως τα κατάφερα εγώ μπορείτε να τα καταφέρετε όλοι σας :)