η προσωπική μας εμπειρία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    2

    η προσωπική μας εμπειρία

    Γεια σας . Είμαι φοιτήτρια ψυχολογίας στο Καποδιστριακό . Κάνω την πτυχιακή μου πάνω στο θέμα της ανορεξίας , και μ ' ενδιαφέρει να καταγράψω το υποκειμενικό βίωμα ατόμων που έχουν περάσει στο παρελθόν ή τώρα , κάποιο επεισόδιο ανορεξίας . Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται , μπορεί να μου στείλει για να της κάνω κάποιες ερωτήσεις είτε εδώ είτε οπουδήποτε που να μην κοινοποιείται δημόσια ( πχ messenger , skype ή αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο που πιστεύετε οτι σας προστατεύει περισσότερο ) . Η συνέντευξη αυτή διαρκεί το πολύ δεκαπέντε λεπτά , και είναι φυσικά ανώνυμη από την πλευρά σας . Αναφέρομαι σε κοπέλες , όχι επειδή η ανορεξία συναντάται πιο συχνά σ ΄εμάς , αλλά επειδή το θέμα της πτυχιακής μ είναι το υποκειμενικό βίωμα της γυναίκας στην ανορεξία . Αν κάποια κοπέλα ενδιαφέρεται μπορώ να της δώσω περισσότερες πληροφορίες είτε για το θέμα που μ ΄ενδιαφέρει να προσεγγίσω , είτε για την προσωπική μου εμπειρία με την οποία ξεκίνησε και το ενδιαφέρον μ για αυτό το αντικείμενο ( είχα εγώ στην εφηβεία ανορεξία ) . Θα ήθελα πολύ να μοιραστείτε μαζί μ την εμπειρία σας πάνω στο θέμα αυτό , όπως κι εγώ τη δική μου μαζί σας . Η δική μου στάση είναι πως πέρα από συγκεκριμένες σκέψεις και συναισθήματα που συνήθως έχει ένα άτομο όταν βρίσκεται σ ΄ένα ανορεκτικό επεισόδιο , το επεισόδιο αυτό είναι μια εμπειρία που βιώνεται μ ΄έναν μοναδικό ( με την έννοια του διαφορετικού ) κάθε φορά , στον κάθε άνθρωπο , τρόπο . Όπως και το καθετί . Θα ήθελα πολύ να ακούσω την εμπειρία κάποιας από εσάς ....

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    Γεια σου ειμαι 7 χρονια τωρα ανορεξικη. Στο fb με λενε Μαρια Σουκουλη.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •