ΥΠΕΡΦΑΓΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΞΑΝΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    2

    ΥΠΕΡΦΑΓΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΞΑΝΑ

    Είμαι αρκετά μικρή σε ηλικία και εδώ και 2 χρόνια έχω υπερφαγία. Το μόνο που σκέφτομαι όλη τη μέρα είναι το φαγητό και το σώμα μου, η πρώτη μου σκέψη όταν ξυπνάω κα η τελευταία πριν κοιμηθώ. Μια τυπική εβδομάδα πάει κάπως έτσι:
    Δευτέρα:αυστηρή δίαιτα αλλα τα καταφέρνω
    Τρίτη:αυστηρή δίαιτα αλλά προσπαθώ
    Τετάρτη:από τη δίαιτα έχω τάσεις λιποθυμίας και είμαι εξαντλημένη
    Πέμπτη:όλη την ημέρα συνεχίζω να ακολουθώ τη δίαιτα αλλά το βράδυ με πιάνει υπερφαγικό επεισόδιο
    Παρασκευή:όλη η ημέρα είναι ένα υπερφαγικό επεισόδιο και κλαίω συνέχεια
    Σάββατο & Κυριακή:βρίσκω ηλίθιες δικαιολογίες για να μη βγω με την παρέα μου επειδή νιώθω απαίσια για το σώμα μου- φυσικά τα υπερφαγικά συνεχιζονται, και εάν τύχει και βγω δεν τρώω τίποτα γιατί ντρέπομαι μπροστά στους άλλους

    Εδώ και 12 μέρες μετά από άπειρες προσπάθειες είχα καταφέρει με όχι τόσο αυστηρή δίαιτα να κάνω τη διατροφή μου φυσιολογική και να αδυνατίσω λιγάκι καθώς μετά από όλα αυτά για τόσο καιρό πήρα 10 κιλά, διότι την πάροδο του χρόνου οι μέρες δίαιτας στην εβδομάδα μειώνονταν όλο κι περισσότερο. Τέλος πάντων, το περιβάλλον μου(αυτό τον καιρό μένω στη γιαγια μου) δεν με βοηθάει ιδιαίτερα. Και σήμερα ενώ είχα φάει κανονικά πρωινό παρασύρθηκα και έφαγα ένα γλυκό. Το ένα έγινε πολλά και όχι μόνο γλυκά. Καταλαβαίνετε νομίζω. Νιώθω πραγματικά απαίσια κα αηδιασμένη με τον εαυτό μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    3,484
    Καλημερα και καλωσηρθες!
    Ποσο χρονων εισαι?

    Υπαρχει γενικως αρνητικο κλιμα στην οικογενεια σου? Αγχωνεσαι? Περα απο το διατροφικο προγραμμα της εβδομαδας που εγραψες, τι αλλο κανεις?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •