Καλως σας βρηκα ! Γνωριμια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    8

    Καλως σας βρηκα ! Γνωριμια

    Γεια σε ολους!!! Σας διαβαζα παλαιοτερα... Μετα σταματησα για λιγο και τωρα αποφασισα να μπω στην παρεα.

    Το βαρος μου παντα ηταν κανονικο αλλα εγω περασα διαφορα θεματα με αγχος, καταθλιψη, οικογενειακα και οχι δεν το εριξα στο φαι ουτε εκανα βουλιμικα επεισοδια, απλα ετρωγα λαθος με αποτελεσμα να εχω μαζεψει λιγα κιλα παραπανω.

    Στη ζυγαρια δεν ανεβαινω καθαρα για λογους προσωπικους, εχω μετρο τα ρουχα μου και απο εκει καταλαβαινω. Δεν μου αρεσει να με μετραω αριθμητικα αλλα οπτικα. Σε καποιους μπορει να φανει λαθος, αλλα εμενα με βολευει ειδικα ψυχολογικα.

    Περασα απο διαφορες διατροφικες φασεις, εγινα vegeterian και μετα vegan αλλα αρχισα να νιωθω ατονια και μερικες φορες ετρωγα λιγο τυρι cottage η ψαρι. Σημερα αυτο εκανα δηλαδη. Καπως μετεωριζομαι. Το κρεας εννοειται το εχω κοψει για τα καλα εδω και μισο χρονο.

    Κατα διαστηματα ειμαι vegan μετα καπως νιωθω αποδυναμωση και τρωω ως vegeterian η και ως pesceterian (ψαροφαγος) . Το αυγο κανει πολυ καλο γενικα, και καπως μου ειχε φανει υπερβολη το να το κοβεις εντελως.

    Τελος παντων, να μην τα πολυλογω, μιας και κανω μια προσπαθεια να ξεφυγω απο την καταθλιψη θα αρχισω να γραφω καθε μερα τι τρωω για να τα βλεπω εγω η ιδια... Σε καμια περιπτωση δεν εχω σκοπο να επηρεασω τις διατροφικες συνηθειες κανενος, απλα ατομικα το κανω για να εχω αυτογνωσια και να νιωθω οτι οσα γραφω τα βλεπει κοσμος, για να κανω αλλαγες προς το καλυτερο. Εχω χαλασει πληρως τη δομη των γευματων μου απο τοτε που εγινα vegan-fruiterian και τρωω οπως να ναι και καλο ειναι σιγα σιγα να το διορθωνω.

    Καλησπερα σε ολους και ολες και παλι!!! Καλη μας επιτυχια :starhit:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    258
    Καλώς ήρθες, Sparkling woman!! Είσαι τυχερή που δεν έχεις πρόβλημα σοβαρό με τα κιλά ή κάποια διατροφική διαταραχή!! Σου εύχομαι καλή διαμονή!!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    42
    Καλώς ήρθες Σπάρκλινγκ!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    17
    Γεια σου και καλωσήρθες!
    Τελικά το να έχεις μέτρο τα ρούχα είναι το πιο καλό. Εδώ και 2 βδομάδες σχεδόν έχω κολλήσει στα 67 κιλά, αλλά κάνω γυμναστική καθημερινά και πλέον μπαίνω στα ρούχα που φορούσα πριν πάρω κιλά και όντως με βλέπω πιο μαζεμένη. Δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό.
    Το να καταγράφεις τι τρως είναι πολύ καλή μέθοδος, βλέπεις τι έκανες ''λάθος'' ώστε να μην αναρωτιέσαι ''μα γιατί πήρα 2 κιλά;''

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    8
    Γεια σου rain και mustang ευχαριστω για το καλωσορισμα σας!!!!

    Μessel προφανως εχεις καψει λιπος και εχεις κανει μυικη μαζα και ισως στη ζυγαρια να μη βλεπεις αλλαγη. Το αγχος ειναι το πρωτο και το κυριο, απο την ιστορια μου σε αυτο το συμπερασμα εχω καταληξει

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    258
    Originally posted by Sparkling woman
    Γεια σου rain και mustang ευχαριστω για το καλωσορισμα σας!!!!

    Μessel προφανως εχεις καψει λιπος και εχεις κανει μυικη μαζα και ισως στη ζυγαρια να μη βλεπεις αλλαγη. Το αγχος ειναι το πρωτο και το κυριο, απο την ιστορια μου σε αυτο το συμπερασμα εχω καταληξει
    Να 'σαι καλα!!! Οντως, ετσι οπως τα λες ειναι για τη μυικη μαζα και το λιπος!! Καλη σου μερα!!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    17
    Και ο γυμναστής μου αυτό μου λέει. Αλλά δε μπορώ, θέλω να βλέπω τα κιλά να φεύγουν. Ωστόσο σήμερα ήμουν 66.200. Άντε να δούμε...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •