Θελω μονο να ειμαι αδυνατη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2014
    Posts
    278

    Θελω μονο να ειμαι αδυνατη

    Ήσουν ο λόγος που μπαίνω μετά από καιρό ..
    Θα ακούσεις πολλά και μάλιστα όχι καλά και δεν μιλάω μόνο για μένα .
    Δεν μπορώ να πω δυστυχώς ότι δεν σε καταλαβαίνω .Δεν είναι καλύτερη από σένα γιατί έχουμε κάτι κοινό .ΑΛΛΑ ..Ναι έχω πολλά άλλα .
    Μέχρι τώρα ήσουν βουλιμική αλλά με πρόοδο σε όσα έλεγες και σε αυτά που τουλάχιστον εγραφες ότι τρως .
    Είχες καταφέρει να έχεις ελάχιστα ή καθόλου υπερφαγικα και μάλιστα ένα διάστημα θυμάμαι ότι τρέφοσουν σχεδόν με το τίποτα μέχρι όπως είπα τελευταία ..
    Το να μένεις νηστική το βράδυ όχι ένα βράδυ γιατί έτυχε να μην πεινάς ,αλλά κάθε βράδυ μάντεψε κατά κανονικά θα φέρει γερό υπερφαγικο ξανά και ξανά .
    Η σκέψη είναι χοντρή ,θέλω να είμαι αδύνατη και η γνώμη των άλλων είναι επίσης σύμπτωμα της αρρώστιας ..
    Η γυμναστική ή πολύωρη η ενασχόληση με το σπίτι ,η σκέψη ότι χάνεις θερμίδες επίσης .
    Βασικά όλο το κείμενο για να μη σταθώ σε ένα ξεχωριστά .

    Βασικά 1.63 και με 53 κιλά μία χαρά είσαι όχι όμως κάτω από 50 γιατί τότε δεν θα φαίνεσαι ωραία όπως νομίζεις .
    Το να τρως αυτά που σου αρέσουν είναι καλό και ένα συν ότι καταφέρνεις να τρως λίγο απ όλα ..Χωρίς υπερβολές
    Έχω την εντύπωση όμως ότι οδεύσεις στο άλλο άκρο .Σιγά σιγά από βουλιμική θα γίνεις ανορεξικη και όχι μόνο στο μυαλό ..

    Αντιδράσεις θα μαζέψεις πολλές και φαντάζομαι ή έστω θέλω να πιστεύω πως καταλαβαίνεις πως σου μιλάω και γιατί .
    Ξέρω ,σε νιώθω και ακόμα το παλεύω και εγώ με τον εαυτό μου με τα καταραμένα κιλά και την υπερφαγία μου κάνοντας ακραία τις περισσότερες φορές πράγματα .
    Ζω για αυτό και χάνω τη ζωή μου .Έχω χάσει ήδη πολλά χρόνια και χάνω κι άλλα σκεφτομενη τι θα φάω να κάνω επεισόδια ,να μη βγαίνω έξω γιατί είναι χοντρή ,γιατί οι άλλοι θα μου πουν παχύνεις γιατί αν βγω έξω και παω για φαγητό θα φάω μετά το σύμπαν μη με βλέπουν και άλλοι να γουρουνιαζω ..
    Ξέρω όλα αυτά σου θυμίζουν κάτι .
    Γιατί όμως "έπεσες" έτσι? Ή μήπως απλά αυτό υπήρχε και συ το εκρυβες καλά ? Έκανες τόσα για σένα έδωσες πανελλήνιες είχες ασχολίες χόμπυ καινουριους φίλους .Και τώρα τι?
    Βέβαια φυσικό είναι να νιώθεις εξαντλημένη γιατί μόνη σου ταλαιπωρεί το σώμα σου και το μυαλό σου και την ψυχή σου !!Οι βιταμίνες θα είναι για λίγο μετά?
    Μην πέσεις στην παγίδα αυτή γενικότερα .

    Για ο.τι θέλεις μπορείς να μου στείλεις και πμ

    Αυτά ...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    8
    Γεια σου και απο μενα! Ειμαι καινουργια εδω, ελεγα θα σημειωνω αλλα ειναι τετοια η καθημερινοτητα μου που δεν το εκανα τελικα. πφφφ

    Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι εχεις πολυ μεγαλο θεμα στο μυαλο και τεινεις προς ανορεξια. Εγω ειμαι 1,56 και οταν ειχα φτασει στα 60 ενιωθα τελεια, ημουν αδυνατη, ημουν μια χαρα. Εσυ εισαι αδυνατη, αν πας κατω απο 50 δεν ειναι υγιες αγαπη μου. Αν πας σε ενδοκρινολογο θα σου βγαλει το σωστοτερο βαρος για το υψος σου αναλογα τις αναγκες του οργανισμου και αναλογως που βρισκονται οι λιποαποθηκες ας πουμε εγω εχω πολλες στα μπουτια και πανω πετανε τα κοκαλα μου. Και μου ειχε πει οταν φτασω 60 να σταματησω. Πηγαινεις σε περιεργα μονοπατια, ειναι κριμα. Θα σου ελεγα να συμβουλευτεις ειδικο, ειτε ψυχολογο ειτε ψυχιατρο! Σου εχει γινει εμμονη και χωρις βασιμη και λογικη αιτια, αφου δε συντρεχει ουτε λογος παχυσαρκιας ουτε υπερβαρου ανθρωπου.
    Συντρεχει ομως λογος ανορεξιας

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    8
    α και να σταθω σε αυτο που λες, δεν εχεις πετυχει το οτι εισαι αδυνατη; Eιναι δυνατον με 1,63 και 50 κιλα να μην εισαι αδυνατη? Το αδυνατη για σενα ειναι στα 40 κιλα? Αν ηταν ετσι εγω οταν ημουν 60 με 1,56 θα επρεπε να νιωθω βουβαλι και να λεω ειμαι παχυσαρκη! Οποιον ρωτησεις γυρω σου αν σε βλεπει χοντρη θα γελαει. Θελεις ενα γερο ταρακουνημα , δεν ξερω, μιλα καπου τουλαχιστον, βρες τροπο διαφυγης γιατι οσο πιο πολυ μενεις με τον ιδιο τροπο σκεψης τοσο πιο πολυ μπαινεις στην αρχη της ανορεξιας, και για τις περισσοτερες περιπτωσεις αυτη η αρχη ειναι η αρχη του τελους

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    6
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •